Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

@markoko ako ti je SIM u tom telefonu, onda naravno da se ne racuna kao deljenje.
 
Za one koje zanima da li A1 zove kao ostali ako prenosite broj u drugu mrezu --> NE ZOVE :)
Mene nisu zvali, mada ne bih se ni predomislio i da jesu.
 
Pred istek ugovora su poslali SMS i zvali, pa posle isteka ponovo SMS.
 
Al nude standardnu ponudu.
 
Davali su popust na uređaje.
 
Onda si bolje od mene prosao😊 Bukvalno nista nisu nudili. Videcemo dal ce kad im dodje od mts prebacaj broja.
 
Na koji način je najbolje da raskinem ugovor kod A1 ostalo mi je oko 12 mrseci jer je internet ocajan danima se prepisujem sa njima a oni tvrde da je sve ok.Posle placanja penala da li mogu odmah preneti i zadrzati moj broj kod drugog operatera koji ima odlican internet na lokacijama gde sam uglavnom.Hvala
 
Da, ali veruj da evo devojka oce se upuca u yettelu kako ne radi, a dosao drug kod bas sa yettel karticom i njemu super radi. Duh totalni. Ona je cak i telefon zamenila i sim i i dalje isto. Misterije totalne.
 
kakvi su ono novi A1 paketi, ali 9999 platinum paket, nadmasili su sami sebe, pa jos 1000-2000 dodatno za samsung ili ipone
 
kakvi su ono novi A1 paketi, ali 9999 platinum paket, nadmasili su sami sebe, pa jos 1000-2000 dodatno za samsung ili ipone
To je za zaista mali broj ljudi koji bi to zeleli i koliko vidim i ne reklamiraju tu tarifu jer i realno sumnjam da ima mnogo interesanata.
Imas osiguranje telefona+10GB rominga mesecno uz sve ostalo neograniceno.
 
To je za zaista mali broj ljudi koji bi to zeleli i koliko vidim i ne reklamiraju tu tarifu jer i realno sumnjam da ima mnogo interesanata.
Imas osiguranje telefona+10GB rominga mesecno uz sve ostalo neograniceno.
videh sta sve ima, i 50gb za hotspot, deezer, cloud, a1 protect ali je opet previse. Vala nju i reklmiraju na sajtu, ostale neo su nesto izostavili, tek kad ides na paketi mozes da vidis
 
Aktiviram pred put u Rim roming dodatak od 2GB, nakon sletanja biram preporučenu mrežu Vodafone i imam i šta da vidim - Edge konekciju koju više ne viđam ni po srpskim selima. Ne otvara doslovno ništa, whatsapp poruku šalje 10 sekundi a pre toga vrti u nedogled. Nema šta nisam probao, restartovao uređaj i ništa, sve vreme Edge u centru Rima. Bilo je jako stresno jer mi je internet trebao, a wifi u Italiji je misaona imenica. Da li se još nekome ovo dešava sa romingom u Evropi? Naravno, bio sam prinuđen da bacim pare i kupim italijansku karticu, namerno uzmem Vodafone i radi kao sat. Odmah sam im se obratio u pisanoj formi i rekli su mi da će mi javiti porukom.

Još jedna situacija koju bih podelio u vezi sa A1 romingom desila se u Atini, a to je da u jednom danu 5 sati budem na Edge pa me posle prebaci na 3G i tako u krug. Tad sam imao iPhone XS, sad imam 13 Pro, drugarima je sve radilo normalno, doduše na drugoj mreži, ne znam do čega je ali je jezivo
 
Hm da, uglavnom je problem... probaj MobiMatter npr 1Gb 7dana 3.5$ izdaje se esim koji tvoj iphone podrzava.
 
Aktiviram pred put u Rim roming dodatak od 2GB, nakon sletanja biram preporučenu mrežu Vodafone i imam i šta da vidim - Edge konekciju koju više ne viđam ni po srpskim selima. Ne otvara doslovno ništa, whatsapp poruku šalje 10 sekundi a pre toga vrti u nedogled. Nema šta nisam probao, restartovao uređaj i ništa, sve vreme Edge u centru Rima. Bilo je jako stresno jer mi je internet trebao, a wifi u Italiji je misaona imenica. Da li se još nekome ovo dešava sa romingom u Evropi? Naravno, bio sam prinuđen da bacim pare i kupim italijansku karticu, namerno uzmem Vodafone i radi kao sat. Odmah sam im se obratio u pisanoj formi i rekli su mi da će mi javiti porukom.

Još jedna situacija koju bih podelio u vezi sa A1 romingom desila se u Atini, a to je da u jednom danu 5 sati budem na Edge pa me posle prebaci na 3G i tako u krug. Tad sam imao iPhone XS, sad imam 13 Pro, drugarima je sve radilo normalno, doduše na drugoj mreži, ne znam do čega je ali je jezivo
I ja sam imao problema sa A1 u Danskoj. Uveravaju me da je sve ok i aktivirano, a ja u Kopenhagenu nemam roming. I tako u 2 navrata. Prilicno lose iskustvo sa A1. Slaba je podrska.

A takodje su me lagali da ne moze esim u pixel 6.
 
Ne lažu oni, nego A1 menadžment baš bole uvo da zadrži kvalitetan kadar i da postojeći šalje na trening.

Gde na A1.rs sajtu mogu da izlistam partnerske mreže, kao što to stoji na A1.hr ?
Mada me relno boli uvo za partnerske mreže, kada kupim dodatak hoću da me usluži neko ko ima signal i može da pruži uslugu za koju je plaćen.

*edit: Našao -> Postpaid -> Preporučeni roming dodaci -> Više detalja -> tab :Gde važi
 
Poslednja izmena:
Ma više se isplati kupiti karticu. Ni ti roming dodaci nisu jeftini
 
Očekujem da mi daju odgovor da sam ja imao net i da oni ne mogu da garantuju da će isti biti isporučen po maksimalnoj brzini s obzirom da se radi o mreži partnera, utoliko što mi je radnik na društvenim mrežama odgovorio ''ali ja vidim da vi možete da koristite saobraćaj iz dodatka, načeli ste ga''. Zaista?! U svakom slučaju neću odustati, 1000 i kusur dinara za nešto što nisam mogao da koristim nije uopšte malo
 
Ja sam uredno koristio u pragu,budimpesti,istanbulu,milanu i uvek je radilo bez problema
 
Ma više se isplati kupiti karticu. Ni ti roming dodaci nisu jeftini
Slažem se, ako dosta trošiš.
Meni je na odmoru dosta za Yettel broj da uplatim 1GB, kako bih izbegao cimanje sa karticama, čisto za mail i WA / VIB porukice.
Ostalo me ne zanima jer nisam na poslovnom putu pa da moram biti non-stop online.
 
Da, ali kod yettela možeš da koristiš bilo koju mrežu, dok A1 ima "preporučene" partnere što u praksi znači ISKLJUČIVO samo taj operator.
 
Kod A1 taj dodatak je ništa drugo nego reket. Po sistemu "Platite 1000 dinara da vam ne bismo negde našli par megabajta saobraćaja po 1000 dinara za megabajt."
Ako platite reket, onda je 1MB 1 dinar. To je gore od zelenašenja.
 
A kod mts-a je 1MB van dodatka u roamingu od oko 600-700 dinara pa navise.

Yettel ima prvih 5kB besplatno, a onda naplate prvih 3MB nesto oko 2000, pa imate 7MB fraj i nakon toga vise ne radi internet.
 
Da, ali kod yettela možeš da koristiš bilo koju mrežu, dok A1 ima "preporučene" partnere što u praksi znači ISKLJUČIVO samo taj operator.
Tako je, tu je glavni problem! Odaberes 4g signal operatera partnera koji se na kraju izgubi a posto je telefon na manual konstantno treba da se cimas da menjas i naravno nece svaki put da se registruje...

PS
Imaju bug u sistemu, ne naplate bas svaki put kad se zeznes pa ne podesis ovo na vreme, a mogli su ladno da me oderu.
 
Meni u dual SIM telefonu podešena MTS kartica kao data (i dodatak uključen). I krenu da mi stižu poruke od A1 da kupim dodatak. Pa onda me upozoravaju da će da mi isključe internet i onda mi stvarno isključe internet. Ja sve vreme dok stižu poruke gledam u telefon, proveravam sva podešavanja, sve podešeno kako treba. MTS listing pokazuje da sam trošio njihove podatke od izlaska iz zemlje do povratka.... Džabe, A1 kaže da sam im dužan 12k i to je to. RATEL na njihovoj strani.
Tako da imate ili opciju da platite reket ili da tražite da vam se isključi data roaming i sačuvate dokaz da je roaming isključen.
 
Sta ti je uporedni listing pokazao. Jesu ti otvorene sesije istovremeno bile? Za sta su ti naplatili 12k. Morali su da daju neko obrazloženje?
 
Danas ja u A1 čekam red da platim za matorog telefon, ispred mene čovek pita jad mu ističe ugovor jer mu ponudili u MTS 25 terabajta za prelazak za 1299, kaže mu ona radnica to je nemoguće da vam nude za 1299 din. Kaže in samo mi vi recite kad mi ističe...
.
Dođem ja na red , platim tel i kažem proverite i mom sinu kad ističe jer ga zvali da mu ponude isto to. Ona u čudu kaže "auuuu dal je moguće da nude toliko neta?". Rekoh jeste ja sam prešao pre 20 dana i pokažem joj MTS aplikaciju i preostali net. Ona u čudu, kaže koleginici ovo će da nam odvuče narod masovno
 
hehe...zato mene zvali da produzim ugovor ponudili su mi ponudu van ponude jos se smejem NEO 1 za 1199 dinara :)
 
Kako moze da se dobije ta tarifa sa 25tb? Na sajtu nema nista o tome
 
Vrh Dno