Šta je novo?

ADSL razdvajanje za fixni

q3railer

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2004
Poruke
503
Poena
330
Hteo bih da premestim modem u moju sobu, a da mi fixni bude u drugoj sobi. Ovi kablovi sto daje telekom (kablovi tipa RJ11 kako procitah u uputstvu) koji se koriste od splitera do modema i telefona su mnogo kratki. Interesuje me ima li razlike izmedju standardnog kabla za dialup i ovog RJ11. Ako ima, znaci da mi treba bas taj RJ11 ali duzine 6 metara. Jel mogu da nabavim taj kabal i jel bi bio problem tih 6 metara duzine, da ne zeza fixni zbog toga?
 
RJ11 je konektor, a ne kabel. To je standardni konektor sa 4 zice koji se koristi za fiksne telefone. Radice ti svaki telefonski kabel.
Edit: Da ne bi bilo zabune RJ11 iako ima 4 zice koristi samo dve, za razliku od RJ14 koji izgleda identicno, ali koristi sve cetiri.
 
Poslednja izmena:
To je taj, običan telefonski kabal, imaš da ga kupiš svuda (čak i na buvljaku ;)) i radiće ti bez problema
 
Ja imam sledeći problem. U stanu imam jednu tel. liniju, 2 mesta za kačenje fiksne telefona i 2 telefona. U sobi gde mi je komp i modem, stavio sam spliter na telefon koji je u istoj sobi. Problem je, to što, kada se neko javi na telefon u drugoj sobi meni pukne konekcija, vrati se posle pola minuta i pukne opet kad se razgovor završi. Kako mogu da rešim taj problem? Razdaljina između ova 2 priključka je oko 17m, pa je malo komplikovano razvlačiti kabl kroz ceo stan.
 
Ne puca kada se javi na telefon koji je spliterom povezan na adsl ruter. Puca kad se javi na onaj drugi telefon. Znači, ja u stanu imam 2 zidne konekcije za telefon, a jednu liniju.
 
Znači, ništa drugo ne može...moram da razvlačim kabl kroz ceo stan?
 
Ne razumem pitanje... Na koji šteker je vezan taj drugi telefon? Isti na koji i ruter i prvi telefon ili na taj drugi?
 
Pa fon koji ne pravi problem je vezan na isti šteker kao i ruter, a drugi fon koji pravi problem je vezan na drugi šteker u drugom delu stana :D Ovako sam trebao odmah da napišem da ne pravim zabunu xD
 
Koje onda razvlačenje kablova? Kupi ADSL splitter, postojeći kabl uštekaj u njega, a njega u tu drugu utičnicu i kraj. Imam istu postavku (1 linija, 2 priključna mesta), ali jedan bežični telefon. Ruter ide direkt u jednu, telefon preko splitera u drugu utičnicu i nema zime.
 
Telefonska linija treba da ide prvo u spliter, on razdvaja signal za ruter i za telefon. Na izlazu za telefon se posle povezuju svi telefoni. Ako nemaš mogućnost da postaviš spliter na mestu gde ti telefonska linija ulazi u stan tj. ako je sve lepo uštemovano, ostaje ti da razvlačiš kabl do drugog telefona.
 
To je to. Ne mogu da postavim spliter tamo gde linija ulazi u stan. Ništa, ostaje mi da razvlačim. Hvala u svakom slučaju svima. Mada, sad kad bolje razmislim, jednostavnije je da skupim pare za bežični fon sa 2 baze :D
 
Lepo ti rece RazbojNick, kupi jos jedan spliter (500 din) i postavi ga ispred tog drugog telefona.
 
Ispravna varijanta povezivanja za njegov slučaj je upotreba jednog adsl splitera u prostoriji gde će se nalaziti telefon+modem i jednog adsl filtera u prostoriji gde se nalazi drugi telefon.
Ukoliko ne nađe filter i u toj drugoj prostoriji može iskoristiti dodatni spliter. Nema potrebe za razvlačenjem novih tel. kablova.
 

Prilozi

  • adsl.gif
    adsl.gif
    19.7 KB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno