Šta je novo?

6950/6970 ili GTX570 PDV

One2One

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
28.11.2008
Poruke
143
Poena
169
Pre ovog najavljenog skoka PDV-a na racunarsku opremu planiram da se ponovim sa grafickom... Posto jos nisam naisao na 6970 na lagerima, da li da batalim i uzmem GTX570 ili da sacekam koji dan da vidim kako ce cenovno biti pozicionirana 6970?
 
moram i ja da se nadovezem na temu. i razmisljam o ove 3 karte, ali sam mislio da sacekam jos oko mesec dana dok se slegnu svi utisci pa da se konacno vidi ko je ko. pdv naravno pravi veliki problem, ali se ocekuje i pad cena ati kartica. Da li neko zna o kolikom padu cena se radi i da li se vise isplati pozuriti i kupiti sada ili ce uz pad cena cak i pored vracanja pdv-a cena biti slicna?
 
Hteo bih da izbegnem povecanje PDV-a u ovom konkretnom slucaju to bi bili oko ~35e od 01.01, uzgled kad me zakace praznici, slavlja i veselja :) odos novci.... Ma ja naginjem ka "zelenima" ali opet bih pazari ono sto nudi bolji odnos ulozeno-dobijeno u visem segmentu gpu-a
 
moram i ja da se nadovezem na temu. i razmisljam o ove 3 karte, ali sam mislio da sacekam jos oko mesec dana dok se slegnu svi utisci pa da se konacno vidi ko je ko. pdv naravno pravi veliki problem, ali se ocekuje i pad cena ati kartica. Da li neko zna o kolikom padu cena se radi i da li se vise isplati pozuriti i kupiti sada ili ce uz pad cena cak i pored vracanja pdv-a cena biti slicna?

Mozda je bolje da kupis odmah s obzirom da pad cena karti uvek kasni mesecima u Srbiji i + ovo povecanje pdv-a :mad:.. sta reci vise..
 
Mozda je bolje da kupis odmah s obzirom da pad cena karti uvek kasni mesecima u Srbiji i + ovo povecanje pdv-a :mad:.. sta reci vise..

pa ne znam. zavisi od toga koliko ce da padne cena. za proizvod koji sada kosta 30k cena ce se povecati nesto manje od 3000 din. ako cene ati karti padnu vise od toga onda se i isplati cekati. ili bar nije neisplativo. problem je sto bih sada morao da skupim na brzinu ili da pozajmim (a treba mi i kinta za novu godinu), a do februara cu lako ustedeti.

znaci ako ce razlika u ceni sada i u januaru biti oko 1000din (+ ili - nije bitno) bolje mi je da sacekam. ako ce posle nove godine cena biti preko 1000-2000 veca onda bolje da zurim.
 
pa ne znam. zavisi od toga koliko ce da padne cena. za proizvod koji sada kosta 30k cena ce se povecati nesto manje od 3000 din. ako cene ati karti padnu vise od toga onda se i isplati cekati. ili bar nije neisplativo. problem je sto bih sada morao da skupim na brzinu ili da pozajmim (a treba mi i kinta za novu godinu), a do februara cu lako ustedeti.

znaci ako ce razlika u ceni sada i u januaru biti oko 1000din (+ ili - nije bitno) bolje mi je da sacekam. ako ce posle nove godine cena biti preko 1000-2000 veca onda bolje da zurim.

Kapiram sta hoces da kazes, ali s obzirom da je IT trziste u Srbiji dosta siromasno uvek cim izadje novo parce hw-a veoma brzo isto poskupi bar za 10-20% i onda treba neko vreme da prodje da se cene bar koliko toliko normalizuju. Sa druge strane ako sacekas (mesec-dva) imaces veci izbor karti razlicitih proizvodjaca a mozda bude i rat cena pa bi mogao da prodjes relativno dobro. Da nije ovog pdv-a lakse bi se odlucilo..
 
sacekacu da vidim izbor i nereferentnih modela i sve nove cene pa cu odluciti. ima vremena do krize 2.

prema trenutnom stanju je gtx 570 najbolji izbor jer je 6970 preskupa, a razlika izmedju 570 i 6950 je samo par hiljada.
 
Poslednja izmena:
pa dobro, necu uzeti kartu samo zbog crysis-a. videcu sta mi se vise isplati a crysis ce da pati ako ati bude isplativiji. nisam bas toliki zavisik od detalja, a mislim da ce i 6950 odratiti odlican posao. otom potom.
 
GTX 570 (+ fizika,cudesa) uz privrzenost brendu cini mi se da je to moj izbor. A dali uzeti do 01.01. neznam ni sam, a uzgled da li uzeti Palitovu karticu ili cekati neki bolje hladjeni ne referenni model uh slatke muke .....
 
Pa uopste nije brzi a ni sporiji 6970, koliko sam prekopo po testovima po netu u nekoj igri prednjaci GTX a negde Radeon sve zavisi........7 dana do 18% trebalo bi otici u kupovinu :)
 
Vrh Dno