Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Idi zali se u EPS sto su ti naplatili tv pretplatu sto rts nisi gledao mesec dana dok si bio u grckoj.
 
A šta kažeš da im programer početnik napravi programče koje beleži slučajeve kada neko plati dodatak i ne iskoristi ništa?
A nisam ja jedini koji se žalio, budite uvereni. Znaju oni da "problem" postoji, ali što da eliminišu sistem za krađu korisnika.

Što se polemike tiče, da odem u EPS ili SBB, da se žalim pa će da mi obrišu/smanje račun da ne polemišu?
Lol, ako misliš da tako funkcionišu stvari. Ne bi mi oni izašli u susret da nisu uradili šta su uradili. Dinar oni ne oproste ako si im zaista dužan.
A sta ako neko aktivira dodatak i ne ode na put iz XYZ razloga, da li taj programer moze i to da ubaci u programcic? Je li i tu provajder zakinuo korisnika, krastavac. nije koristio zar ne?
Iracionalana su ti ocekivanja koja si naveo i neces naci takvu uslugu nigde, nevezano za provajdera ili oblast usluge.
 
Zaista sramota… trebali bi da nude opciju kada biras taj dodatak za npr Grčku, da ti ponude i sva mesta da izabereš i odmah da vidiš kakva je pokrivenost!

Dobro ne bas sva, ali ova turistička…
 
Ali mora u padajucem meniju da bude i model telefona, i tacna adresa gde ces koristiti i koja ce brzina neta biti.
 
Može li intarifa i dalje da se uzme bez ugovorne obaveze?

Razmišljam da prenesem broj i kad odaberem na sajtu opciju bez UO, i dalje dole piše 999din uz UO na 24m. Išao sam par koraka napred, ali i dalje ne vidim potvrdu da je bez UO.
 
Imam pitanje za ljude koji koriste a1 kućni net,ja bi prešao iz mtsa sa boxa na a1 kućni net XL (200 GB).Net koristim za surf,društvene mreže,poneki youtube video ali koristim orion tv aplikaciju na smart tvu.Da li bi mene 200 GB pokrilo za mesec dana? I kakav je taj net po sporijoj brzini,da li bi podržao sve što sam naveo,pogotovo taj orion tv? Zatim me zanima koji ruter da tražim,huawei ili zte? I kakva je brzina koju ovaj paket nudi? Na karaburmi sam u Beogradu. Hvala unapred
 
Brzina je dobra, 20mb/s.

Pitanje koliko gledaš Orion i koja je rezolucija.
Ako ti ne ne bude dovoljno, imaš opciju da dokupiš dodatak, po istoj brzini.

Kada se smanji na 2 mb/s, nije dovoljno za TV.
 
@m.djuricanin99
Ja koristim stari paket M 100gb na brzini 10mbit i sve radi kako treba , eon tv, hbo, netflix, ali kad se smanji brzina na 2mbit, hbo i netlfix zna da se vrti par sekundi dok ne krene, nista strasno ali eon stuca malo vise i kvari gledanje. Stim da ja gledam eon jedno pola sata dnevno i ne obracam paznju na to. Pre nego sam presao na A1 kucni net znao sam svoju mesecnu potrosnju.
Sve zavis koliko planiras da gledas tv, ako planiras dosta, moras veci paket ili taj paket sa povoljnim dodacima 100gb 499 dinara ili 200gb za 699 dinara. Vidi svoje potrebe pa se odluci.
 
Ne preporučujem ti a1 kućni net osim ako je jedina opcija. A posebno za gledanje tv-a. Zna da bude baš nestabilan. Onda ih zoveš i posle 100 razgovora popravi se stanje...pa posle par meseci opet katastrofa. Košta živaca i živaca i to na lokaciji gde nije preopterećenje i odlične su brzine.
 
@bojilica
Ja imam xxl paket i savršeno radi.
Najbolje prvo da testira gde želi da ga koristi.
Poslednjih par meseci duplirane su brzine po Beogradu.
Ranije je bilo problema, sada gde god sam koristio kućni net brzina nije manja od 50mbps (naravno ruter mora da bude 4g plus).
 
Proveri u poslovnici pokrivenost.

Ne sme da stuca. Sve aplikacije klize, nema problema.
Naravno, opet kažem, ako.se uklapas u potrošnju.
 
Rok za plaćanje računa za Jul je do 15og Avgusta, to je prošlo, još nisu isključili uslugu. Posle koliko isključuju?
 
Rok za plaćanje računa za Jul je do 15og Avgusta, to je prošlo, još nisu isključili uslugu. Posle koliko isključuju?
Pocetkom septembra... Trebalo bi 1og septembra da dobijes jos jednu poruku gde napominju da treba da se izmire obaveze u suprotnome sledi suspenzija saobracaja. E od tog trenutka imas mozda jos dan dva dok ne iskljuce.
 
Uzeo sam pre par dana postpaid paket, i stigao mi je racun za obracunski period od 08.08. do 09.08, tj. jedan dan, ali su vec upisali celu ratu za telefon. Da li to treba tako ili da im se obratim u vezi toga?
 
Inače u A1 postoji 6 dana za presek ( 1, 5, 9, 17, 21 i 25) u mesecu. A prva rata za uredjaj ide uz prvi račun nije bitno za koliko dana.
 
Skoro sve je moguće ako čovek želi to :D Pa skidam neki fajl sa onedrive-a i brišem, a sve to da bih ispoštovao politiku u vezi hotspota, gde kaže da je hotspot moguć u visini prenetih podataka na mobilnom u prethodnom obračunskom periodu. Tako da ja obezbeđujem rezervu, jer ne mogu da znam da li će mi trebati narednog meseca 1 ili 5TB hotspota. I tako preventivno skidam i brišem, a i malo sam više testirao mrežu i brzine prošlog meseca. Inače mi je prosek 4-5 TB mesečno. A kao drugo eto "hobi" mi je da skinem što više TB za jedan mesec, ništa specijalno iskreno :D
Jel možeš da mi pojasniš ono u vezi hotspota?
Ne preporučujem ti a1 kućni net osim ako je jedina opcija. A posebno za gledanje tv-a. Zna da bude baš nestabilan. Onda ih zoveš i posle 100 razgovora popravi se stanje...pa posle par meseci opet katastrofa. Košta živaca i živaca i to na lokaciji gde nije preopterećenje i odlične su brzine.
Ja evo tri godine i nijednom ih nisam zvao,radi kao singerica. Čak mi je kartica u telefonu poslednje dve godine i šerujem celoj porodici gde god da smo i sve kao sat radilo i radi
 
Poslednja izmena:
Jel možeš da mi pojasniš ono u vezi hotspota?

Ja evo tri godine i nijednom ih nisam zvao,radi kao singerica. Čak mi je kartica u telefonu poslednje dve godine i šerujem celoj porodici gde god da smo i sve kao sat radilo i radi
I verujem da imaš makar 2CA telefon 🙂
Ko Telenor ubi se hvaleći mrežu. A ono jedino valja ako uzmeš nešto od 1000 eura. To su mi jos uvek fascinantni ovi sto kude ili hvale neku mrežu. Meni je mts bazna stanica 110 metara od mene. A A1 oko 300 metara. I jedna i druga mreža mi rade posao cak mi je A1 primarnija iako mi je tri puta dalja bazna stanica i nemam vizuelno pogled na nju dok mts antene vidim...

Inače u ugovoru za te neo net tarife ima klauzula da moze da trosi hot spot koliko odoka potroši na mobilnom neta...

Pa je u tome nasao hobi jer je na ne opterecenoj baznoj stanici pa skida fajl da bi uvek imao dovoljno terabajta ako mu kad zatreba hotspot 🙂
 
A1 poboljsao uslugu neta u odnosu na pocetke trenutke rebrenda. Nije to savrseno ali daleko bolje od prvih meseci A1.
 
Majka prelazi sa Yettela na jedan od Vip/Mts postpaid paketa (u pitanju su Neo 3 vs Omorika 2).
Bolja je startna ponuda za MTS jer dobija mnogo vise promo interneta, ali je problem u zgradi sto MTS povremeno gubi signal (imam prepai MTS pa sam primetio).
A1 nikada nisam imao i generalno mali broj ljudi znam da ih ima. Nema nesto vremena da eksperimentisem sa prepaid karticom posto ugovor istice u petak, pa me zanima opsti utisak (pouzdanost, pokrivenost mreze u odnosu na MTS), kako ste zadovoljni?
 
Majka prelazi sa Yettela na jedan od Vip/Mts postpaid paketa (u pitanju su Neo 3 vs Omorika 2).
Bolja je startna ponuda za MTS jer dobija mnogo vise promo interneta, ali je problem u zgradi sto MTS povremeno gubi signal (imam prepai MTS pa sam primetio).
A1 nikada nisam imao i generalno mali broj ljudi znam da ih ima. Nema nesto vremena da eksperimentisem sa prepaid karticom posto ugovor istice u petak, pa me zanima opsti utisak (pouzdanost, pokrivenost mreze u odnosu na MTS), kako ste zadovoljni?
Sve zavisi od mikrolokacije, ali generelno neuporedivo veća pokrivenost na strani mts
 
Majka prelazi sa Yettela na jedan od Vip/Mts postpaid paketa (u pitanju su Neo 3 vs Omorika 2).
Bolja je startna ponuda za MTS jer dobija mnogo vise promo interneta, ali je problem u zgradi sto MTS povremeno gubi signal (imam prepai MTS pa sam primetio).
A1 nikada nisam imao i generalno mali broj ljudi znam da ih ima. Nema nesto vremena da eksperimentisem sa prepaid karticom posto ugovor istice u petak, pa me zanima opsti utisak (pouzdanost, pokrivenost mreze u odnosu na MTS), kako ste zadovoljni?
Zvao sam MTS da pređem kod njih za 25TB interneta za 1299 mesečno
 
Kolege, samo da podelim sa vama odgovor Vip-a na upit o pogodnostima za potpisivanje novog ugovora. Treba da napomenem da bi ovo trebalo da bude sedmi ili osmi ugovor kod njih.

Šta reći a ne zaplakati..
 

Prilozi

  • Screenshot_20220818-165419_Email.jpg
    Screenshot_20220818-165419_Email.jpg
    128.6 KB · Pregleda: 116
@ShoneNBG
U A1 su cene već veoma povoljne. U Yettel-u recimo postoji 50% popusta na pune cene paketa kao dugogodišnje poznata povoljnost.

Međutim, A1 posluje sa firmom BNT koja upošljava za A1 terenske akvizitere i oni mogu da ti ponude različite dodatne pogodnosti za određene pakete.
 
Ako daju dodatne pogodnosti, daj kontakt ukoliko imas, pa da vidimo sta nude.
 
Nazad
Vrh Dno