Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ja mislio sad skoro presao sa postpejda pa ti dali neku ponudu.
 
Ima li poente zamena sim kartice za problem nedostupnosti na mrezi? Stari S8 sam dao roditeljima, na njemu sam jako retko bio nedostupan dok sam ga koristio sa svojom karticom. Sad je u njemu druga pripejd kartica, mada je logo vip-ov, koristi se na istoj lokaciji, ali jako cesto je nedostupan broj.

Pokusao sam da menjam mrezu samo na 2G, a i na 4G/3G/2G. U prvom slucaju bude pun signal, ali se opet desava da bude nedostupan, dok na 4G budu oko 2 crte, ali isti problem. Da li bi zamena sim kartice mogla da pomogne u ovom slucaju i da li naplacuju zamenu? U ptanju je pripejd.
 
Probaj drugu karticu u istom telefonu da vidis sta ce da se desava?
 
Koristio sam ga ja takodje sa a1 karticom i nisam imao tih problema, s tim sto je moja kartica od pre mozda pola godine.
 
VoLTE je protokol sličan MMS-u (u tom smislu komunikacije na nivou same mreže). Evo u čemu su sličnosti:
  • Postoji poseban APN za VoLTE, postoji poseban APN za MMS
  • Postoji IMS server za VoLTE, postoji MMS gateway za MMS
  • Podaci za VoLTE idu kroz paketnu konekciju, podaci za MMS idu kroz paketnu konekciju

Znajući za ove sličnosti, i znajući da se podaci korišćeni za MMS ne naplaćuju u Srbiji, ali naplaćuju u roamingu...
Znajući da se podaci korišćeni za VoLTE ne naplaćuju u Srbiji, da li se naplaćuju u roamingu?
 
Što se tiče aktuelnih kodova 6m besplatno, ja sam poklonio jedan prijatelju i dobio povratnu informaciju da nije mogao da ga iskoristi.

Pitali smo korisnicku podrsku o čemu se radi i dobili odgovor da se kod ne odnosi na NEO 23 pakete jer su već sniženi?!

Kada su davali te kodove putem sms, navedeni su uslovi za korišćenje i ovo su prećutali ili što se nas tiče naknadno izmislili. Napisali su samo da je uslov prelazak iz druge mreže, potpisivanje ugovora na 24m i to bez uredjaja.

Možda nekome koristi informacija...
 
Da, ja dam imao isti problem i dobio isti odgovor za Neo 23 Joy tarifu.
Kasnije sam dobio 50% popusta na neo neo tarifu, što je bolja opcija. Piši na njihovom sajtu da želiš prenos broja u A1 mrežu i ostavi kontakt telefon, kad te zovu traži neo neo tarifu uz 50% popusta (1.250 din mesečno). Velika je verovatnoća da ti odobre.
 
Da, ja dam imao isti problem i dobio isti odgovor za Neo 23 Joy tarifu.
Kasnije sam dobio 50% popusta na neo neo tarifu, što je bolja opcija. Piši na njihovom sajtu da želiš prenos broja u A1 mrežu i ostavi kontakt telefon, kad te zovu traži neo neo tarifu uz 50% popusta (1.250 din mesečno). Velika je verovatnoća da ti odobre.
Ja sam već u A1, kodovove sam dobio da poklonim nekome ko želi da pređe u A1 ali jasno mi je o čemu pišeš i u pravu si da je to bolja opcija jer dobijaš više za manje novca..

Samo sam pisao da smatram da nisu korektni oko uvođenja naknadnih uslova vezano za te kodove konkretno.
 
Pozz svima. Dobio sam ponudu od strane A1 nekadasnjeg VIPa, da predjem kod njih iz Yettela. U yetel sam nekih vec 10tak+ godina, zadovoljan sam internetnom, mrezom, signalom itd. Ali sto se tice uredjaja + tarife poskupi su. Meni A1 daje da predjem kod njih i da uzmem Iphone 14 128gb za nekih 4000 dinara mesecni uz pretplatu koja je oko 2 i nesto hiljade, ali imam 23Gb za Evropu sto mi znaci realno bas dosta. Racunicom za Iphone izlazi otprilike.oko 70,80 eura skuplje nego za kes u servisima, sto realno nije strasno uopste s obzirom da inace deru po 200,300e razlike. Moze li neko da podeli sa mnom iskustvo sto se njih tice? Znam podeljena su iskustva, ali svaki komentar je dobrodosao i hvala Vam puno.
 
To ti je NEO Travel, bez ikakvih popusta, plaćao bi 6200 mesečno uz 15000 dinara učešća. Tebi ponudili za 4000 telefon plus paket oko 2000? To mu dodje na isto maltene.

Moje iskustvo sa njima je da ne poštuju postojeće korisnike kada se obnavlja ugovor, ali za nove korisnike često nude dobre povoljnosti. Za ostalo su ok

/edit inače NEO Travel bez uređaja je 1800

Screenshot_2023-05-29-13-01-59-725_com.android.chrome-edit.jpg
 
To ti je NEO Travel, bez ikakvih popusta, plaćao bi 6200 mesečno uz 15000 dinara učešća. Tebi ponudili za 4000 telefon plus paket oko 2000? To mu dodje na isto maltene.

Moje iskustvo sa njima je da ne poštuju postojeće korisnike kada se obnavlja ugovor, ali za nove korisnike često nude dobre povoljnosti. Za ostalo su ok

/edit inače NEO Travel bez uređaja je 1800

Pogledajte prilog 391137
Maltene isto. U yettelu placam racun 2500, a ovde dobijam internet koji mi puno znaci. Nije velika razlika, a sto se tice telefona tu mi je najvise "otislo oko" i primamljivo je. Jer je jeftiniji telefon cak oko 40 hiljada na odnosu od yettela a od mtsa 60 hiljada.
 
Probaj da izboksujes neki popust, sobzirom da bi prebacio broj iz druge mreze
 
Tri promo koda za 6 meseci bez pretplate imam i ja (važi za one koji prebacuju broj u A1!), pa kome treba može na DM. :)
Ja dobijam popust na pretplatu ako ih neko iskoristi.
 
Kako ide online kupovina u A1 novih korisnika? Pise placanje odmah za telefon 15000 na sajtu. Donese kurir Ili? Ako kurir donosi,onda i ugovor donosi? Mislio sam da se moze online poruciti a onda u poslovnici da se podigne telefon i potpise ugovor. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno