Šta je novo?

Acer 5920g crkla grafika?

adamche

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poruke
757
Poena
195
Kada se ukljuci ekran posvetli (kao probojanje svetlosti) i nista se vise ne desava, kacio sam laptop na monitor i na tv (preko vga i hdmi-ja) i ne daje nikakvu sliku.
Kada se pritisne Fn+F6 za prebacivanje na eksterni monitor, ekran laptopa se ugasi a na eksternom nema nikakve slike.

Nasao sam na netu nekakav tutorijal za recovery flesovanje bios-a "na nevidjeno" sa usb flesa, ni to nije pomoglo.
Probao sa Puppy linux-om i tu se desava da posle nekog vremena kad se pritisne power dugme cuje se lavez (ko je koristio, zna sta je).

Probao sam i bez graficke (8600m gs), posle nekog vremena ekran pobeli.

Da li je neko imao ovakav problem?

Nemam drugu karticu da proverim.
 
Bez grafičke ništa, jer je ugrađen 965M čipset, bez integrisane. To se dešavalo mnogima, i sa ATI i sa nVidia karticama. Jedini "krivac" je EU i RoHS normativa.
Ako nema slike ni na drugom monitoru, samo zamena MXM modula. Istim, ili ako nađeš 93-9500M. Atija ne bih preporučio, ali ako baš mora, potrudi se da blok za hlađenje dobro nalegne na grafički čip i na memoriju. Ako treba, upotrebi distancere od bakra, pločice debljine 0.5-1mm, naravno uz upotrebu termalne paste. Možda ti se ipak više isplati da gledaš da ga prodaš za delove?
 
Sad sam bacio pogled na cene kartica, u principu nije isplativo ulaganje u laptop star skoro 10 godina.
 
Meni su crkle dve kartice na ovom laptopu. Sada radi treća. Na svu sreću bio je u garanciji pa nisam plaćao zamenu. Ovaj model je definitivno imao problem sa grafičkom. S obzirom na cene polovnih laptopova kod nas, ja bih išao na kupovinu drugog, a ovaj prodao......
 
Nazad
Vrh Dno