Šta je novo?

ADSL i delenje net-a izmedju 2 kompa

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
ADSL modem ima 2 prikljucka - jedan za USB a drugi za mreznu karticu.
Citajuci po forumu video sam da je moguce podeliti internet sa jos jednim racunarom ali nisam shvatio kako to tacno da uradim. Moze li mi neko pojasniti? Napominjem da mi NIJE bitno da ta 2 racunara vide jedan drugog (tj. da budu umrezana), samo mi je bitno da oba mogu na net.

Mnogo hvala na odgovorima. Citao sam i trazio po forumu ali su mi mreze i umrezavanje nepoznanica pa otud ovo moje pitanje.
 
Traži im da ti zamene taj adsl modem za adsl ruter sa min 2 porta i završio si posao.
To što ima USB i lan mislim da neće da pije vodu da se nabudži da radi oba istovremeno, ali nisam siguran.
 
Koji ADSL uredjaj ?

Verovatno si dobio CD sa njim....na njemu su i drajveri...na jedan komp prikljucis USB-om...i instalirash drajvere i po svemu sudeci dobices virtualni mrezhni adapter u network connections,njega mozes da editujes i setujes mu IP adresu recimo 192.168.1.3 ..... ovaj drugi povezhi sa eth kablom...namestish .1.4 adresu i to bi trebalo da bude to.I iako nije bitno..moci ce da se "vide".

@vlada13
"...adsl ruter sa min 2 porta" - there is no such thing.
 
Poslednja izmena:
Samo ti treba dovoljno dugacak kabl koji ces da sprovedes do kompa ili mozes jedan komp preko usb-a a na lan port da stavis wireless ruter tipa wl-530g i wireless karta u drugi racunar pa da ga tako povezes.Sve moze samo je pitanje sta zelis i kako si zamislio.Kratak odgovor na tvoje pitanje je moze uz dovoljno dugacak kabl i da radice i preko usb-a i preko lan porta istovremeno..
Poz
 
Poslednja izmena:
ja kuci imam onaj telekomov huawei adsl ruter, 1 lan i 1 usb port na njemu, caletov preko usb-a moj preko lan-a, radi sve u 16
 
E momci, hvala na odgovorima!
Pomogli ste mi cim ste potvrdili da je to moguce, a i sa daljim detaljima, tako da sam insistirao kod provajdera da se to rijesi, i na kraju su skontali da nisu obezbjedili dobar drajver (driver za modem i neki virtuelni mrezni "trik" tako da komp vidi kao da je uboden mrezni kabl) - kada su poslali pravi drajver, sve radi kao sat. Nije bilo cak ni potrebe za podesavanjem adresa... Samo ta instalacija.

Znaci moze istovremeno ADSL na 2 racunara preko jednog ADSL modema - jedan konektovan na modem preko USB kabla a drugi preko mreznog.

Mnogo hvala jos jednom!
 
Poslednja izmena:
Traži im da ti zamene taj adsl modem za adsl ruter sa min 2 porta i završio si posao.
To što ima USB i lan mislim da neće da pije vodu da se nabudži da radi oba istovremeno, ali nisam siguran.

Ja imam na 1 adsl modemu prikljuchen svoj komp preko etherneta i kevin koji je preko usb-a.

Sve radi savrsheno .

:wave:
 
Aham, nisam znao :)
 
Okej....onda postoje ruteri sa ugradjenim bridge-om :)
 
Ja sam ga video, ali nema sanse da nadjem bilo kakav podatak o proizvodjacu i modelu, na netu uopste nema informacija o adsl 2x lan ruterima.
 
Nesumnjam da si ga video...ali to je neka nakaza od uredjaja,hibrid,mutogen,chinamen....

Shalim se.Vrlo je neuobicajeno (ni ja nisam nikad procitao negde....a video zaista nisam neki takav primerak) da se takvi uredjaji prave.

Ja sam ga video, ali nema sanse da nadjem bilo kakav podatak o proizvodjacu i modelu, na netu uopste nema informacija o adsl 2x lan ruterima.
 
TP Link postoji sa 2 lan-a :)
 
Nazad
Vrh Dno