Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pa ne mogu svi da imaju korist... Ovako bar Vip i PIMP imaju :d
 
ja cu da dovedem 4 prijatelja koje cu da odvedem iz Vip-a. Sta daju u tom slucaju ....
 
Jel' moze VIP broj (obican, koji je bio na Smart-u) da se prebaci na VIP Online paket? Prilicno bi mi odgovoarao, da mogu da me dobiju i dalje na taj broj, a da mogu da dokupim samo net ako treba.
 
Obrnuto sigurno ne može, probao sam. Razlog: "taj broj je predviđen isključivo za internet tarife" :S:
 
Posto mi istice za mesec dana dvogodisnji ugovor na smart tarifi, gledam sta ima u ponudi od telefona i vidim izbacili LG G2 mini koji mi po karakteristikama odgovara. Ne lezi vraze, pretplata za smart 1000 je 2090 din?! Trenutno placam smart 1100, 1100 din. Poskupljenje 100%, a jos mi poslali obavestenje kako usluge poskupljuju 8%. Meni se ne isplati produzavati ugovor, samo cu nastaviti da koristim stari, nadajuci se da mi nece duplirati pretplatu.
 
Nece ti duplirati ali ce te smart 1100 nakon isteka promocija izaci ~1700
 
I moze se prekoraciti net na tom paketu.
Sacekaj malo doduse, predji na neki najnizi kad ti istekne ugovor, ako VIP ne donese neke prilicno popuste da barem izjednaci koliko-toliko sa tarifama od pocetka godine, mogu da zatvore slobodno :)

Pre 2 godine pored Smart1100, Telenor je izgledao zavitlancija a ne ponuda na trzistu - danas cak i Telenor izgleda interesantan naspram trenutnih tarifa VIPa :D
 
Ako je novac presudan faktor, definitivno MTS. VIP se trenutno isplati samo ljudima koji imaju dosta razgovora u mrezi.
Da planiram da ostajem na VIPu, sacekao bih sa potpisivanjem ugovora minimum do letnje promocije, pa eventualno kombinovao sa sim promocijom. Verujem da ce tako moci da se nakupi 50ak % popusta.
 
Vipova ponuda sada izgleda kao neka provokacija, a ne ponuda. Ne vidim kako nekome može da odgovara da mu neko odmah kada počne razgovor skine 1,5 minut. Prošao sam danas pored VIP poslovnice u Ušću. Nema apsolutno nikoga, a radnici se unutra vidno dosađuju... Kad se setim kada sam potpisivao ugovor u decembru nije moglo da se udje unutra...
 
Vipova ponuda sada izgleda kao neka provokacija, a ne ponuda. Ne vidim kako nekome može da odgovara da mu neko odmah kada počne razgovor skine 1,5 minut. Prošao sam danas pored VIP poslovnice u Ušću. Nema apsolutno nikoga, a radnici se unutra vidno dosađuju... Kad se setim kada sam potpisivao ugovor u decembru nije moglo da se udje unutra...

Evo kako nekome moze da odgovara. Uzme npr novi Smart i ima puno razgovora u mrezi, salje malo smsova, a ostatak ide na pozive van mreze i net. Eventualno aktivira tarifne dodatke.
Ostatak paketa je diskutabilan bez promocija, kao sto je bila ona zlatna, ili sneg.
Iskreno, VIP Standard je zimus bio superpovoljan sa sneg promocijom i nudio je najvise minuta za najmanje para. Ovo sada je bezveze i mislim da onaj kome je istekao ugovor ili bira mrezu nema mnogo dileme, otici ce na mts u 90% slucajeva. Eventualno ce oni sa losim iskustvom sa Telekomom da biraju izmedju Telenora i VIPa. Opet, prednost bih trenutno dao Prenesi i surfuj paketima. Realno, od starih Prenesi paketa sa tarifiranjem na sekunde, Telenor nije imao konkurentniju ponudu do ove
 
Ima li neko Smart MAX postpejd tarifu i koliko je zadovoljan sa njom?Da li se jedan KB ili jedan MB racina kao jedan SMART?Posto sam cuo razlicite informacije.Racunam da bih trosio mesecno 3GB-a neta a ostalo za pozive i sms poruke i nadam se da je net ako se potrose svi smartovi zaista besplatan uz smanjenu brzinu.
 
Ta ili u Mts-u Mega Net sa dosta vise neta a uzeo bih naravno i sto bolji telefon.
 
Zar ti nisu preskupi telefoni uz te tarife trenutno? Isplativije je uzeti fon iz oglasa. Ako se odlucis za vip sacekaj da ponude neku promociju. Nema sanse da ostanu na ovome duze.
 
Možda ne plaća iz svog džepa, a dobiće telefon za dinar? :)
 
Mislis da bi takvi uopste pitali za savet?:)
Anyway ja bi pre Smart uzeo jer 10gb necu trositi na telefonu nikako. Ali ako planiras da to bude mogucnost, bolje MegNet.
Koliko sam shvatio, kod SmartMAXa se prvi trose smartovi, pa tek onda onaj free saobracaj. Sto odgovara ako ti treba preko 4000 minuta prema svim mrezama jedino, a neces trositi puno na net.
 
Pročitao sam negde da je do sad bio na postpaid-u, pa mi ovo palo na pamet :) velik je to skok i odmah top telefon.

Ma meganet mnogo bolji. Uvek bi to pre izabrao.
 
Poslednja izmena:
Ma nema potrebe da me paze,vazno mi je da je brz i neogranicen net.Oni daju 40 GB-a po maksimalnoj brzini.Treba mi dobar net i dobar telefon.Da Mts ima Z2 bila bi super opcija ali nema.
 
Ja imam smart 150 (do skoro sam imao stari smart 1100 ali sam obnovio ugovor i promenio) i sada kada sam potrosio tih 150 smartova krece mi besplatan, neogranicen net. Da li mi je pametno to sto koristim, tj. da li zadovoljava potrebe tipa drustvene mreze, tapatalk, vesti..? Ovo kada pitam mislim na brzinu, jer ja nisam siguran da li sam potrosio tih 150 smartova jer ne znam da li to vama rade jer ja kada posaljem ? na 1260 cekam i po sat vremena na odgovor, a nekad cak i i nije istina ono sto dobijem u poruci. Koja je svrha tog proveravanja ako nije realna?
 
Net potrosnja kasni i po dan sada. Do pre nekih godinu dana nije ni sat vremena (meni licno barem). A sto se odgovora za ? na 1260 tice, postavi telefon na WCDMA (3G) only! Neverovatno je koliko brze radi VIP i dobija se odgovor, i ne secka razgovor tako. Na vise telefona sam ovo isprobao, u Beogradu barem.

Ma nema potrebe da me paze,vazno mi je da je brz i neogranicen net.Oni daju 40 GB-a po maksimalnoj brzini.Treba mi dobar net i dobar telefon.Da Mts ima Z2 bila bi super opcija ali nema.

Ima i MTS Z2, 3000 uz MegaNet na 24 meseca, +120/mesecno (2880 na 24) za 3G uslugu.
 
Za istu cenu 8 puta vise neta daje Mts naspram Vipa.Videcu sutra da li ima kod dilera Z2 a za taj pametni sat cu pitati ali slaba je tu vajda.
 
Da li su to spustili cenu Xperie Z, sad je 30k uz smart700
 
Bio je jeftiniji Smart700 do 1. aprila :) Nesto mi ne izgleda jeftino?
 
Drugari, ova trenutna ponuda u Vip-u mi ne odgovara, skupo je. Trenutno sam na postpaid 325 paketu a ugovor mi ističe 19.juna, bar sam ga tada potpisao pre dve godine. Danas me zvala neka vrlo ljubazna cura iz Vipa da mi ponudi produžetak ugovora jer se bliži kraj mojoj ugovornoj obavezi a koji je 10.jula?!

E sad koji je najbezbolniji prelazak na mts, bezbolniji u smislu da me Vip ne oguli za još jednu pretplatu ili slično. Da li da sačekam da prođe 19.jun i tamo 25-26.juna odem u mts sa zahtevom za prenos a da sa Vipom ne potpisujem ništa ili kako već? Inače već sam isplanirao Mixnet M uz 50%. Obračunski period u Vipu mi je 21. Aj neko ko je prelazio nek me uputi. Hvala
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti je ugovorna obaveza do 10. jula, onda možeš tek 11. da podneseš zahtev za prenos. Verovatno si ranije produžio ugovor pre nego što ti je istekao, a onda se broj meseci do kraja samo dodaje na 24 meseca.
 
Ja sam neki dan presao, ali vip mi je max zakomplikovao zbog nekih njihovih ranijih gresaka, ali nebitno. Ti kod MTS-a mozes da podneses zahtev i sutra, ali ces dobiti odbijenicu. Tako da ti je najsigurnije da nazoves ovde iz VIP-a pitas dokle traje ugovor (meni su i za to dali polutacan odgovor) i kada si siguran da nisi pod obavezom podneses zahtev za prenos broja. Na MTS-u prvi mesec placas proporcionalno broju koriscenih dana po punoj ceni (ako koristis 10 dana onda ce biti oko ~30% mesecne pretplate), pa onda od prvog kreces sa 50% popusta.
 
Pa ako ti je ugovorna obaveza do 10. jula, onda možeš tek 11. da podneseš zahtev za prenos. Verovatno si ranije produžio ugovor pre nego što ti je istekao, a onda se broj meseci do kraja samo dodaje na 24 meseca.

Nisam produzavao. To mi je prvi ugovor kod njih, potpisan 19.juna 2012, sad bas gledam ugovor. To što ona spominje 10.jul to me ne zanima.

@vanjad
Hvala, tako ću otprilike i da uradim.
 
Nazad
Vrh Dno