Šta je novo?

Airsoft replike

Daki_81

Cenjen
Učlanjen(a)
02.07.2020
Poruke
574
Poena
115
Pozdrav forumaši,
podelio bih iskustvo i prokomentarisao airsoft replike pištolja jer sam u skorije kupio jedan model. Reč je replici Sig Sauer-a P 226 poznatiji kao naš CZ 99 a proizvođač je Tajvanska firma KJ Works i njihova oznaka modela je KP 01-E2.

IMG_20211129_214557.jpg

Ima dosta varijacija u ovim replikama i konkretno za ovaj model ima dosta različitih varijanti funkcionisanja. Ja sam hteo potpuno od metala sa skoro pa originalnom težinom od 890gr (pravi 930gr), verodostojnim dimenzijama i funkcijom "Blow back" tj. da se navlaka kreće kao kod pravog modela. Ovaj model sa oznakom E2 koristi dve varijante pogona Green gas i CO2 što će mi odgovarati po potrebi. Za početak sam kupio sa okvirom na Green gas a planiram da dokupim i za CO2.

IMG_20211122_183133.jpg
IMG_20211122_183147.jpg

Koristi BB kuglice od 0.20 gr a mogu i teže ali ništa specijalno se ne dobija. U okvir staje 25 kuglica i oko 5 gr Green gasa koji može sa jednim punjenjem da izgura 2 - 2.5 okvira pucanja.

IMG_20211122_185756.jpg

Princip rastavljanja i pojedini delovi (cev, povratna opruga sa vođicom) su kao na pravom što mi se baš sviđa a inače nisu svi tako rešeni. Replika ima kao i pravi pištolj, okidač dvostruke akcije, dekoker, dugme za oslobađanje navlake kad ostane u zadnjem položaju i dugme za oslobađanje okvira. U suštini sve kao na originalnom.

IMG_20211122_184955.jpg
IMG_20211122_185124.jpg
IMG_20211122_183243.jpg

Deo mehanizma crvene boje označava da je pojačan i da replika podržava oba pogona CO2 i gas. Jačina ispaljenih kuglica nije naivna oko 90m/s i može ozbiljno da povredi pa se preporučuju uvek zaštitne naočare. Ja sam isprobao sa papirnim metama na stiroduru od 2cm i do 7m ga lako i ozbiljno buši a već og 8m ostaju ili po neka ispadne. Inače Green gas pogon je za nijansu slabiji od CO2 što se tiče izlazne brzine.

Preciznost je vrlo dobra na prosečnih 10m premda za početak krećem i sa manje daljine 6-7m. Meta je prečnika 6cm. U navlaci postoji "Hop up" mehanizam za štelovanje dometa kuglice ali za početak i ove manje razdaljine nije potrebno štelovati.

IMG_20211129_203955.jpg

Pucanj (prasak) nije baš tako slab, pogotovo u kućnim uslovima zatvorenog prostora. Trzaj nije nešto kako sam se nadao premda na CO2 je kažu osetno jači.
Snimio sam usporeno kako to odrađuje





 
Poslednja izmena:
Posle nedelju dana isprobavanja sve funkcioniše besprekorno i palo je prvo podmazivanje. U suštini to i nije neophodno jer Green gas ima u sastavu i silikonsko ulje koje podmazuje skoro sve što treba. Jedino suvi ostanu klizači navlake i njih treba podmazati povremeno.


IMG_20211201_211036.jpg

Mehanizam je dovoljno podmazan preko gasa

IMG_20211201_211143.jpg

IMG_20211201_211723.jpg

Cev se skida kao i povratna opruga sa vođicom

IMG_20211201_212249.jpg

"Hop up" se nalazi na cevi ali za sada nema potrebe za povećanje dometa pa ga ne diram.

IMG_20211201_212621.jpg
 
Malo sam pomerio prednji nišan koji inače može da se šteluje levo/desno kada se otpusti imbus kjlučem jer mi je vukao više u desno. Sada je već bolje a i daljinu sam malo povećao na 8 metara. Odštampao sam na običnom A4 papiru par novih meta 😁

IMG_20211205_173442.jpg

IMG_20211205_165707.jpg
 
Ja imam Taurus PT24/7, springer, da me ubiješ sad koja je oznaka i proizvođač, star je već nekih 9 godina i dobro se drži, hop-up i te stvari.
Po konstrukciji na istu foru kao i taj tvoj štoljpi :D
Skoro sam ga rastavio skoro pa na sastavne delove, poizbijao čivije što drže ceo mehanizam, sve lepo očistio i podmazao sa silikonskom masti.
Radi kao sat.
Solidno precizan, obzirom da sam zveknuo sigurno 1000+ kuglica, habao se, vukljao sam ga koje kud.
Može to komotno na većim daljinama da pogađa od tih 8 metara, samo da uhvatiš ruku.

Imam i AK 47, AEG, ali nisam ga nešto puno koristio, žalim što sam dao pare, ugradio sam zadnji nišan sa naše AP M-70, hteo sam da je prepravim da više liči na nju. Imam čak i gasni cilindar od M-70.
Učlanio se kao fol u neki klub i forum, ložio se, tada nisam imao auto, cimao ljude da me povezu, ignorisali me, nisam član sekte, batalio sam priču, nek se igraju deca :D

Kumu sam uzeo pre neku godinu Glok na gas, i to je fantazija. Što bi rekli, sve radi, kao pravi.
 
Može neko da napiše zakonske regulative u vezi kupovine, nošenja i upotrebe ovakvog oružja?
 
Solidno precizan, obzirom da sam zveknuo sigurno 1000+ kuglica, habao se, vukljao sam ga koje kud.
Može to komotno na većim daljinama da pogađa od tih 8 metara, samo da uhvatiš ruku.

Ne znam koliki im je radni vek ali gledam recenzije i vidim da su baš pohabani od futrola i arče ih po poligonima a rade kolko vidim bez zastoja. Zimska varijanta je u kući pa nemam više od 10m liniju inače vidim da gađaju i na 20m bez problema, tako da polako povećavam daljinu 😁


Može neko da napiše zakonske regulative u vezi kupovine, nošenja i upotrebe ovakvog oružja

Nema nikakvih ograničenja pri kupovini, spada u "D" kategoriju, bukvalno kao igračka. Ne treba ni lična karta ni neka prijava u MUP. Može i da se nosi ali realno nije preporučljivo igrati se.... Pucanje isto nema ograničenja i zabrane ali podrazumeva se nije za park, ulicu itd...
 
Koristi BB kuglice od 0.20 gr a mogu i teže ali ništa specijalno se ne dobija. U okvir staje 25 kuglica i oko 5 gr Green gasa koji može sa jednim punjenjem da izgura 2 - 2.5 okvira pucanja.
Probaj sa težim kuglicama. Malo će ti pasti domet ali će se povećati preciznost.
 
Vidiš par njih mi reklo da nema potrebe za težim u kućnoj varijanti od 10m i ja mislim tako jer preciznost je vrlo dobra ali probaću posle zime kad budem imao malo veću daljinu na otvorenom gde će biti i vetra da smeta.
 
Slažem se, ali strogo vodim računa. Obavezno nosim naočare a na ovako malim razdaljinama u zatvorenom prostoru ne skreću u stranu. Mete stavljam na stiropor koji odlično upija sve kuglice a i ako neka probije završi u starom jastuku 😁
 
Sad kad videh temu i ja bih nesto ovakvo posedovao, a do sada nisam razmisljao o tome. :)
 
Samo pitaj ako treba pomoć 😉
 
I ja sam početnik ali o osnovama sam se informisao i naravno uvek nešto novo se nauči.

Proizvođača ima dosta ali sam suzio izbor na WE Tech, Swiss Arms i KJ Works koji sam i kupio. Presudno je bilo što podržava oba pogona CO2 i green gas, a ostali nisu. Sa cenama su jako slični pa mislim da sam izabrao da dobijem najviše u tom rangu.

Kvalitet je koliko sam gledao recenzije kod svih uglavnom dobar, samo da sam odlučiš šta bi hteo. Izrada diktira i cenu, da li je ceo od metala, delimično ili plastika, sistem rada (spring, gas, co2...), da li ima blow back... Ovaj moj model je od 120-130€ ali ima i skupljih replika kao Shadow 2 koji je blizu 200€ jer je popularan...
 
Stigla mi futrola sa Alija a morao sam malo da je prepravim jer je manja ali kolko para tolko i muzike...

Kinez reklamira da je univerzalna i za veće poštolje jer ima deo koji se seče po potrebi da se proširi a nije stao ni ovaj Sig srednje veličine 😁... Morao sam malo više da prosečem konac da bi dobio još malo širine.

IMG_20211222_183305.jpg

Ova futrola ima dodatni džep za okvir ali kaiš traka sa čičkom kratka ☹️

IMG_20211222_183218.jpg

Nađem slično platno pa produžim jer nema drugog rešenja... Na kraju ispade ok i radi posao 😁

IMG_20211222_215038.jpg

IMG_20211222_215233.jpg

IMG_20211222_215152.jpg
 
Poslednja izmena:
Airsoft replike su često malo veće nego pravo oružje pa fotrole za njih ne odgovaraju. Kod ovih od "mekih" materijala obično mogu da prođu ali one od Kaydex-a i sl. su problem.
 
Sad sam baš premerio i tačan je u milimetar sa originalnim P226 😉

A evo kako skoro svi na Aliju predstave ovu futrolu
-1527369488-38775657.jpg
 
Sad sam baš premerio i tačan je u milimetar sa originalnim P226 😉
Jeste ali u stvari nije :rolleyes: Ovde ima kako razne replike P226 pasuju u futrolu za pravi:

Inače slična je situacija sa WE Glockovima gde treba uvek birati futrolu za pravi veći model.
 
Da, očigledno ima nekih detalja zbog kojih ne idu svi u plastični holster
 
Za pocetak Glock, rasprostranjen, dostupni delovi, nije skup, izdrzljiv - to je neki moj zakljucak kao osobe koja izokola takodje posmatra. Tokio Marui, WE itd od firmi
 
Jesi neki model konkretno fokusirao
 
Pošto sam imao (ili još imam) većinu Glockova koji se prodaju kod nas mogu ukratko da iznesem svoje utiske. Ako nekoga zanima deljanije neka pita.
KSC/KWA G17: kod nas se prodaje pod brendom ASG. Izgleda kao igračka mada je navlaka od metala, lagan, boja otpada, plastika se savija. Nema originalne natpise (ono Glock, Austria itd.). Od dobrih strana je precizan i što se može na netu naći većina rezervnih delova. Nije TM klon ali ima dosta third-party delova za njih. Ipak bih ga izbegao.
WE G17, G27, G18C: robusne i izdržljive replike. Mogu svi delovi da se nađu na netu. Klonovi su TM Glocka ali ne pašu baš svi delovi tako da ponekad ne gine turpijanje. Dobri su out-of-box ali nije loše zameniti cev i hop-up. Malo su veći od originala pa može biti problema sa futrolama i sl. Nažalost oni koji se mogu naći kod nas nemaju originalne natpise. Nisu skupi i mislim da su najbolji izbor.
Umarex/VFC G17, G19, G19X, G42: jedini licencirani Glockovi pa imaju sve oznake kao pravi ali su i skuplji. Dimenzije bi takođe trebalo da su kao originali. Nisam imao problema sa njima ali izbor rezervnih delova je ograničen. Laganiji su i na oko deluju manje robusno od WE. Inače imaju najjači trzaj i obarač je najpribližniji pravom Glocku.
Army G17: pogledao sam ih u par radnji i nijedan nije radio kako treba tako da bih to izbegao u svakom slučaju.
Nažalost nisam imao Tokyo Marui Glockove pa ne mogu da napišem ništa o njima.
 
Kakva je preciznost WE i Umarex?
 
WE je prosečan. Do 10 m recimo da je ok, za veće udaljenosti i/ili teže kuglice se prilično popravi kada se zameni cev i hop-up. Umarex je bolji nego fabrički WE. Inače ko ne misli ništa da unapređuje Umarex je dobar izbor. Sa druge strane i ne može da se praktično ništa unapređuje pošto nema third-party delova za njih a nisu TM klonovi. WE i Umarex imaju otprilike isti FPS mada WE troši više gasa, verovatno zbog teže navlake.
 
I ja se od skoro zanimam za Airsoft replike, ali bih radije da kupim nesto vecih dimenzija. Medjutim ne znam na sta da obratim paznju i koji proizvodjac bi trebao da se uzme u obzir?
 
@kUdtiHaEX: Mene zanimaju uglavnom pištolji i revolveri tako da ne mogu da ti dam neki koristan odgovor. Kao i kod svega, pođi od toga za šta ti treba pa onda vidi da li ti radi posao gas, spring ili električna puška (ili automat ili mitraljez... :)).
 
Ma ima šta hoćeš :). Pošto je WE TM klon dosta toga odgovara ali uvek je dobro proveriti da li može da se koristi bez modifikacija. Recimo nešto ovako:

we_marui_g17_g18c_crazy_jet_inner_barrel_set_gen5_hop_up_chamber_maple_leaf_2_1.jpg
 
Pretražiću malo da li se nešto nudi za moj P226 😉🤔
 
Ja sam na mom P226 nekada davno menjao cev ali nije dalo neke naročite rezultate što se tiče preciznosti. Ne sećam se koji je brend bio ali je bila za TM (KJW je takođe TM klon). Verovatno je fabrička KJW cev bolja nego WE pa se skoro ne oseti. BTW, na njega sam još dodao "lažnu iglu" (firing pin). Ne služi apsolutno ničemu ali lepše izgleda kad je oroz zapet.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno