Šta je novo?

Acer Iconia W3 - 8" win8 tablet

Specifikacije bay traila se znaju.
svidjalo se to tebi ili ne, jaci je nekoliko puta od clover traila.
najbitnije,bice graficki mnooogo jaci i imace intel grafiku, sto opet znaci manje problema sa drajverima i kompatibilnoscu, sto opet znaci ladno pravi win u dzepu.
znaci,vredi sacekati jer je rec o smeni generacija.

nestrpljivost se obicno placa, kajanjem.
 
Specifikacije bay traila se znaju.
svidjalo se to tebi ili ne, jaci je nekoliko puta od clover traila.
najbitnije,bice graficki mnooogo jaci i imace intel grafiku, sto opet znaci manje problema sa drajverima i kompatibilnoscu, sto opet znaci ladno pravi win u dzepu.
znaci,vredi sacekati jer je rec o smeni generacija.

nestrpljivost se obicno placa, kajanjem.

Kada?
Nemas odgovor.
Ko ne kupuje sada, mozda moze da ceka.
Ko kupuje sada, pola godine mu je jednako dugo kao i 3 godine.

P.S. Clover vec pusta fullHD video glatko, i sve radi savrseno tecno.
Sta ce ti onda nekoliko puta jaca grafika, da neces mozda igrati pc igre preko touch screena? Voleo bih to da vidim. :-D
 
Dobar dan
u specifikacijama navode da će moći da se koristi micro SD kartica do 32gb, šta mislite da li će moći da prodje i 64gb micro SD?
Pozdrav
 
Cekaj svi govore da su ovi Atomi nestedljivi, u cemu je onda stvar... Da li je baterija nesto jaca, ili je dobro optimizovan OS..

Ne znam otkud ti to, pa svi tableti sa ovim Atomom imaju trajanje baterije od najmanje 8 sati, a npr. Lenovo tablet ima trajanje preko 10 sati. Atom je baš dao odlične rezultate, kako po glatkoći rada, tako i po trajanju baterije, ja sam baš bio iznenađen kako su u Intelu tako dobro odradili posao. Još kad dođe nova generacija Atoma, koji bi navodno trebalo da budu značajno jači, bojim se da će Android igračkama dani biti odbrojani. ;)
 
Ne znam otkud ti to, pa svi tableti sa ovim Atomom imaju trajanje baterije od najmanje 8 sati, a npr. Lenovo tablet ima trajanje preko 10 sati. Atom je baš dao odlične rezultate, kako po glatkoći rada, tako i po trajanju baterije, ja sam baš bio iznenađen kako su u Intelu tako dobro odradili posao. Još kad dođe nova generacija Atoma, koji bi navodno trebalo da budu značajno jači, bojim se da će Android igračkama dani biti odbrojani. ;)

Nisam se najbolje izrazio.. I ja sam takodje iznenadjen, jer su svi govorili da Intel nema buducnost u ovoj vrsti uredjaja jer nemaju procesore pravljene za tu svrhu i nisu posveceni maximalno tome.. A onda odjednom brdo WP tableta, naravno powered by Intel i svi imaju bolje rezultate od Androida baziranih na ARM procesorima, msm vecina.. E sad nisam gledao i uporedjivao baterije i zato pitam da li ovi uredjaji dolaze sa standarno jacin baterija u odnosu na konkurente sa Androidom ili sta je vec..
 
Poslednja izmena:
Realno ja sam u tim procesorima samo i samo video stedljivost i u tom segmentu im davao prednost koja nije beznacajna, ukoliko Intel poboljsa sadasnje atome koji se vec i sad olako nose sa QC procesorima, onda ja ne vidim zasto bi neko uopste stavljao bilo sta drugo u tablet, ako ne u telefon, jer ce onda tablet npr ako ima samo android na njemu, moci da se obogati npr Ubuntuom, ok moze i ARM, ali je bilo textova gde ne radi bas najsjajnije...
 
Iz razloga koje sam vec navodio u drugim temama. Qualcomm SoC je poprilicno jeftiniji od Atoma i 100% je kompatibilan sa Google Play bazom aplikacija. Atom je po poslednjim navodima bio negde na 60% ali Intel vredno radi na tome.

Clover Trail je dobar SoC ali ce Silvermont biti puno bolji. Novi dizajn, quad core, Intel HD grafika umesto PowerVR, puna podrska za sve Win8 aplikacije. Jednom recju revolucija Atoma, prva posle mnogo godina.
 
Da, Silvermont je prvi Atom sa out-of-order arhitekturom (trebalo im je samo 5 godina) i sa grafikom sličnom onom u Ivy Bridge procesorima.

Inače, koliko sam pročitao, Silvermont procesori će se prodavati pod Atom, Celeron i Pentium brand-om.

Ako sve bude kao u najavama, videćemo daleko više tableta sa intel procesorima nego što ih je do sada bilo.

A za cenu SoC-a, intel jeste skuplji, ali ako se ne varam Soc je tek 3 ili 4 po ceni na BoM jednog tableta, ekran, baterija, a ako ga ima dosta i NAND su skuplji od SoC-a.
 
Iz razloga koje sam vec navodio u drugim temama. Qualcomm SoC je poprilicno jeftiniji od Atoma i 100% je kompatibilan sa Google Play bazom aplikacija. Atom je po poslednjim navodima bio negde na 60% ali Intel vredno radi na tome.

Clover Trail je dobar SoC ali ce Silvermont biti puno bolji. Novi dizajn, quad core, Intel HD grafika umesto PowerVR, puna podrska za sve Win8 aplikacije. Jednom recju revolucija Atoma, prva posle mnogo godina.

Da ali ako se omasovi Atom to jest poveca njegova prodaja intel moze da snizi cenu I to je upravo ono sto kazem, zasto tableti ne bi imali atome.. Taj podatak o 60 % kompatibilnosti sa app na GP je poprilicno star, msm da je veci sad...
 
Zaboravljas da mi ovde pricamo o Intelu, kakvo snizenje cene kakvi bakraci :d

Satrce ih Intel performansama a onda ce Samsung i ekipa da zaborave na tih 10$ razlike.
 
Poslednja izmena:
Zaboravljas da mi ovde pricamo o Intelu, kakvo snizenje cene kakvi baktaci :d

Satrce ih Intel performansama a onda ce Samsung i ekipa da zaborave na tih 10$ razlike.

Hehe tacno, tacno... :) realno Sabio ih je I sad onaj kvazi octa core, oduvan od onog atoma iz Lenova k900.. :)
 
Pozdrav
Danas sam(kod nas) uzeo.
Lagani unboxing.

http://youtu.be/oYgs3o3exbQ

tastaturu I case sam ranije naručio preko drugara iz Budimpešte.
Adapter micro hdmi>hdmi, microsd karticu 64Gb i adapter micro usb>usb(mada se dobija) sam kupio ovde.
Posle par dana upotrebe izneću utiske
 
Vrh Dno