Šta je novo?

Airsoft replike

Drugar kupio mom klincu ovako nešto ali mu poklanja za NG noć, pa me sad zanima koji model tačno. :ROFLMAO:
 
@tiha po pitanju cevi meni je odlična preciznost do nekih 10m koliko sam isprobao u kućnim uslovima a posle zime ga probam na dalje.

@MegaSkot sjajno, kad prođe ludorija napiši utiske.
 
Cybergun Taurus Licensed PT24/7 G2.

IMG_20211231_234721__01.jpg
 
Dobro izgleda 👍🏻
Izgleda mi da je na CO2?
 
Jeste. Vrhunski odrađen, osećaj pravog pištolja.

IMG_20220103_135853__01.jpg
 
Jel ima Blow back?
Okvir sa CO2 ne bi valjalo da ostavljaš pod pritiskom na duže kad završite pucanje, ili ispucajte sve ili otpusti ampulu.
 
Ako je bitno da airsoft replika bude zaista replika pravog, evo jedne prevare, vona bi Dan Wesson 7445 Safari:
16183-000-600x600.jpg


Cev više liči na neki od Taurusa, doboš je malen i za .44 Magnum ( a treba da bude kao za .445 SuperMag), polugica za otvaranje doboša je kao na S&W... Ovo ko da je neko radio po sećanju, evo vam i slika pravog pa uporedite:
 
Nisam poznavalac revolvera ali ako je ovo replika ima dosta razlike u detaljima
 
Još malo gađanja u kućnim uslovima sa 7 metara u mete na A4 papiru.

Prvo 20-tak u tzv. grudnu metu

IMG_20220109_185346.jpg

U kružne mete po 10 hitaca

IMG_20220109_184117.jpg

IMG_20220109_184551.jpg
 
Ne znam za Srbiju, ovde u Irskoj ima.
 
Nema nikakvih ograničenja pri kupovini, spada u "D" kategoriju, bukvalno kao igračka. Ne treba ni lična karta ni neka prijava u MUP. Može i da se nosi ali realno nije preporučljivo igrati se.... Pucanje isto nema ograničenja i zabrane ali podrazumeva se nije za park, ulicu itd...

Kada neki proizvod spada u D kategoriju oružja, uslov za kupovinu u domaćim prodavnicama je 16 godina starosti i lična karta Republike Srbije. Zvanično nije dozvoljeno slanje kurirskom službom, ali postoji prećutni dogovor između policijske uprave i prodavaca da se D šalje. Za C nema igranja, mada ima prodavaca koji I C šalju.

Kada vam neki legalan prodavac traži podatke iz LK za kupovinu D kategorije, bez brige, samo ih upisuje u registar koji mu niko i ne gleda, osim godišnji broj ulaza - broj izlaza i da li se slaže sa brojem komada na stanju.

Ja posedujem WE G17, koji naravno ne može biti ceo od metala, jer pravi nije od metala. Nema oznake Glock oznake na sebi, jer kao što je neko pomenuo samo Umarex ima licencu za replike. Kad smo kod licenci, Umarex je vlasnik većeg broja licenci za proizvodnju replika i neke od njih su dobili kupovinom vlasničkih udela u kompanijama proizvođača oružja.
Neke od proizvođača replika su tokom vremena tužili, a imaju i pravilo da ko hoće da prodaje njihove replike, dobije brendove koje ne sme da drži. Bar je tako bilo pre 5-6 godina kada sam razgovarao sa njima.

Nazad na WE, replika je na Green gas i jeste nešto slabija od CO2 varijante, ali je i ovo dovoljno dobro za preporučene kuglice od 0.2.
Sa 0.2 kuglicom sam merio brzinu, evo sad sam preturao snimke da potvrdim, vrti se oko 300fps (90m/s) i to nije "snaga", kao što neko gore napisa, već izlazna brzina. A izlazna brzina i masa kuglice su dovoljne za računanje kinetičke energije, koja i nema neki poseban značaj kod ovakvih sprava.

Našao sam i fotografije lica mete koja sam gadjao. Sa 8-10 metara, grupa pogodaka je 8x14cm i vidno smaknuta u desno. Žuto na na licu mete je 16cm, a lice je zalepljeno na kantu od Jupola, da ne lete kuglice po dvorištu. Mada sam je i pribusio na nekoliko mesta. Sa povećanjem udaljenosti odlazi još u desno. Koliko sam shvatio hop up gumica pušta vazduh, pa zato vuče.

Kada sam prestao da se igram sa pištoljem, spakovao ga u koferče, ostavio sam prazan okvir i posle kada sam ga probao, nije upotrebljiv, pušta gas. Jedan zagrizeni airsofter mi je rekao da je trebalo da okvir čuvam sa gasom, jer se onda gumica ne skameni. Možda jednog dana i rasklopim taj okvir i zamenim gumicu :)

Neko je gore napisao da je pomeranjem nišana dobio bolju grupu. To može da radi samo ako nišan u startu nije bio u centru ili ako se uvek puca ista distanca. Ukoliko je problem kao kod mene, čak i da mogu da pomerim nišan, ne bi imalo smisla, jer kuglica sa udaljenošću sve više vuče u stranu.

Ko su trenutno najbolji LEGALNI prodavci za Airsoft u Srbiji? Ovo me interesuje sa strane vas, kao korisnika, jer u perspektivi možda dodamo to u prodajni program.
 

Prilozi

  • IMG-252dfc3fa021e8f21b4c94c4a67c1651-V.jpg
    IMG-252dfc3fa021e8f21b4c94c4a67c1651-V.jpg
    175.5 KB · Pregleda: 24
CO2 se čuvaju prazni, GreenGas napunjeni a inače bi ih trebalo podmazati s vremena na vreme. WE često puštaju i kad su novi. Možda je dovoljno samo da podmažeš ventile silikonskim uljem ali za WE nije problem da se nabavi čitav ventil. Od legalnih nije loš Panim iz Požarevca a od nedavno imaju radnju i u Bg. Mada su tu, kao i za ostali hardver, obično bolja varijanta "mađari".
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Možda jednog dana i rasklopim taj okvir i zamenim gumicu :)

Ima dosta tutorijala na YT kako se menjaju O ring gumice, uglavnom nije ništa komplikovano.

Ko su trenutno najbolji LEGALNI prodavci za Airsoft u Srbiji?

Kao što reče @tiha Panim je dobar sa velikim izborom a ima još prodavaca koji imaju klubove i usput prodaju (javno na sajtovima).
Tek sad vidim da Panim ima novu radnju u BG, hvala @tiha 👍🏻
 
Poslednja izmena:
Panim je otvorio prodavnicu u Beogradu u Decembru. Zlatka sam upoznao na nekom sajmu, ali nismo sarađivali.
Mađari i klubovi koji prodaju iz gepeka i preko društvenih mreža nisu legalna varijanta, pa njih ne brojimo.
To je muka sa svakim poslom kod nas. Onaj ko radi legalno, ima nelegalnu konkurenciju, a kada radiš legalno, imaš veće troškove i teško održavaš cene u rangu nelegalnih. U EU je u jednom momentu bila poplava online shopova za tetivno oružje koji su radili po principu 10-20eur PO KOMADU. I nisu prodavali nista jeftino, već samo skuplje artikle, bez obzira na vrednost, on uzme svojih 10eur i gura dalje. Onda su veleprodaje shvatile da to nije dobro za tržište, pa su ih malo stavili pod kontrolu. Vremenom su marginalizovani. A sve se radilo legalno. Samo što nije bilo dobro za tržište, jer su firme iz garaže konkurisale firmama koje imaju prodavnice, servis, zaposlene ljude i robu na lageru, gde možeš da pogledaš proizvod, više njih, da uporediš.

To za čuvanje okvira pun/prazan je nešto što mi tada prodavac nije pomenuo. Repliku sam kupio u legalnoj prodavnici.

@daki_81 pištolj sam rastavljao, nema potrebe za tutorijalom. Predpostavljam da je i okvir jednostavan.
 
Sve to stoji ali problem je što kod nas legalno airsoft replike prodaju firme koje se time bave usput i obično nisu zainteresovane previše (čast izuzecima). Recimo mene je Umarex iz DE uputio na firmu koja je kao njihov zastupnik kod nas a oni su me 'ladno otkačili porukom da se oni ne bave airsoftom. Firma inače ima radnju iznad Brankovog mosta. Da ne pominjemo da ono što imaju na sajtu nema veze sa stvarnom ponudom (npr. oni i firma iz Majke Jevrosime). Dok su ovi što donose iz EU obično vrlo zainteresovani i spremni da donesu praktično bilo šta. Inače direktno naručivanje iz inostranstva je zbog nedefinisanog statusa relativno komplikovano.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ja sam prvo hteo da kupim u Panim-u i kod njih je skuplje 20% i ok prodavnica je razumem ali kad su mi rekli da je garancija 3 meseca odustao sam...
 
Ova pandemija je meni pomrsila racune sto se tice bavljenja airsoftom. Taman je krenula kada sam nabavio G&G Combat Machine 16 Raider-L i nabudzio (jaci motor+bolja unutrasnja cev+jaca opruga).
I od tada sluzi samo za gledanje i poneko gadjanje po dvoristu.
processed1.jpgprocessed2.jpgprocessed.jpg
 

Prilozi

  • processed.jpg
    processed.jpg
    336.6 KB · Pregleda: 22
@tiha razumem problematiku. Sarađujemo i sa Snajperom i sa Aresnalom. I nijednim nije bilo jasno zašto insistiramo da im održimo "obuku za prodaju" tetivnog oružja pre nego što počnemo to da im isporučujemo. Arsenal je poslao dva čoveka, stvarno OK momci, imamo ok saradnju, ali mi prodangubuli jedan dan, oni naučili ništa.

Nama ovog trenutka nedostaju ljudi, uslov je ili osoba iz struke ili neko spreman da uči. Ne interesuje ih ni radno vreme, ni plata, nisu spremni da uče i preuzmu odgovornost za to što rade.
 
Ova pandemija je meni pomrsila racune sto se tice bavljenja airsoftom. Taman je krenula kada sam nabavio G&G Combat Machine 16 Raider-L i nabudzio (jaci motor+bolja unutrasnja cev+jaca opruga).
I od tada sluzi samo za gledanje i poneko gadjanje po dvoristu.

Dobro izgleda puška 👍🏻
Jesi merio koliko si dobio modifikovanjem na brzini i energiji, tj. koliko je bilo pre i posle?
 
Dobro izgleda puška 👍🏻
Jesi merio koliko si dobio modifikovanjem na brzini i energiji, tj. koliko je bilo pre i posle?
Pre je bilo oko 106m/s sa 0.25g kuglicama.
Sad je oko 135m/s -||-
Osetno je jaca ali brze jede bateriju zbog jaceg motora (moracu da predjem na one li-ion ako se ikada smiluje pandemija).
Grupise isto ali bije malo jace na levu stranu, pa sam morao da dostelujem nisan.
 
Ovi imaju dobar izbor.
 
Jeste, ali mislim da nisu dostupni za naš Srbistan 😁
 
Uzeo prije 15 dana airsoft repliku Heckler & Koch VP9 (opruga)
Za repliku od 35e jako dobro izgleda i osjećaj u ruci je baš prijatan.
Pošto imam malo veće šake, jako dobro sjedi u ruci.
Na ovom linku imate više specs
 
Vidi se dobar dizajn korica 👍🏻
Ako sam dobro video navlaka je od metala a ram plastika? I kakva je preciznost ako si isprobao u mete i do koje daljine?
 
Vidi se dobar dizajn korica 👍🏻
Ako sam dobro video navlaka je od metala a ram plastika? I kakva je preciznost ako si isprobao u mete i do koje daljine?
Da navlaka je metalna dok je ram i ostatak baš kvalitetna plastika.
Nisam testirao vani, malo je nezgodno da nosam i pucam po Berlinu, samo fali neka zaludna bakica da me prijavi muriji.
Pucao sam po stanu i jako je precizan na distanci od 6-8m.
Jedina mana je što je ovo početni model sa oprugom. Pa moraš svaki put da repetiraš i onda opališ. Nije CO2 automatik.
Sledeća stavka je model na gas, takodje VP9, metalni BB's.
 
Jedina mana je što je ovo početni model sa oprugom. Pa moraš svaki put da repetiraš i onda opališ. Nije CO2 automatik.

Ima i takav model svojih prednosti jer ne zavisi od gasa tj. uvek kad ti dune je spreman za igranje. Verovatno nema trzaj pa je lakše napraviti dobru grupu.
Model na gas je odličan, samo ne vidim da li je model sa blow back navlakom?
 
Ima i takav model svojih prednosti jer ne zavisi od gasa tj. uvek kad ti dune je spreman za igranje. Verovatno nema trzaj pa je lakše napraviti dobru grupu.
Model na gas je odličan, samo ne vidim da li je model sa blow back navlakom?
Taj model na zeleni gas ili drugi CO2 model, kako mi je prodavacica objasnila, oni jedino mogu da koriste cvrste BBs, tipa bronza, aluminijum, i one krupnije gramaze (zavisnom koji je materijal u pitanju). Dok je ovaj moj jedino za klasicne plasticne BBs (kuglice).
Kao sto i sam kazes, nije losa zajebancija.
 
@Karbo gde si to kupovao kada si dobio info za te kuglice od raznih materijala?

Postoje vazdušni pištolji koji ispaljuju metalne kuglice, ali to je vazdušno oružje u rangu sa pištoljima koji ispaljuju dijabole. Ovde pričamo o Airsoft oružju, predviđenom da se međusobno upucavamo, bez povreda.
 
Nazad
Vrh Dno