Šta je novo?

A New Chapter - CyanogenMod

DaPimp

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2005
Poruke
2,501
Poena
380
http://www.cyanogenmod.org/blog/a_new_chapter

Uvek kada vidim da neki fondovi stanu iza nekog projekta koji je do juce bio free i open, pocnem da mislim da je to pocetak kraja :)

Kondik kaze da ce im to sto su backupovani sa 7-10 mil $ omoguciti da nastave da rade isto kao i pre samo sa drugacijim resursima i sa jacim motivom, a na istom rom-u, tj sad vec mobil os-u baziranom na Androidu. Plasim se da ti koji su ulozili tolike pare, ce zeleti da zarade bar duplo :) Kako ce se to sprovesti ne znam, ali cini mi se da ce se kao i uvek odraziti na stetu korisnika :) (reklame, anonym data tracking itd itd itd )
 
Čitao sam juče QA na reditu... Zaklinju se da će i dalje poštovati privatnost korisnika i da neće biti bloat softvera. Ono što je interesantno je, za sada jedan, hw saradnik. Ono što me plaši, kao i tebe je ''početak kraja'' :) Kodik juče reče da će morati da vagaju šta će biti open, a šta closed source. A to može izaći na baš crno... A može doći do novih edicija flagship telefona, kao npr. Htc One i GS4 CM edition :D Mada za zajednicu ne vidim kako će stvari biti bolje u budućnosti po pitanju cm-a...samo gore.
 
Poslednja izmena:
Zašto ne bi moglo biti bolje?
Ni google verzija androida nije u potpunosti open source pa šta nam fali?
Možda će sad CM tim stvari koje stvore zadržati za svoj FW, a sigurno da ako budu napravili dogovor da su preinstalirani na nekom modelu neće moći otvoreno da dele sav code.
Dok ne vidim da se stvari konkretno u praksi pogoršavaju ja sam zadovoljan jer eno zapošljavaju nove ljude i ubrzavaju razvoj...
 
Ako bi im hardware partner bio neki slabiji premijum brend (htc, nokija, huawei, čak i oppo) odmah bi ga uzeo. :D
 
Mene cudi da neki manji proizvodjac nije vec izbacio telefon sa cm-om. Nokia :d
 
Vrlo verovatno da ce to biti newkia, tj. ja bih to uradio:)
 
[YOUTUBE]lV1c8nzDp5s[/YOUTUBE]


As you can see in the latest trailer above, Steve Kondik says that he will be attending the Oppo N1 unveiling. He also promises “exciting news ahead.”
Steve Kondik’s appearance in the teaser could well be a less than subtle hint that the Oppo N1 will be getting the treatment from the newly-founded company CyanogenMod Inc. Oppo’s own love for the Android ROM flashing community points even further in this direction.

http://www.gsmarena.com/will_oppo_n1_be_the_first_to_get_the_cyanogenmod_inc_treatment-news-6832.php
 
Oni su tuda nesto izdvajaju, a stotine ljudi radili na Patchevima za CM. Bilo je tu i nasih ljudi. :) Prakticno te iskoristili, uzeli ime CM, i na osnovu toga krade karijeru. Propali projekat, svi developeri ce ih napustiti i raditi na drugim ROMovima, prvi je to tvorac Focala potvrdio :) Pametno,*ebes prodane duse. :)
 
Ne kaki. Prodane su duše zato što žele da zarade?
Meni ako neko kaže cm developer, ja prvo pomislim na kondika i kušika. Oni razvijaju cm, te ostale koje pominješ prilagođavaju romove za druge telefone. A sigurno će najbolje developere uzeti da rade za njih. A developer focala je možda otišao jer ima Day job koji ne želi da napusti da bi radio sa njima.
Uostalom, who cares. Ja koristim cm i focal sam pokrenuo 2 puta. I to mi je jednom resetovala telefon (prvi put u nekoliko meseci).
 
Poslednja izmena:
Na osnovu čega RIP? Obrazloži.
Strašno me nerviraju ovi negativni komentari, a još uvek nismo videli neke promene.

Ovakvi projekti kad porastu postanu ogroman teret i da bi napredovali moraju da nađu način finansiranja ili propadnu!
Idite vi na posao svaki dan i onda u slobodno vreme pravite ROM da vidim dokle ćete dogurati.

Zbog tog opuštenog načina razvoja kojem se svi klanjaju linux desktop nije mrdnuo deset godina.
 
Ne samo da prave rom, već da razvijaju nove funkcionalnosti u okviru njega.
 
Ljudi misle da ako je neki OS projekat dobio sredstva da ce sad sve da propadne. Onda su mnogi projekti trebali odavno da propadnu, poput Firefoxa ili Thunderbirda, a bogme i gomile drugog OpenSource softvera bez kojeg danas Web ne bi bio ovakav kakav je.

Ja ne vidim nista lose u tome da CM postane bolje promovisana, placena alternativa fabrickim verzijama ROM-ova. Radije bih platio za CM za koji znam da ce da radi kako treba na mom telefonu nego da se mlatim sa nekim *developerom* koji ne zna sta da brlja po CM kodu kako bi ga ucionio iole funkcionalnim na mom uredjaju. Ako ce biti telefona sa CM Androidom, ja to pozdravljam i voleo bih da vidim neke dobre HW partnere koji mogu da imaju korist od ovoga. Stoga, treba im dati sansu i videti sta ce da naprave od toga, ne mora nuzno da znaci da je stvar propala i da su se prodali.
 
Meni ove uvredjene snajke nikako nisu jasne. CM je i dalje dostupan pod GPL licencom s tim da ce kodnik i koush imati pravo da za odredjene uredjaje prave fork koji neće u potpunosti biti pod GPL. So what?
Kome god ovo ne odgovara može danas da napravi fork, kreira MagentaMod i nastavi razvoj onako kako se njemu svidja. I ovo ce se i desiti ako sadašnja cm ekipa napravi neko ******. Tako da za nas korisnike, ja apsolutno nevidim nikakvu razliku
 
Ako treba ja bi CM platio najopustenije. Draze mi je da platim ljudima da razvijaju SW i da uvek imam novu verziju androida koja radi kako treba nego da mi gospoda objasnjavaju kako fon ne moze da izgura to. CM nece propasti, daleko od toga.
 
Ako CM propadne propašće i svi CM based romovi, a mislim da to nikome ne odgovara.
A pošto sad imaju i sredstva, mislim da može samo da im bude volje, ne vidim razlog za to "propadanje"...
 
Ako CM propadne propašće i svi CM based romovi, a mislim da to nikome ne odgovara.
A pošto sad imaju i sredstva, mislim da može samo da im bude volje, ne vidim razlog za to "propadanje"...

ma nema sanse nista da propadne. sve sto je do danas postignuto je dostuipno svima. ako zapne, nacice se neko drugi da vodi pricu sve dok prica ima smisla. da li ce se zvati CM ili nekako drugacije, apsolutno je nevazno
moj licni preferencijal je da imam CM na svim svojim uredjajima. meni se ovo danas cini dobrom vesti jer se ovim najavljuje da ce imati stabilnije servere, da ce brze ici razvoj CM za nove uredjaje, da ce se lakse vrsiti pritisak na vendore da obezbede deo koda koji je potreban da bi AOSP distribucije radile ne odredjenim uredjajima.

evo mi ga HD2 u dzepu, tera android. koliko se developera smenilo u ove 3-4 godine. i kolko zalopojki kad se neko iskljuci pa pocne oplakivanje tipa sve ce da stane, nema vise razvoja, nema novih rom-ova...istine je da su se celo vreme pojavljivali neki novi klinci i da razvoj androida funkcionise kao i dosad. 4.3 vec uveliko butuje na HD2. tako da ne brinite brigu. i da CM kompletno propadne, paranoid ili neko drigu ce preuzeti zastavu i nastaviti pricu
 
http://omnirom.org/

The commercialization of CyanogenMod came as a surprise to all. Some were excited about their favorite ROM going commercial and bigger, and some, including members of the CM team who were kept in the dark about this, felt cheated because of the licensing issue that followed.

XplodWild, the man behind Focal and an ex-CyanogenMod team member, has announced at the Big Android BBQ that he and other highly talented Android developers like Chainfire (SuperSu developer), Dees_troy (TWRP developer), Pulser, Entropy and Andrew are working together on OmniROM.
 
Nazad
Vrh Dno