Šta je novo?

[Adapter] za MP3 player, USB

operic

Slavan
Učlanjen(a)
04.07.2004
Poruke
926
Poena
320
Imam mp3 player koji nema klasicnu AA bateriju, nego se puni preko USB-a.

Sta da radim kada odem na neki put, kada nemam komp u blizini? Kako da ga punim? Da li postoji neki (usb) adapter pomocu koga cu moci da player punim direktno na struju?
 
Kolega, kakav adapter ti treba? Daj neku sliku prikljucka na plejeru, pa da vidimo sta trazis.
 
o kolega otkud vi :D

evo

mp3usb.jpg


ovaj kabl se utakne u mp3 player, a drugi kraj kabla je standardni usb koji se ubode u komp
 
Uz MSI-ov Mega player 521 dolazi bash ono shto ti treba. Probaj da kontaktirash PC Centar, mozda postoji mogucnost da se takav adapter kupi odvojeno?

POZ:wave:
 
hvala za info :wave:
sad sam zvao jedno maloprodajno mesto pc centra, ali kazu da prodaju inovision playere, nemaju msi. znas li mozda neku firmu koja drzi msi?
 
Ako nemaju u PC Centru probaj u MB Softu, oni su dileri MSI za Srbiju.
 
Ako nadjes negde punjac za Motorolu MPx200, uzmi njega, ona ima isti taj usb port.
 
hehe dobra ideja, samo, jel si siguran da ce to funkcionisati?
 
Pa, nisam, ali ako usb kabl za nokiu 5510 funkcionise na motoroli mpx200, ne vidim zato ne bi i ovo radilo. Uostalom, probaj u radnji.
 
Iako su priključci isti, proveri koji napon daje taj punjač od Motorole ili koji već nađeš. USB na tvoj mp3 plejer šalje 5V (ukoliko nema nekog pretvarača na kablu), pa ako i punjač daje toliko onda ne bi trebalo da bude problema. Izmeri prvo sve napone pa tek onda priključuj.

Mali offtopic:
Često se dešava da ljudi iz neznanja ili nečeg drugog, dolaze na ideje da koriste neoriginalne punjače ili neoriginalne načine punjenja :S: pa malo sprže uređaj i onda ti ga donesu na reklamaciju sa objašnjenjem "samo je odjednom prestao da radi", a kako se ne može dokazati da kupac nije koristio ništa drugo osim originalnog punjača, dužan si da mu zameniš. Naš zakon ne štiti kupca onako kako treba, već ga kuraži da radi raznorazne gluposti (ne mislim samo na alternativno punjenje), jer, pobogu, ima garanciju.
 
Poslednja izmena:
vectorman je napisao(la):
Iako su priključci isti, proveri koji napon daje taj punjač od Motorole ili koji već nađeš. USB na tvoj mp3 plejer šalje 5V (ukoliko nema nekog pretvarača na kablu), pa ako i punjač daje toliko onda ne bi trebalo da bude problema. Izmeri prvo sve napone pa tek onda priključuj.
a jel ima neke veze to sto na mp3 playeru pise: Battery - LiP 3.7V ?
kolika smeju da budu odstupanja?
 
Nema veze jer onda plejer verovatno u sebi ima regulator napona (pretpostavljam da je u njemu samom a negde na kablu).
 
posto sam cuo da se ta motorola vise ne proizvodi, a i da se delovi ne prodaju odvojeno, da li jos neki telefon kotisti isti port?
 
Mozda MPx220, treba potraziti po netu slike.
Najlakse ti je uzeti oglase, okrenuti telefone i pitati imaju li punjace...
 
Ma kolega, kupi drugi MP3 player, makar je to sada jeftino!
 
Nazad
Vrh Dno