Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Kad uporedis paket od 500 minuta/3GB (ili cak 4GB za mladje od 30) naspram 600min/1GB za slicnu cenu... ocekujem da premasi MTS prilicno. Ali tesko da ce objaviti i MTS i VIP koliko su imali protoka, jer nijednima ne ide posebno u korist :)
 
Kad uporedis paket od 500 minuta/3GB (ili cak 4GB za mladje od 30) naspram 600min/1GB za slicnu cenu... ocekujem da premasi MTS prilicno. Ali tesko da ce objaviti i MTS i VIP koliko su imali protoka, jer nijednima ne ide posebno u korist :)

E ta ponuda je bas dobra i bolja od mts-ove a bila im je dobra i ona sa 3gb dok si njihov korisnik (steta sto je vise nema).
 
Da razresim nedoumicu: prenosim broj iz Telenora u Vip, zelim tarifu Nova 2 za mladje od 30. Da li prvo podnosim zahtev za prenos broja i dobijam 25% na mesecnu pretplatu i duple megabajte, a nakon toga mogu da dodam ugovornu obavezu u online prodavnici i samim tim dobijem dodatni gigabajt (to im je trenutna promocija)?
Ponuda mi deluje konfuzno, a njihovi odgovori su jos vise zbunjujuci. Samo mi je bitno da nakon prenosa broja ispadne: Nova 2, pretplata 817,5 din; duplirani megabajti + dodatnih 1GB sa online prodavnice. Hvala na pomoci!
 
Da razresim nedoumicu: prenosim broj iz Telenora u Vip, zelim tarifu Nova 2 za mladje od 30. Da li prvo podnosim zahtev za prenos broja i dobijam 25% na mesecnu pretplatu i duple megabajte, a nakon toga mogu da dodam ugovornu obavezu u online prodavnici i samim tim dobijem dodatni gigabajt (to im je trenutna promocija)?
Ponuda mi deluje konfuzno, a njihovi odgovori su jos vise zbunjujuci. Samo mi je bitno da nakon prenosa broja ispadne: Nova 2, pretplata 817,5 din; duplirani megabajti + dodatnih 1GB sa online prodavnice. Hvala na pomoci!

Prvo podnosis zahtev za prenos broja. Zatim kada telenor odobri Vipu prenos tj portovanje broja onda mozes da potpises ugovor i da dobijes navedeno. Ugovorna obaveza je 2 godine
 
Prvo podnosiš samo zahtev za prenos i tu se ne dodaju nikakve promocije i popusti. Nakon završetka prenosa broja dodaje se UO, popusti, promocije i telefon.

Nexus 5x via Tapatalk
 
Hvala puno momci. Danas sam se zgrozio u Vipu u Bulevaru, devojka ne zna sta je dodatak Net za cet za postpejd, usla na sajt i bukvalno trazila da je ubedim da to postoji... To mi se nije nikad desavalo u Telenoru. Mada oni su posebna prica za neke druge stvari


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
VIPovci ne koriste te dodatke, imamo dovoljno neta bez da se cimamo sa njima.
 
Hvala puno momci. Danas sam se zgrozio u Vipu u Bulevaru, devojka ne zna sta je dodatak Net za cet za postpejd, usla na sajt i bukvalno trazila da je ubedim da to postoji... To mi se nije nikad desavalo u Telenoru. Mada oni su posebna prica za neke druge stvari


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

To ti je za dobrodošlicu u VIP :) zarad 150 dinara mesečno nižeg računa, imaćeš ovakvih razgovora koliko hoćeš. Plus bensedini. Plus kraduckanje. Plus "kvalitet". Vip koristi samo onaj ko mora.
Gledaj da ne potpisuješ nikakav ugovor barem 2 meseca, da vidiš da li će kojim slučajem da ti odgovara ta nazovi mreža.
 
Poslednja izmena:
Kad uporedis paket od 500 minuta/3GB (ili cak 4GB za mladje od 30) naspram 600min/1GB za slicnu cenu... ocekujem da premasi MTS prilicno. Ali tesko da ce objaviti i MTS i VIP koliko su imali protoka, jer nijednima ne ide posebno u korist :)

2gb je sad kod MTS u mix XL paketu tokom cele ug. obaveze.
 
To ti je za dobrodošlicu u VIP :) zarad 150 dinara mesečno nižeg računa, imaćeš ovakvih razgovora koliko hoćeš. Plus bensedini. Plus kraduckanje. Plus "kvalitet". Vip koristi samo onaj ko mora.

Ja sam sve ovo imao na Telenoru. Očaj kakva je mreža, još skuplje se i plaća. Brže bolje se vratio u VIP. Kraducka telenor, ko ne skonta i mrzi ga da se cima od njih će još više naplatiti. Signal i kvalitet je tek posebna priča. Trebaju samo u Beogradu da rade.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To ti je za dobrodošlicu u VIP :) zarad 150 dinara mesečno nižeg računa, imaćeš ovakvih razgovora koliko hoćeš. Plus bensedini. Plus kraduckanje. Plus "kvalitet". Vip koristi samo onaj ko mora.
Gledaj da ne potpisuješ nikakav ugovor barem 2 meseca, da vidiš da li će kojim slučajem da ti odgovara ta nazovi mreža.
Ne znam kakva si ti iskustva imao ali ovo jednostavno nije tačno,bar iz mog iskustva. Više liči na Telenor + viša cena.
 
Primer koji govori o kvalitetu ,,pametne mreže,, : Živim u Kovinu. Mts ima 4g,Vip ima 4g i to odličnu pokrivenost ,obe mreže ,dok Telenor ne da nema 4g,nego i 3g secka i radi jako loše. Toliko o pametnoj mreži.Jedva čekam oktobar da raskinem ugovor i odoh u Vip.
 
Pošto sam dobio veoma kvalitetne odgovore na moja pitanja u ovoj temi, red je da odgovorim šta sam uzeo za klinca.
Nova 2 + mladji od 30 godina - 1090 dinara mesečno uz duple i ograničene megabajte.
Telefon Huawei Y5 II - 4200 dinara - popust 10 % za plaćanje u kešu i folija za ekran gratis.
Futrola i staklo - 1000 dinara
Pripejd kartica sa koje su neograničeni pozivi i sms prema tom broju i obrnuto - gratis (dao baki).
Telefon uopšte nije loš, dual sim je, ubacio sd karticu, app2sd i sve radi.
Hvala svima na pomoći @analiticar, @alfaunits i drugi....
 
VIP se opasno popravio i današnja mreža nema skoro nikakve veze sa onom od pre dve-tri godine, ali su i dalje daleko od Telenora, bar što se stabilnosti tiče. I korisnička podrška je u Telenoru ubedljivo najbolja. VIP ima te pilićarske fore gde njihovi zaposleni vole da prećute mnoge bitne stvari ili su često neinformisani. Verovatno po nalogu firme. :) Btw ovo je forum, pa je opuštenija spika potpuno normalna :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A u Telenoru nemaju pilicarske fore i kada pomenes npr popust od 50% prave se ludi iako im kazes da ti ili neko od ukucana imate to...
Taj isti VIP mi je npr izasao u susret kada sam se zalio sto nisam dobio poruku o bese 80% minuta, iako mozda i nisu trebali i dali mi 4x25% popusta na pretplatu i ne na umanjenu koju imam po ugovoru, nego na regularnu cenu.

Long story short, nevezano za prethodni post, ali ove teme o operaterima me polako podsecaju na politicke forume pune gomile botova...
 
VIP se opasno popravio i današnja mreža nema skoro nikakve veze sa onom od pre dve-tri godine, ali su i dalje daleko od Telenora, bar što se stabilnosti tiče. I korisnička podrška je u Telenoru ubedljivo najbolja. VIP ima te pilićarske fore gde njihovi zaposleni vole da prećute mnoge bitne stvari ili su često neinformisani. Verovatno po nalogu firme. :) Btw ovo je forum, pa je opuštenija spika potpuno normalna :)
Kad ovo pricas, kao da ne pricamo o istom VIPu i Telenoru... ja sam najgore gluposti ba u Telenoru video, i kao korisnik (nikada vise), i usputno kada idem do TB bankomata.
U VIPu sa druge strane, ne izgledaju "zainteresovani" da ti uzmu pare (jer u Telenoru im sigurno nije drago samo sto pricas sa njima ;)), ali nisu vise onako neupuceni. A CC nijednom nije bio neinformisan ili zbunjen necim.

Ajde dosta sa tom pametnom mrezom, ako zelite da placate vise ni za sta, neka - pre ce vas nestati iz genetskog basena pa ce manje problema biti ;)
 
Mene malopre zvali iz vipa nude siguricu, kucni net.Pravi se luda gospodja za 100gb limit(ogranicenje 2mb).

Sent from my m2 using Tapatalk
 
TO su verovatno one firme sto rade prodaju VIP tarifa, ne sam VIP. Nije opravdanje, VIP treba da uvede neki red i za njih, ali...
 
Vauceri za sta

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
Koliko onda izađe kućni net jedan?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
1399 x 0.6 = 839.4 din

100gb po brzini 10/2 mbit + koliko uspes da potrosis po brzini 2/2 mbit ;)
 
Kad ovo pricas, kao da ne pricamo o istom VIPu i Telenoru... ja sam najgore gluposti ba u Telenoru video, i kao korisnik (nikada vise), i usputno kada idem do TB bankomata.
U VIPu sa druge strane, ne izgledaju "zainteresovani" da ti uzmu pare (jer u Telenoru im sigurno nije drago samo sto pricas sa njima ;)), ali nisu vise onako neupuceni. A CC nijednom nije bio neinformisan ili zbunjen necim.

Ajde dosta sa tom pametnom mrezom, ako zelite da placate vise ni za sta, neka - pre ce vas nestati iz genetskog basena pa ce manje problema biti ;)

A sta placas vise u Telenoru u odnosu na VIP?
Ja za 25€ mesecno u Telenoru imam Prenesi i surfuj L za 1155 din (30% popusta uz telefon J5) i surf 50 za 1900 din. Povezani su u Telenor vise, pa zbog toga na telefonu imam 600min. (400+200) hiljade poruka, i 76GB neta mesecno, koje trosim paralelno sa net karticom i sve sto ne potrosim, osim tih 75 GB neta, prebacim u sledeca tri meseca. Evo kako mi izgleda potrosnja po mesecima:

Na telefonu trosim:

-----------------Min, SMS, Net
Oktobar 2016: 222, 54, 1.169,
Novembar 2016: 425, 62, 21.665,
Decembar 2016: 336, 40, 1.752,
Januar 2017: 304, 65, 885,
Februar 2017: 490, 35, 2.113,
Mart 2017: 584, 143, 2.400,
04. 2017. do sada: 362, 27, 976.

Na Surf 50 kartici potrosim od 50 do 70GB. Kako koji mesec. Znaci propadne mi u proseku oko 15 GB svakog meseca.

Zamisli koliko bi me ovakva potrosnja kostala kod VIP-a!

VIP je za mene UVEK bio skuplja opcija od Telenora i MTS-a samo zbog cinjenice da nemaju mogucnost prenosenja nepotrosenog saobracaja u sledece mesece, pa zbog toga ti na kraju meseca ili propadnu nepotroseni minuti pa te oni potroseni izadju skupo ili placas prekoracenje saobracaja sto takodje izadje skupo.

Generalizovati stvari na osnovu cenovnika nije merodavno.

Operatore ne mozemo meriti po cenovnicima nego po ponudama i po tome koliko te ponude odgovaraju konkretnoj osobi i njenim navikama i potrebama.
Meni 4G ne treba. Meni treba upotrebljiv internet na svakoj lokaciji (Viber, slanje i primanje video fajlova do 100MB sa terena i slicno), sto imam kod Telenora. Istina na 3G ali je vrlo upotrebljiv. 3G kod Vipa i kod MTS-a je generalno jad i tuga.
4G je kod svih operatora upotrebljiv jedino i samo u velikim naseljenim mestima. Cim izadjes par kilometara van grada, nema 4G, a na VIP-u najcesce nemam NIKAKAV INTERNET (2G ne racunam za internet). Na MTS-u bude ponegde neki 3G a kod Telenora su sa 3G pokrivene sve iole vaznije saobracajnice u Srbiji.

Paket Super SIM sa 500min kod VIP-a kosta 999 din. Dobra ponuda ali neodgovarajuca za mene jer ima samo 1GB neta bez mogucnosti dobijanja 2GB preko sajta.

Pricati tako pausalno i napamet stvarno nema smisla.
 
Poslednja izmena:
1399 x 0.6 = 839.4 din

100gb po brzini 10/2 mbit + koliko uspes da potrosis po brzini 2/2 mbit ;)

A najveća fora je u tome što nije 10/2 koliko je deklarisana ponuda nego je 12-15/5-7Mbps

Brzine su fenomenalne jedina glupost je taj FUP od 100GB pa posle smanjenje brzine

Kada bi to pustili neograničeno ili da taj FUP bude na minimum 500GB bilo bi savršeno da se pored domaćinstva koristi i u manjim firmama ili kancelarijama
 
Poslednja izmena:
A najveća fora je u tome što nije 10/2 koliko je deklarisana ponuda nego je 12-15/5-7Mbps

Brzine su fenomenalne jedina glupost je taj FUP od 100GB pa posle smanjenje brzine

Kada bi to pustili neograničeno ili da taj FUP bude na minimum 500GB bilo bi savršeno da se pored domaćinstva koristi i u manjim firmama ili kancelarijama

Moglo bi. Kad bi cena bila i duplo u odnosu na ove sa FUP 100GB, opet bi nekome odgovaralo.
 
Nazad
Vrh Dno