Šta je novo?

[Adapter] HDMI to DP

dzena

Slavan
Učlanjen(a)
18.07.2008
Poruke
766
Poena
320
Dakle, ovo je ideja......

Planiram da kupim Dell U2311H (IPS) monitor koji ima VGA, DVI i DisplayPort kao interfejse za konekciju. Racunar ce biti prikljucen na DVI. Ono sto me interesuje je da li mogu da kupim HDMI to DP adapter i da tako vezem STB (HD IPTV) sa monitorom (preko DP). Nisam cak siguran ni da li ce ovakva kombinacija da funkcionise, ne znam kako ce monitor da se ponasa ako u isto vreme prima signal sa dva razlicita sorsa i kako da izaberem koji sors cu da koristim u datom trenutku. I jos, kako cu da prenesem zvuk do zvucnika racunara?
Molio bih nekog da mi posalje link do radnje gde bih mogao da kupim ovakav adapter.

Dakle ono sto ja zelim je da izbegne TV karticu iz profila, i na monitoru dobijem digitalnu sliku, a to sad ne mogu zato sto T220 nema HDMI.
 
HDMI/DVI na DisplayPort adapteri/konverteri kostaju oko 100$ (kod nas ne znam ni da li ces uspeti da ih nadjes...)

DP je dijametralno razlicit od HDMI/DVI tako da nisu jednostavni za napraviti + postoji sansa da krajnji rezultat (slika) ne bude bas najbolja.

mozda ti je najlakse da uzmes neku graficku karticu sa DisplayPortom. Vidim da AMD kartice iz serije 6xxx sve imaju DisplayPort... imas i jeftinijih kartica od 100$.
 
Nismo se razumeli.

Meni je potrebno bas ovo. Bar mislim da mi je to potrebno. Dakle, ja cu STB da vezem direktno na monitor, nema veze sa grafickom karticom.
Da li imas odgovor na ostala moja pitanja?
 
I meni treba jeftin adapter za U2311H. :)
Medjutim ovaj adapter ti je mini DP.
Sto se Della tice, imas u meniju da biras source tako da to nije problem nikakav, ja sam furao DVI i analogni u isto vreme, jednostavno promenis na zeljeni.
 
Evo ga i normalni. ;)

Da li mozes da mi kazes da li je izvodljiva cela moja ideja iz prvog posta. Ah da, a kako da prenesem zvuk do racunara?
 
Pojma nema, posto nemam STB ali deluje izvodljivo.
Sto se zvuka tice, sta od izlaza ima STB?
 
Ne deluje mi obecavajuce...STB
 
Ima SPDIF opticki, a i dual SCART, kontam da moze odatle da se uzme audio signal.
 
Ima neka fora da pasivni dp > hdmi ne radi bas najsrecnije, te da su ljudi morali da kupuju aktivne adaptere za one ati eyefinity (3 monitora) setupe. Da li je to vezano samo za igre ili uopste, ne znam....
 
Nismo se razumeli.

Meni je potrebno bas ovo. Bar mislim da mi je to potrebno. Dakle, ja cu STB da vezem direktno na monitor, nema veze sa grafickom karticom.
Da li imas odgovor na ostala moja pitanja?
da, pogresno sam te razumeo... mislio sam da ti treba obrnuto: sa HDMI na DP.

EDIT:

mada sada gledam... napisao si u prvom postu: "HDMI to DP adapter" ;) dakle nisam pogresno razumeo :)
 
@kovacm
U pravu si. Moja greska.

@all
Elem, nasao sam jednostavnije resenje. Kupicu graficku, posto mi inace treba, sa DP interfaceom, a STB cu da vezem na DVI pomocu HDMI to DVI adaptera. Samo me interesuje da li sam uboo pravi adapter koji mi je potreban. Vidim da postoje i neki 24 pinski DVI adapteri, a ovaj iz mog linka je 18 pinski.
Jos, kad bi mi neko dao ideju kako da povezem STB sa kompom da bih dobio i zvuk, ima pivo. :p
Inace, STB stize sutra.
 
Verovatno ce to resiti problem.
Samo se nadam da ima da se kupi kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno