Šta je novo?

Mobilni telefon A55 ili S24 obican

Koji mobilni telefon kupiti

cekipa

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2023
Poruke
635
Poena
125
A55 i S24 obican,sta je isplativije?Koji vise pruza za novac?Razlika je oko 300e
 
Samsung S23
 
S23
 
Kolege, treba mi pomoc.
Uzimam majci tel, stari je osluzio svoje.
Razmisljao sam da joj uzmem samsung galaxy a55 ili s23fe, koji bi bio bolji od ova dva? Nije zahtevan korisnik, od "tezih aplikacija" koristi facebook, wa i viber. Bitna joj je kamera, samo glavna i prednja (ostale su nebitne), ekran da je dobar i vidljiv, signal, mikrofon, zvucnik, baterija (da moze da izdrzi 4-5h sot-a dnevno na 4g). To je to za sad, ako se necega setim napisacu.
Za a55 me muci jedino memorija, zato sto je ufs 2.x (neko kaze da 256gb ima brzu, koliko je tacno ko zna).
 
Kolege, treba mi pomoc.
Uzimam majci tel, stari je osluzio svoje.
Razmisljao sam da joj uzmem samsung galaxy a55 ili s23fe, koji bi bio bolji od ova dva? Nije zahtevan korisnik, od "tezih aplikacija" koristi facebook, wa i viber. Bitna joj je kamera, samo glavna i prednja (ostale su nebitne), ekran da je dobar i vidljiv, signal, mikrofon, zvucnik, baterija (da moze da izdrzi 4-5h sot-a dnevno na 4g). To je to za sad, ako se necega setim napisacu.
Za a55 me muci jedino memorija, zato sto je ufs 2.x (neko kaze da 256gb ima brzu, koliko je tacno ko zna).
Probao A55 supruge radi, i iskreno odusevio me je telefon. Za cenu koju daju sad u A1 ne znam koiji bolji i lepsi tel moze da se nadje. Odlicna kameta, ekran, ram, lep u ruci. Zaista fin uredjaj
 
Probao A55 supruge radi, i iskreno odusevio me je telefon. Za cenu koju daju sad u A1 ne znam koiji bolji i lepsi tel moze da se nadje. Odlicna kameta, ekran, ram, lep u ruci. Zaista fin uredjaj
Nije mi ovo jasno pa ako može neko da razjasni. U više tema se pominje da je povoljna cena u A1 ali ja kako god sračunam ne dolazim do takvog zaključka. Ako sračunam cenu pretplate bez uređaja koja se može dobiti uz promotera, ostaje da je telefon iste ili veće cene nego da ga kupite u regularnoj prodavnici, u kojoj takođe možete kupiti na rate.
A kupovinu na KP da i ne pominjem
 
Uz paket uzmes tel i izracunas lepo na papiru. Ne secam se koliko iznosi cena, da li oko 350e koliko trenutno kosta na kp sa dve godine garancije operatera ili malo vise.
Edit: prodji temu o a55 ako hoces detaljno da vidis.
 
Ma jesam ali opet mi se ne uklapa. Uzmem npr neo neo i ispada da me izađe 72.000 din razlika imeđu pretplate bez uređaja i sa. Naravno računao sam cenu koja se dobija preko promotera a što mi je i nuđeno sa njihove strane.
Jedino ako se preko promotera može dobiti niža cena za paket sa uređajem od one na sajtu. Ne znam da li je iko to dobio.
Evo i računice
24x1375=33.000
24x4404=105.700
Razlika 72.700 din.
Uređaj u legalnoj prodavnici košta 60.000, takođe može na rate.
Ne vidim logiku.
 
Poslednja izmena:
Nesto radis pogresno.
Secam se da neko objasnio i hteo sam iz znatizelje da vidim i bilo je tacno, bas je jeftin bio (tad kad sam gledao). Izracunas ukupnu cenu za dve godine svega i odbijes cenu paketa i cenu tel prebacis u e i to je to.
 
Pa porediš nešto što je suvislo porediti iskreno.
Neo neo je 2750 dinara mesečno ako se ne uzme uredjaj.
To što ti imaš neku drugu ponudu, lepo za tebe... Ostali plaćaju 2750...
Što je 66000 dinara za 24 meseca
Tako da "telefon" izadje 39000 dinara.
Sto je dobra cena, slično kao na kp.
Ti ako imaš neku ponudu od 1375 dinara za neo neo, uzmi lepo tarifu bez uredjaja I za ostatak kupi telefon.
Prosto
 
Pa dobro nije baš da se samo meni nudi neo neo za 1375 din. To je, koliko sam shvatio, uobičajena ponuda preko promotera.
Poredim realne stvari, ono što se u praksi dešava
 
Teško je trenutno dobiti neo neo sa 50% popusta. Odnosno akviziter koji je za oca napravio tu ponudu kaže da više ne može to da uradi. Da li neko drugi može da dobije, ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno