Šta je novo?

7300gt

iceAge

Slavan
Učlanjen(a)
13.06.2005
Poruke
798
Poena
365
potrebna mi je mala pomoc..nadam se da ste raspolozni.. resio da menjam kartu,i odlucio se za gf7300gt, pcie. citao ovde po forumu,i po ostalim za koje znam,video da je kartica ok, za oko 90 evra, ali me interesuje kojeg proizvodjaca da pazarim kartu? cene se razlikuju do 10ak evra, sto i nije neka razlika,a kod performansi sam vidjao da se hvale cas ovaj,cas onaj proizvodjac,pa sam malo zbunjen.. hvala unapred, ako bude bilo odgovora..
:type:
 
Leadtek ima model sa ddr3 memorijom, to je sigurno neki osakaceni 7600gs/gt.Barem ja mislim tako, jer svi ostali modeli koji mogu da se nadju kod nas imaju ddr2 memoriju.
 
mastercula je napisao(la):
Leadtek ima model sa ddr3 memorijom, to je sigurno neki osakaceni 7600gs/gt.Barem ja mislim tako, jer svi ostali modeli koji mogu da se nadju kod nas imaju ddr2 memoriju.
Svi 7300GT su "osakaćeni" 7600GS pošto koriste G73 čip (jedino što 7300GT ima aktivnih samo 8 pajplajnova). Ne mešajte ih sa 7300GS koji koristi slabiji G72.
Imam Club3D 7300GT sa DDR2 memorijom i u pitanju je odlična budžetska kartica. Doduše ako možeš da sabereš još 30 evra, idi na 7600GS.
 
Li ovaj što je startovao topic ne verujem da će OC-ovati a kamoli modovati. Najbolje mu je preporučiti neku sa GDDR-om odnosno Leadtek i Galaxy.
 
potrebna mi je mala pomoc..nadam se da ste raspolozni.. resio da menjam kartu,i odlucio se za gf7300gt, pcie. citao ovde po forumu,i po ostalim za koje znam,video da je kartica ok, za oko 90 evra, ali me interesuje kojeg proizvodjaca da pazarim kartu? cene se razlikuju do 10ak evra, sto i nije neka razlika,a kod performansi sam vidjao da se hvale cas ovaj,cas onaj proizvodjac,pa sam malo zbunjen.. hvala unapred, ako bude bilo odgovora..
:type:
Gigabyte 7300GT за ~90е, ако се не варам најбржа 7300GT DDR2 код нас.
 
Zasto kupovati 7300GT sa DDR2 memorijom kada za maltene iste pare (90E) postoji Leadtek sa DDR3 memorijom koji je najmanje 30% brzi, doduse ima 128mb naspram 256 koliko imaju svi DDR2 modeli ali sta da se radi ko hoce max brzinu u nizim rezolucijama 7300GT sa 128mb DDR3 memorije je bolja solucija za iste pare, steta sto nema Galaxy DDR3 256MB kartice u prodaji.
 
Ljudi, ja bih da pazarim Leadtek GF7300! Videh one lepe rezultate ovde na benchu, pa sam nju izabrao... btw sad imam HIS x600XT, i malko mi je slaba već postala! Pa pitam, da li je 7300 dobar korak, sa x600xt na nju??? Ili još neku jaču? Pošto kako vidim, dobijeni su super rezultati sa 7300, koliko je 7600 bolja?
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Najbolji "korak" je:
1) 7600GS (DDR3). ;)
2) 7300GT (DDR3)
3) 7600GS (DDR2)
...
Ako ikako možeš, opredeli se za pod 1) :)
 
Da ne bih otvarao novu temu. Mene tajkodje interesuju 7300gt varijante pa me interesuje u koje namene bi mi bila bolja varijanta sa 128mb DDR3 naspram 256 mb DDR2 (sve radim u 1280x1024(lcd))? I ako moze neko da me posavetuje dal je bolja Leadtek, Gigabyte ili mozda ima neka s boljim odnosom cena/kvalitet?
 
Ima li kod nas (ili uopste) neka pasivno hladjena 7300GT ddr3?
Ortak planira da menja grafiku, ima sli plocu, pa je razmisljanje neki 7600gt ili 7300gt sli, ali jako je bitno da bude tiho... Budzet je do 180evra maksimalno. Znam da bu uskoro trebalo da se pojavi i 7900gs, ali sumnjam da ce se to uklopiti u cenu, posedno sto bi (verovatno) morao da kupuje i drugo hladjenje.

Inace varijanta sada jedna kartica pa kasnije da doda jos jednu ga nesto mnogo ne zanima, ono sto sada uzme, to mu je za malo duzi period... Tako da sta bi za te pare bilo bb? Naravno, dolazi u obzir i aktivno hladjena karta
+ neki tihi sistem za haldjenje iste, opet u toj ceni...
 
Ja imam GA 356 DDR2 7300GT, ram ide do nekih 900mhz-a a core do 550 sa dodatnim ladjenjem. Kada bi se modovao vcore verovatno bi isla dosta vise, a za ram mislim da preko 1200 sta god radio nema sanse. Ja sam je uzeo zato sto je silent i sto ima 256MB, a jeftine ddr3 128MB.
 
Evo ja sam odradio voltmod moje GA karte tj. ivica ga je odradio i sada se karta sa prvobitnih 470/470 klokuje na 630/465(cim se podigne Vcore maksimalni klok memorije se smanjuje, a povecavanjem napona memorija radi jos gore).Naravno posto je karta pasivna morao sam da ugradim 8-cu jer se inace bez nje mnogo greje kada se podigne napon Vcore-a(sa 1.05v na 1.35v, a na leadteku sa ddr3 stavljali su cak i 1.5v za vcore, ali ja nisam hteo da preterujem)

Rezultati--------pre---posle moda
3dmark2001--~19000--~20700
3dmark2003--~9500--10576
3dmark2005--~4200--4752
3dmark2006--~2000--2493
 
Poslednja izmena:
@potchetnik: Si lepo zakachio tu 8-micu da ti sluchajno ne spadne i pochne da skache po kucishtu?

Si gumicama uhvatio ili drugachije?
Kolike su ti sada temperature?
 
8-ca je lepo zakacena i to uz pomoc ne gumica, vec onih plasticnih zajebancija koje sluze da npr. drze kablove napajanja na jednom mestu.Sve sreca uz aerogate ili napajanje je bilo par takvih i to velikih i to je bilo dovoljno da se to lepo zakaci.Jedino sto 8-ca je mala da bi extra pasovala, kao 9-tka.

U idle-u je oko 44c, i ona kocka u ati toolu tera temperaturu do 56c, sto znaci da retko prelazi 60c, kao i bez hladjenja na defaultu bez voltmoda.
 
Poslednja izmena:
Ja ti mogu reci samo jedno: Imam Gainward 7300GT sa DDR2 memarom i za 90 EUR-a ZARI I PALI... Ako ne mozes da nadjes model sa DDR3 memorijom, slobodno se opredeli za ovu koja je jos uz to i silent... Najpametnije ulozen novac ikada... Samo sto nisam trenutno naisao na Golden Sample... ali je i ovaj obicni super.... Ako ne mozes da nabavis neki Inno3D ili Galaxy, slobodno uzmi Gainward, s' obzirom da njih ima svuda.
 
Nazad
Vrh Dno