Šta je novo?

Acronis true image 2011.v14.0.5105 probelm sa mount-om bekap-a

seizmos

Slavan
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
5,094
Poena
480
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800X
Matična ploča
Asus B550M-K
RAM
32GB Kingston DDR4@3733
GPU
AMD Powercolor RX6600XT 8GB DDR 6
PSU
EVGA 850W G3
Monitor
Benq Zowie 144Hz 24"
Imam 2 bekapa od 2 racunara, u pitanju su kompletni bekapi particija, kad idem na mount backup acronis radi inicijalizaciju drive letter-a ali dobijem gresku sledecu:
" cannot assign a drive letter to a partition from the image archive" (na nekih 10 ak sekundi se pojavi drive i ja uspem kliknuti na njega i vidim fajlove ali se isti izgubi i nestane sa pojavom greske koju prikaze acronis u sledecem prozoru)
U onoj opciji acronisa prilikom mount-a sam probao i slovo da promenim ne bi li ga on dodelio ali nema sanse, trazio sam po netu resenja nista konkretno niko nije ponudio, nece ni jedan od 2 bekapa da se mountuju a neke vazne fajlove trebam da isprebacujem sa tih bekapova :mad:.
 
Imam 2 bekapa od 2 racunara, u pitanju su kompletni bekapi particija, kad idem na mount backup acronis radi inicijalizaciju drive letter-a ali dobijem gresku sledecu:
" cannot assign a drive letter to a partition from the image archive" (na nekih 10 ak sekundi se pojavi drive i ja uspem kliknuti na njega i vidim fajlove ali se isti izgubi i nestane sa pojavom greske koju prikaze acronis u sledecem prozoru)
U onoj opciji acronisa prilikom mount-a sam probao i slovo da promenim ne bi li ga on dodelio ali nema sanse, trazio sam po netu resenja nista konkretno niko nije ponudio, nece ni jedan od 2 bekapa da se mountuju a neke vazne fajlove trebam da isprebacujem sa tih bekapova :mad:.

Jel koristiš istu verziju kojom si i napravio backup?

U više navrata mi se dešavalo da novijom verzijom nisam mogao da vratim backup pravljen u starijoj verziji. Pokretanjem starije verzije taj problem je nestajao.
 
Jel pokušavaš na istom računaru na kome si odradio beckup da vratiš isti ili na drugom?
 
Jel koristiš istu verziju kojom si i napravio backup?
Mislim da mi je novija ova verizja kojom pokusavam mountovati image. Nisam imao problem da image vratim na jedan od laptopova pre nekih 2 meseca, explore image-a radi i vidim lepo sve fajlove ali iz explora se ne mogu prebacivati posebno fajlovi pa je to problem, iskljucivo mountovati pa onda kao sa klasicne neke druge particije isti je postupak.

Jel pokušavaš na istom računaru na kome si odradio beckup da vratiš isti ili na drugom?
Probao sam i na istom i na drugom da otvorim imidze, probao na 2 racunara cak, na oba isto, jedino sto se secam da sam pre normalno mountovao i sve je radilo odlicno, da li ima sad neki konflikt acronis sa nekim software-om vrlo je verovatno u pm a ja nisam pronasao resenje.

Ovo assign drive letters se bas zadrzi na ekranu a to treba da bude mozda samo 2-3 sekunde i da to bude ceo proces, zatim iskoci ova druga poruka, tako na 2 racunara sa 2-3 image-a particija sto sa tih racunara sto sa drugih. :mad:
 

Prilozi

  • assign.JPG
    assign.JPG
    28.9 KB · Pregleda: 35
  • canot.JPG
    canot.JPG
    54.2 KB · Pregleda: 37
Nasao sam u cemu je problem, u verziji ovoj koju sam koristio, napisao sam u prvom postu koja je, sad sam ubacio Acronis True Image Home 2011 v14.0.0 Build 6696, to je poslednja verzija oficijalna i sve radi kako treba, verovatno sa onom verzijom postoji neki bug ili sa win 7 ili sa nekim programom koji sam instalirao.
 
Nazad
Vrh Dno