Šta je novo?

[A1] Kucni net

Uzeo VIP-KN2 pre neki dan na vikendici, odjavio ADSL 10/1 sutradan..
Dugo sam se dvoumio da li da odjavljujem ADSL, iako TV ne gledam godinama, ali problem mi je leti kad smo svi tu, i zena i deca koji gledaju TV i klinci naravno jutjubisu.
Uglavnom, radi odlicno.. 23/9mbps ka stranim sajtovima. Rekonekciju nisam osetio, ali doduse nisam hevi ovis.. korisnik kad sam na vikendici, pa cak izbegavam da uopste sednem za komp ako je lep dan.
Signal je ~-80-90dBm, zavisno od vremenskih prilika.

E sad, nisam uspeo da nadjem na VIP sajtu za taj dodatak 100GB za 600 din. sto se pominje u ovoj temi.. moze li neko da me uputi gde moze da se kupi ta usluga, zlu ne trebalo :)
 
Preko kol centra sam ja aktivirao dodatak prošlog meseca.

Neko u aplikaciji vidi opciju, neko ne. Ne znam o čemu se radi.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Uzeo VIP-KN2 pre neki dan na vikendici, odjavio ADSL 10/1 sutradan..
Dugo sam se dvoumio da li da odjavljujem ADSL, iako TV ne gledam godinama, ali problem mi je leti kad smo svi tu, i zena i deca koji gledaju TV i klinci naravno jutjubisu.
Uglavnom, radi odlicno.. 23/9mbps ka stranim sajtovima. Rekonekciju nisam osetio, ali doduse nisam hevi ovis.. korisnik kad sam na vikendici, pa cak izbegavam da uopste sednem za komp ako je lep dan.
Signal je ~-80-90dBm, zavisno od vremenskih prilika.

E sad, nisam uspeo da nadjem na VIP sajtu za taj dodatak 100GB za 600 din. sto se pominje u ovoj temi.. moze li neko da me uputi gde moze da se kupi ta usluga, zlu ne trebalo :)

Sigurnije da aktiviraš 100GB za 600din jednokratno preko kol centra
 
Da li je neko probao da na LAN port zakači još jedan ruter zbog jačeg wifi signala , meni nešto nije radio internet na dodatnom ruteru (dhcp je bio uključen)
 
Sve mi se cini da kad predjem 100GB vise nisam u grupi prioritetnih korisnika. Skroz drugaciji osecaj u poredjenju sa onim kad sam ogranicim brzinu na 2Mb/s.
 
Vreme je da počnemo ovde da pišemo da ne valja net da se ne navuku još novi korisnici pa da nam padne kvalitet neta [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Sve mi se cini da kad predjem 100GB vise nisam u grupi prioritetnih korisnika. Skroz drugaciji osecaj u poredjenju sa onim kad sam ogranicim brzinu na 2Mb/s.

Da ne ogranice mozda i broj konekcija? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vreme je da počnemo ovde da pišemo da ne valja net da se ne navuku još novi korisnici pa da nam padne kvalitet neta [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Bukvalno, samo naravno zavisi gde ko zivi, tj. koliko je lokalna BS zauzeta :)
Inace, na teleronovom kucnom netu nema preseka sesije, kao sto vip ima na 5 ili 12 sati.
To je dosta dobro, pritom za 1250din dobijes brzinu 50/15, a kod vipa 40/8 za 1700din
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko od vas da snimi screencast i okaci negde da vidimo kakvi su to problemi?
 
Da li je moguce stopirati ugovornu obavezu za vip kucni net? Selim se u stan gde imam bolji net pa ne bih da placam dva.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je moguce stopirati ugovornu obavezu za vip kucni net? Selim se u stan gde imam bolji net pa ne bih da placam dva.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ne mozes da stopiras, ali mozes da ustupis nekome ugovor, tj. da neko drugi postane vlasnik i samo nastavi tvoj ugovor
 
Je l za to moram otići u vip i traziti to od njih?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mozes i nekome dati na rec ali moras biti siguran da ce placati racune...

Mozes otici i u Vip ali opet ti moras naci nekog kome ustupas net a oni samo to pdrade kroz papirologiju
 
Ili možda da se prebaci na vikend net ako mu dozvole?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To vec ne znam, ali sam potpuno istu situaciju imao pre dve godine samo je bio u pitanju mobilni net...
 
Aha znaci sam moram naci nekoga kome bih ustupio net.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa jok ce ti Vip jos trazi zbog tvoje "greske".
Zeznuo si se i to je to, vidi nekog ortaka kome treba da predje na njega UO ili da ostane na tebe a on da koristi i placa u tvoje ime.

Sent from my Tapatalk
 
^ nije nikakva greska u pitanju niti sam se zeznuo. Prosto se selim u stan gde je vec bolji net i to je to.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa greska u proceni(da ce ti trebati taj net, a nece, jer si se preselio), nisi me skapirao.


Sent from my Tapatalk
 
Pa taj net mi je i trebao,zbog posla ali sada mi je suvisan. Bez neta nisam nikako mogao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa taj net mi je i trebao,zbog posla ali sada mi je suvisan. Bez neta nisam nikako mogao.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ako nemas signala tamo, mozes na osnovu toga raskinuti

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
VIp da nema 4G pokrivenost? Veca verovatnoca da nema nikakav prihvatljiv broadband nego da nema VIP 4G.
Jedino da da neku lokaciju za koju je nasao da nema neta, tipa prvi sprat/prizemlje.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao da na LAN port zakači još jedan ruter zbog jačeg wifi signala , meni nešto nije radio internet na dodatnom ruteru (dhcp je bio uključen)
Ja imam Huawei E5180 LTE Cube i povezao sam na privatni wi-fi ruter.
Ako ostaviš default opcije Huawei Cube-a (možeš njemu da isključiš Wi-Fi), a to znači da je njegov IP: 192.168.8.1 , Tvoj privatni ruter (WAN) poveži na LAN port Huawei Cube-a. Na tvom ruteru setuj LAN IP: 192.168.0.1 , Subnet Mask 255.255.255.0 , u WAN sekciji stavi Default Gateway 192.168.8.1 , IP treba da je Dynamic (ili ako želiš stavi Static 192.168.8.x u opsegu DHCP-a Huawei Cube-a i stavi IP tvog rutera u DMZ Cube-a) , ostavi na tvom ruteru uključen DHCP ... i radiće. Možeš slobodno da se konektuješ i na Huawei Cube ako želiš...

Bukvalno, samo naravno zavisi gde ko zivi, tj. koliko je lokalna BS zauzeta :)
Inace, na teleronovom kucnom netu nema preseka sesije, kao sto vip ima na 5 ili 12 sati.
To je dosta dobro, pritom za 1250din dobijes brzinu 50/15, a kod vipa 40/8 za 1700din
Kod VIP-a imaš mogućnost da nakon potrošenih 100 GB u obračunskom periodu dokupiš još 100 GB po punoj deklarisanoj brzini paketa za 600 rsd (do kraja obračunskog perioda) da nebi protok spao na "do 2Mb/s", i to bez ograničenja u pogledu koliko puta možeš tu "dopunu" da aktiviraš, dakle vrlo korektno i za korektnan novac. Kod Telenora to ne postoji (bar trenutno ne, pitao sam), dakle nakon potrošenih 100 GB brzina definitivno spada na "do 2 Mbps" do kraja obračunskog perioda, doplata za punu brzinu nije moguća sve i da hoćeš da platiš... To je po meni velika prednost VIP-a u odnosu na Telenor "kućni net"...
 
Verovatno ce i Tln dati takvu mogucnost, ako kazes da sad nema.
Ja sam za to da se omoguci pa ko hoce/moze neka doplati za full brzinu.

Sent from my Tapatalk
 
Da u teoriji je to super stvar, ali u praksi (na osnovu zalbi korisnika) se MB trose i kad kartica nije u telefonu jer je izvadjena zbog odlaska na odmor... Nije sad ovo tema za te stvari ali definitivno imaju neki problem sa obracunavanjem MB, necu reci da kraduckaju ali...

Nema tih prekoračenja. Ako kontrolisano koristiš Net, bez problema izguraš ceo mesec. Meni se desilo par puta da sam ,u ovom mesečnom obračunskom periodu, napravio račun ,ali iz razloga jer sam bio u roming-u. Uvek mi ostane skoro 1GB nepotrošeno.
 
Jel Vip kućni net vezan za adresu,ili može bilo gde koristiti?
Dosta radim na terenu pa bi mi to bio super.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno