Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Mislim da sam kod klinca video poruku da nude prelazak sa prepaida (Moćni Plan, bio 600 din) na intarifu za 500 din/mes, do počeka avgusta negde.
Deluje OK ponuda.
 
Mislim da sam kod klinca video poruku da nude prelazak sa prepaida (Moćni Plan, bio 600 din) na intarifu za 500 din/mes, do počeka avgusta negde.
Deluje OK ponuda.
I meni isto ponudili . Baš se razmišljam da li da prihvatim. Da li se kod intarife prenose podaci ?
 
Zdravo, idem večeras u Grčku i interesuje me roming.
Planiram da uzmem dodatak 3 gb 1400 dinara.

1.
Ako ipak ne uzmem, koliko me košta 1 mb u romingu, 1 dinar ili ipak moram prvo da uzmem dodatak pa kada ga potrošim onda je 1 dinar dodatni mb?

2.
Mogu li nekako da napravim ogroman račun, odnosno da nekako internet košta više od 1din/mb? Plašim se takvog scenarija.

3.
Da li će A1 automatski da se poveže sa odgovarajućom Grčkom mrežom, odnosno da li je moguće da se poveže sa nekom random i napravi mi ogroman račun?

4.
Mogu li u Grčkoj da aktiviram roming ili moram pre nego što izađem iz Srbije?

5.
Da pitam ovde iako nije MTS. Supruga je na mts i ima 1 gb rominga. Kad potroši da li je cena isto 1din/mb, ne mogu nigde da nadjem info?
 
Zdravo, idem večeras u Grčku i interesuje me roming.
Planiram da uzmem dodatak 3 gb 1400 dinara.

1.
Ako ipak ne uzmem, koliko me košta 1 mb u romingu, 1 dinar ili ipak moram prvo da uzmem dodatak pa kada ga potrošim onda je 1 dinar dodatni mb?
Ako ideš kroz Makedoniju - ne možeš da napraviš veliki račun jer je Makedonija u zoni ZB i regulisane su cene. U MKD važi neka ograničena količina podataka iz tvog paketa, u Grčkoj je 1RSD/MB standardna cena.
Ako ideš kroz Bugarsku OBRATI PAŽNJU, bez dodatka je ~1000RSD/1MB, sa dodatkom, sve i da ga potrošiš je 1RSD/MB. U samoj Grčkoj je i sa dodatkom (nakon potrošenog) i bez njega 1RSD/MB.
2.
Mogu li nekako da napravim ogroman račun, odnosno da nekako internet košta više od 1din/mb? Plašim se takvog scenarija.
Ako prolaziš kroz Bugarsku, za vreme boravka u njoj a bez aktivnog dodatka možeš da napraviš veliki račun.
3.
Da li će A1 automatski da se poveže sa odgovarajućom Grčkom mrežom, odnosno da li je moguće da se poveže sa nekom random i napravi mi ogroman račun?
Na svim mrežama u Grčkoj je 1RSD/MB, a ako imaš dodatak, internet neće raditi uopšte na mrežama na kojima ne važi dodatak.
4.
Mogu li u Grčkoj da aktiviram roming ili moram pre nego što izađem iz Srbije?
Možeš i iz Grčke (kroz moj a1 app ili preko USSD koda). "Besplatnim pozivom *123# kada si u romingu i izborom dodatka"
5.
Da pitam ovde iako nije MTS. Supruga je na mts i ima 1 gb rominga. Kad potroši da li je cena isto 1din/mb, ne mogu nigde da nadjem info?
U Grčkoj je 1RSD/1MB.
 
Hvala ti poglavice :)
Super odgovori, a naročito što mi se i sviđaju odgovori. Inače idemo autobusom kroz Mk tako da Bugarska nije problem.
Svako dobro :)
 
Ako Vam je potrebno više neta u Grčkoj, možete kupiti WhatsUp (Cosmote) karticu. Trenutno je letnja akcija:
UNLIMITED DATA
For 1 month
package price:
€9.90
 
Zdravo, idem večeras u Grčku i interesuje me roming.
Planiram da uzmem dodatak 3 gb 1400 dinara.

1.
Ako ipak ne uzmem, koliko me košta 1 mb u romingu, 1 dinar ili ipak moram prvo da uzmem dodatak pa kada ga potrošim onda je 1 dinar dodatni mb?

2.
Mogu li nekako da napravim ogroman račun, odnosno da nekako internet košta više od 1din/mb? Plašim se takvog scenarija.

3.
Da li će A1 automatski da se poveže sa odgovarajućom Grčkom mrežom, odnosno da li je moguće da se poveže sa nekom random i napravi mi ogroman račun?

4.
Mogu li u Grčkoj da aktiviram roming ili moram pre nego što izađem iz Srbije?

5.
Da pitam ovde iako nije MTS. Supruga je na mts i ima 1 gb rominga. Kad potroši da li je cena isto 1din/mb, ne mogu nigde da nadjem info?
Ako ides autom u Grcku svrati do soluna u Cosmote radnju i uzmi whats up sim karticu. 12€ mesec dana flet internet i mozes da delis hotspot.
Ukoliko ides autobusom cesto postoje radnje u samom letovalistu pa nude kartice sa internetom oko 18€ isto neogranicen
 
Evo direkt iz Grcke… bio do Vodafone-a, jer navodno imaju bolji signal i pokrivenost na Lefkadi.
Međutim kada sam video šta nude (41e za 20GB), otišao samo u Cosmote i uzeo unlimited data na 30 dana za 12e.

Na nekim plažama je loš signal i ne može ni da se koristi, ali inače sve top. Ide muzika (Spotify), gleda se uveče i Netflix i kao standardan surf u toku dana.
 
Da li je neko kome istice ugovor sa starom intarifom dobio popust ovaj koji nude 500din za intarifu? Sestri istice pocetkom oktobra intarifa pa su joj poslali pismo nude joj kao posebno nesto a ustvari sve sto je aktuelno na sajtu.
 
Ako Vam je potrebno više neta u Grčkoj, možete kupiti WhatsUp (Cosmote) karticu. Trenutno je letnja akcija:
UNLIMITED DATA
For 1 month
package price:
€9.90
Na Kritu je 12eur ova kartica.
Tih mesec dana unlimited neta vazi i u drugim zemljama EEA (nema FUP-a).
 
Evo me u Grčkoj Neos Marmaras, wifi katastrofa. Rešio da aktiviran dodatak 3 gb i kao prvo da probam kako radi roming. Ali neće da radi uopšte. Uključio sam data, uključio sam roming. U vrhu telefona stoji slovo R, signal je slabiji. U podešavanjima vidim da je odabrao automatski Vodafone. Plašim se da ću da uzmem dodatak a ono opet neće da radi...

Ima li ko ideju?
 
Neka ti neko proveri da ti nije blokiran roming pa moraju oni da odobre.
 
Evo me u Grčkoj Neos Marmaras, wifi katastrofa. Rešio da aktiviran dodatak 3 gb i kao prvo da probam kako radi roming. Ali neće da radi uopšte. Uključio sam data, uključio sam roming. U vrhu telefona stoji slovo R, signal je slabiji. U podešavanjima vidim da je odabrao automatski Vodafone. Plašim se da ću da uzmem dodatak a ono opet neće da radi...

Ima li ko ideju?
Koji operater? Ako je a1, nemoj da se zezaš sa roamingom bez dodatka, 1000 dinara je megabajta, ode 50-100 evra na probu...
 
Hvala za info.
18. krećem za Grcku
Iz mog iskustva, sad se vracam iz Grcke, ni slucajno a1 roaming.
Vise ne radi nego sto radi. Od 2GB roming paketa "vracam" 950MB, dzabe sto daju vise od MTS-a.
Koliko znam ume da zavisi od dela Grcke i pokrivenosti.
U centru Neos Marmaras nije bilo signala, znaci 1kB nije mogao da prenese. Isto ni u Nikitiju nije radilo.
Pa ako u tim "vecim" mestima ne radi gde radi?
Toliko nije radilo da me nije mrzelo da im skucam mail. Naravno dobio genericki odgovor i savet da iskljucim automatski izbor mreze i prebacim rucno na vodafon (sto su btw mogli negde i da napomenu, a ne da iskopavas kroz 10 klikova negde na sajtu), jer mi se prebacio na drugu mrezu i srecom nisam nakucao racun.
Isto su tako mogli da vide xy konekcija sa 0kB i tek po koju sa protokom, ali ne, videli su samo to kad se nakacio na Wind mrezu i "nije do nas - do tebe.je". :)
Ovo je moje iskustvo, verovatno neko ima i ok iskustvo, ali ja sam odustao od prenosa broja kod njih - dzaba im najjeftiniji telefoni uz ugovor...
 
Ja sam prosle godine koristio A1 dodstak na Lefkadi i celim delom autoputa do tamo, plus Solun 2 dana i sljakalo je top.
 
Mislim da mi je najbolje da svratim na pumpu u Polikastro i kupim sim te mi aktiviraju paket. Za 12 evra neću da razmišljam hoće li da mi prekorači ili nece
 
Update... Uzeo sam 3gb rominga za 1400 dinara i bacio pare, odnosno bukvalno bio pokraden... Dakle, internet uopšte ne radi i to u centru Neos Marmarasa. Možete li to da verujete? Znači A1 saradjuje sa operaterom koji nije pokrio jedno od najvećih mesta koja gradjani Srbije posećuju u Grčkoj. I to ne istaknu na sajtu već bukvaklo kradu ljude, verovatno stotine samo u ovom mestu. Kako nazvati drugačije praksu da naplaćujete nešto što NE POSTOJI? Neverovatno, kao devedesete i početak mobilnih usluga u Srbiji, gde se moliš da nahvataš signal.
 
To možeš da se žališ Vodafonu, ne A1.
Ja sam npr koristio 3GB na Kritu, radilo prilično dobro generalno uz povremena štucanja.
Ne znam šta si očekivao, da ti A1 navede gde je sve loš signal ili loš internet za celu Grčku?
 
a1/vodafone u turskoj sjajno 3 letovanja vec na 3 mesta. Gledajte pokrivenost vodafone mreze pre nego uplatite paket.
 
To možeš da se žališ Vodafonu, ne A1.
Ja sam npr koristio 3GB na Kritu, radilo prilično dobro generalno uz povremena štucanja.
Ne znam šta si očekivao, da ti A1 navede gde je sve loš signal ili loš internet za celu Grčku?
Šališ se? Da se žalim Vodafone? Nije mi Vodafon operater i ne reklamira Vodafon svoju uslugu u Srbiji, i ne naplaćuje mi Vodafon, već A1. Bukvalno su mi prodali mačku u džaku. Odžeparili me bukvalno. I da, naravno da treba da stave na sajt mapu sa pokrivenošću svoje "usluge", kad im je usluga očigledno polovična, pa da svako odluči da uopšte želi takvu "uslugu". Ne boravim na Olimpu već u od Srba posećenom turističkom mestu, gde ne može da "povuče" ni mb protoka. Inače, ko kec na deset, ističe mi ugovor bukvalno danas.
a1/vodafone u turskoj sjajno 3 letovanja vec na 3 mesta. Gledajte pokrivenost vodafone mreze pre nego uplatite paket.
Da sam i pomislio da je Grčkoj mobitel usluga na nivou začetaka mobilne tehnologije sigurno bih proverio. Prosto neverovatno. Inače, dobra lekcija za ubuduće.
 
To tako mali Perica zamišlja da funkcionišu stvari.
Jeste, sad treba da uzmu da ti naprave mape pokrivenosti celog sveta, jer ti možeš da odeš bilo gde i da uplatiš neki roming paket.
I ne samo to, nego i da ti garantuju (!) da će internet da ti radi kako treba na svim tim mestima.
I još da apdejtuju te mape iz dana u dan(ma šta iz dana u dan, u realnom vremenu), za ceo svet, jer mobilne mreže su živa stvar, menja se pokrivenost konstantno.
How yes no.
 
Vip/a1 je (iz mog ugla) katastrofa od operatera, ali im ne možeš stavljati kao zamerku to što neki roaming partner nije pokrio baš lokaciju na kojoj se ti nalaziš
 
Vip/a1 je (iz mog ugla) katastrofa od operatera, ali im ne možeš stavljati kao zamerku to što neki roaming partner nije pokrio baš lokaciju na kojoj se ti nalaziš
Sa ovakvim načinom razmišljanja nije ni čudo što smo u čabru kao narod i država... Nisam ja na letovanju na planini pa da mislim o tome da li je pokriveno mesto signalom... Ja sam prokrstario celu Srbiju koristeći dva operatera i bukvalno nigde nisam imao problema većih od malo slabijeg signala. Ovii su prodali i reklamiraju uslugu za Grčku, a ne Atinu i Solun. Ako nije pokrivena cela Grčka, naravno da treba da se ograde i tako napišu.
To tako mali Perica zamišlja da funkcionišu stvari.
Jeste, sad treba da uzmu da ti naprave mape pokrivenosti celog sveta, jer ti možeš da odeš bilo gde i da uplatiš neki roming paket.
I ne samo to, nego i da ti garantuju (!) da će internet da ti radi kako treba na svim tim mestima.
I još da apdejtuju te mape iz dana u dan(ma šta iz dana u dan, u realnom vremenu), za ceo svet, jer mobilne mreže su živa stvar, menja se pokrivenost konstantno.
How yes no.
Lol, upravo tako treba da rade, ili da ne prodaju uslugu. To im je posao, bukvalno. Zamisli kupiš roming za USA, a ono radi samo u NY.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da ti rušim sneška, ali to ne radi nijedan mobilni operator na planeti zemlji. Niti treba da radi to, niti može sa tehničke strane na kraju krajeva.
Dobro kad ti znaš šta i kako radi sve i jedan operater na našoj planeti. Kako god, neka svako ima ima svoje mišljenje na temu. Ja sam prevaren kao i verovatno hiljade drugih (još jedan se danas javio na temi), uplatio sam roming za Grčku, Neos Marmaras, najveće mesto na Sitoniji, mesto prepuno Srba tokom leta i rominga nema. Tačka.

Da svuda gde se reklamira/nudi roming za Grčku (i druge države) stoji i rečenica "ne garantujemo da naš Grčki partner ima signala tamo gde putujete, raspitajte se", sve bi bilo ok... Ovako je u pitanju prevara i ništa drugo.
 
Nazad
Vrh Dno