Šta je novo?

AirLive 5450ap nemoguc pristup

Profa63

Slavan
Učlanjen(a)
16.02.2009
Poruke
48
Poena
304
Moguce da ste na forumu i razmatrali ovu temu, ali nikako da pronadjem. Naime, pokusavam da udjem u ovaj uredjaj ali ne uspevam. Odradio sam reset sa dugmetom iza, ali se nista ne desava. Dobija samo neku IP adresu koja izgleda ovako 169.254.221.238; 255.255.0.0 bez gejtoveja. Inace Ap ostavlja utisak da je ispravan zato sto pali lampice status, link/act., i oba lan konektora. Mislim da je poslednji put kada je radio bio u clent modu. Ako neko zna sta da se radi neka pomogne. Hvala. Pozdrav!
 
AirLive je jedno veliko djubre od firme, ja imam AirLive WL1500-R i samo probleme imam sa njim i nikako već 4 godine da ga zamenim, sve danas-sutra a pizdim redovno.

Prvom prilikom menjaj to...
 
Njegova IP adresa je 102.168.100.252 .
Zadaj prvo sebi IP adresu, najbolje 102.168.100.11
 
verujem da znas ali vecina ljudi gresi pa da proverimo i to. kad ga resestujes na dugme drzis reset dugme 10setak sekundi... ako reaguje trebalo bi da ti se sve lampice ugase pa upale.
i onda bi trebalo da ga vrati na fabricka podesavanja ako se dobro secam ( 192.168.100.252 ) kao sto si naveo. to sto ti na mreznoj on dodeljuje neke nlo adrese je verovatno sto je dhcp ugasen.
 
verujem da znas ali vecina ljudi gresi pa da proverimo i to. kad ga resestujes na dugme drzis reset dugme 10setak sekundi... ako reaguje trebalo bi da ti se sve lampice ugase pa upale.
i onda bi trebalo da ga vrati na fabricka podesavanja ako se dobro secam ( 192.168.100.252 ) kao sto si naveo. to sto ti na mreznoj on dodeljuje neke nlo adrese je verovatno sto je dhcp ugasen.

Izgleda da ne reaguje na reset zato sto lampice ostanu kako su i bile. Nema "flesa" lampica. Kada ubacim lan kabli lampica zasvetli i i radi link/act. lampica, naravno i treca dioda Power.
 
Uspeo sam da se konektujem na net preko Ap tako sto sam povezao na lan2 ruter sa adsl-a, stavio sam dinamicku adresu i dobio 192.168.1.5; 255:255:255:0; 192.168.1.1. Ova poslednja adresa je adresa Adsl rutera. Proverio sam da li radi u Ap modu ali ne salje signal sa antene. Da li znate sta se moze sa ove "pozicije" da uradi?
 
Nazad
Vrh Dno