Šta je novo?

Acer Aspire 6530G, 'problem' sa zvukom

strahinjas

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
500
Poena
345
Uzeo sam gore pomenuti model pre nekih mesec dana i prezadovoljan sam kako radi. Međutim, jako me kopka (da ne kažem nervira) nešto što mi se malopre desilo, a desilo mi se i pre nekih nedelju dana. Naime, kada pustim neku pesmu, clip na youtube-u ili nešto sl. onaj mali zvučnik pozadi odn. kako na laptopu piše, 'tuba', počne da krči. Ja tad namerno uzmem i izmenjam par pesama ili clipova, on malo krčka, posle to prestane (za nekoliko sekundi) kako je i počelo, odjednom, i nakon toga sve najnormalnije radi. Ima Windows Vistu HP, Dolby Home Theater, kao i Virtual Surround Sound (ako je to bitno). Da li je do drajvera ili je taj mali zvučnik pokvaren, i da li mislite da bih trebao da ga nosim u servis?
Takođe me zanima da li je moguće da tom malom zvučniku nešto smeta (recimo, jedan veći zvučnik koji mu stoji u neposrednoj blizini, Logitechov)? Ovo pitanje je čisto laičko, lupetam, nemam ideju da li je to stvarno moguće...:type:

Pokušao sam na netu da skinem drivere za Realtek High Definition Sound i kada probam da započnem instalaciju, on kaže kako nije pronađena niti jedna komponenta za koju su namenjeni ti drajveri.:trust:

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
ja sam istih problema imao na mom aspire 5530g. kazu da na visti ne krcka, ali ja je nisam hteo, vec iskljucivo xp. pokusavo sam razne drivere, sa nekima je manje krcalo, s nekima vise u winampu. culo se da "woofer" krcka i kad recimo ustekam usb flash, pa kad se cuje onaj zvuk, cujem da i onda krcka. problem sam resio tako sto sam presao na KM player, koristim ga ia za filmove i za muziku, ima winamp plugin i nema zime. cak mi jace radi nego winamp. jedno vreme sam imao oba playera, pa recimo dovoljno je da samo pokrenem KM i odmah ga ugasim i onda ni winamp ne krcka do sledeceg restartovanja racunara. sta je u pitanju, stvarno ne znam, ali radi i ovako!
pozz
 
Imao sam vremena da sve istestiram i ustanovio sam da se krčkanje subwoofera javlja samo kad pustim nešto na youtube-u ili video klip koji je napravljen na mobilnom telefonu. Muzika iz Winampa radi normalno, kao i filmovi...
Kao da mu smeta da reprodukuje zvukove nižeg kvaliteta, pa krči, ja sam tako protumačio... ne znam ima li svrhe uopšte nositi ga u servis.
pozz
 
Nazad
Vrh Dno