Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Jel ce te nove smart tarife da vaze i za postojece korisnike ili samo za nove?
 
Ne bi smelo po automatizmu, jos imaju neki one bez neta... eno i tema sa posledicama... brzo se zaborave stari paketi :)
 
Onda moze da razmisli o varijanti Smart400+1GB umesto Smart700, otprilike je tu negde (malkice skuplje).
Mada, 1390 znaci da ne zeli da uzima ugovor - sa ugovorom bi mogao vise kombinacija da izvede:
650RSD mesecno prosek za Smart800 (Smart400 * Dupli saobracaj, dok ga bude bilo, plus Sneg promocija)
1250RSD mesecno prosek za Smart700+1GB (Sneg+SIM25 popust)
Ovo je bez telefona naravno.

Da, vidim da bi ovaj SMART 400 + dodatak od 1GB bio otprilike slican po ceni (100 din vise) da bi telefoniranja imao koliko mu treba + malo interneta i SMS-a (iz paketa) a uz dodatak jos 1GB. Ali dzabe, na ugovoru za SMART 700 je, uzeo je telefon.

Ali u svakom slucaju hvala za predlog :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Stvarno 90/60 tarifiranje.... Ho Lee Fuk:)
Nocna Ptica se racuna POSLE smartova/net dodatka, jel' tako? :(
 
Pusti nocnu pticu kad imas 15gb all-time za 249din.

Inace:
"Dodaci Društvenjak, Istraživač, Sveznalica i
Noćna ptica imaju viši prioritet potrošnje u
odnosu na smartove iz tarife. Dodatak Noćna
ptica ima niži prioritet potrošnje u odnosu na
dodatke Društvenjak, Istraživač i Sveznalica."
 
Poslednja izmena:
minimalna "poboljsanja", koliko da pokriju zaokruzivanje na 90/60s, a i ovi net dodaci imaju svoja sitna slova: Minimalno korišćenje višekratnog dodatka je 3 puna obračunska perioda.

pa ovo je smesno.
 
Imaju dodatak od 69din za B92 aplikaciju?! A ako citam Blic? Smesni su!

Na kraju ce internet postati FB, YT, B92, TW, i jos par gluposti.
 
Ovo je preuzeto iz vip internet profila. Nije namera da to bude tendeciozno vec su samo sistem preneli i na postpaid ne menjajuci ga.
 
Tarifiranje 90s/60s uvedeno i za STANDARD tarife ne samo za SMART. Piše na sajtu.
 
Forsiranje na smart pakete.

edit: da se ispravim - onaj dodatak 15gb je samo za jutjub. opet je korisno ko trosi medjutim nije to to ;)
 
Poslednja izmena:
То 90/60с о којем причате, Јел има неког утицаја на трошење смартова или мења ствар тек пошто их потрошимо.
uploadfromtaptalk1395839682041.jpg
 
Meni deluje da je odmah, sivim slovima uvek piše koje je tarifiranje i ne piše da je posle potrošenih smartova, trebalo bi sitnim sivim slovima da naglase ako ne važi dok imate smart a osim toga ni jedan operater u Srbiji ne menja tarifiranje kada imate i kada nemate saobraćaj, uvek je jedan sistem tarifiranja imali ili nemali saobraćaj na tom postpaid paketu.

ali možda bi za ovo mogao da se pita vip KS.
 
Није ми то јасно, пише један смарт један минут а не један и по минут. Шта је у ствари тих 90с?
 
Znaci jedan smart je sad jedan ipo minut? Jel to znaci i jedna ipo poruka i jedan ipo megabajt? :d
 
Meni deluje da je do prvih 90s i manje za poziv tako da se skida 1.5 smarta. Posle toga pola smarta za 90-120s i onda za svaki min po smart.
 
Posle toga pola smarta za 90-120s i onda za svaki min po smart.
Verovatnije je da se skida 1 CEO smart za period od 90 do 120 sekundi trajanja. Jer čemu onda uvodjenje starta od 90 sekundi... Jer od te 91 sekunde ti si počeo nov minut, koji se zaokružuje na ceo. Znači verovatnije je da je razgovor od 120s vredan 2,5 smarta...
 
Evo ovako, vrlo jasno i strasno,ako pricas 5 sekundi skida se 2 smarta! Dakle, 1min=1smart, 90 sec=1,5 smart a oni zaokruzuju na 2!! Ovo treba proveriti jer je ovo informacija od sluzbenika i pomenuo je nesto da se to odnosi samo na prvi minut?! SHOW, u svakom slucaju ako svi predjemo u vip svi smo jedni drugima omiljeni broj :) jupiiii
 
Nije valjda tolika zabuna, da je nesto osim 1.5smart=(<=1minut) a onda svaki sledeci minut po smart? 2.5 smarta za 1m:59s razgovora. Sta je tu zbunjujuce?:)
Jedva cekam snimak razgovora sa operaterima call centra dok uspeju da objasne deda Jovi tu visu matematiku :)

Inace, cudi me da ovo nije od ranije bilo tako. Posto postoje neki trosak za "pocetak interkonekcije", ovako uzmu kroz tih 0.5 smartova. Uvesce ovo i MTS i Telenor, garantovano. MTS prvi, posto nije je Telenor skoro menjao, ne sme tako brzo da jos poskupi :)
 
Аналогно заокруживању нета рачунам да је старт 1,5 смарт а пошто нема као величина 1,5 онда га заокружују на 2, стим што у та два смарта имамо пола минута разговора "гратис". После тога 1 минут, 1 смарт. Тако да ће наплата увек бити цео број смартова.
 
Razgovori koji traju 1-1.5min ustvari su sada jeftiniji jer je po starom bilo 1.5min zaokruzeno na 2min ;).
 
Аналогно заокруживању нета рачунам да је старт 1,5 смарт а пошто нема као величина 1,5 онда га заокружују на 2, стим што у та два смарта имамо пола минута разговора "гратис". После тога 1 минут, 1 смарт. Тако да ће наплата увек бити цео број смартова.

Smart se deli na manje delove kada imas potrosnju neta kroz smartove. Znaci, nesto tipa 110.4 smartova potroseno. Tako da ce biti 1.5 smartova, i tako racunato - bez zaokruzivanja.
Ako nisu nesto izmenili.
 
Smartovi se ne skidaju uvek celi, makar u prethodnom smart 700, mb su skidali u delovima od 0.01 smart... sto se vidi na listingu/upitu stanja. Poruke i minuti su naravno isli po 1, a sada ocekujem da ide 1.5/1.
 
Pitanje:
Da li ste stvarno uveli zaokruživanje 90+60 ?

Odgovor:
Zdravo. Na osnovu analize došli smo do zaključka da najveći broj korisnika ima razgovore dužine izmedju 60 i 90s i zbog toga smo odlučili da našim korisnicima izađemo u susret i omogućimo da se razgovori dužine izmedju 60 i 90 sekundi ne tarifiraju kao 2 minuta već kao 1,5 minuta.

Pitanje:
Ma da .... obožavam ove bot-odgovore koji su uvek i samo za dobro korisnika.... uspeli ste i Telenor da zeznete u dranju. A zašto, ZA DOBRO KORISNIKA; ne uvedete TARIFIRANJE NA SEKUNDU, pa da plati TAČNO koliko je pričao, a ne da mi vi zaokružujete i nagadjate koliko ću ja da pričam ?
 
I koliko brzo je obrisano to pitanje? :D
 
Ma eno, X ljudi pitalo isto, stoji sve ... i svima isti CopyPaste odgovor...
 
Ako dobro razumem, za nekog ko koristi mesečno ~1GB data podataka ostaje mu da uzme Smart3000 za 4000din mesečno gde će imati mnogo "viška", ili pak da uzme Smart1000 za 2090 din i dokupi još barem 4-5 dodataka "pričalica" što će koštati dodatnih 600-700 din, a ako treba "uglaviti" i nešto poruka onda još 100 din. Ako ne grešim u razumevanju paketa, ovo mi deluje besmisleno.
Pretpostavljam da im je cilj da ljudi kupe što više dodataka, ako ne žele da ostanu na sporom netu. Pritom nema dodatka za "normalan" net.
Možda su pak odmah predvideli da dele žešće popuste kao mts (ili čak i jače), pa da onda ovi paketi dobiju neki smisao; mada će opet, po mom mišljenu, biti neuporedivi sa Mts. Ovakvi kakvi su, na prvi pogled meni deluju prilično skuplje nego Telenor. Moram da napomenem da ovo poslednje ne tvrdim jer ima tu mnogo "matematika", samo sam računao na osnovu neke moje potrošnje :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno