Šta je novo?

6850 LN2 by Team Serbia Run#2

Dekara

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2003
Poruke
1,333
Poena
649
Setup:

CPU: Core 2 Duo E6850@~ -120C LN2
M/B: Asus P5K (vcore mods, obe verzije vovp i "regular" vcore, vdimm, vpll)
Memory: Crucial Ballistix 2x1GB 8000C5,
VGA: Matrox Millennium,
HDD: WD 80GB sata,
PSU: LC Power Metatron 700W,
OS: WinXP SP2 ;)

vcore 1.95~2.05V,
vpll 2.30~2.51V,
vdimm 2.5~2.65V,
nb 1.7V BIOS,
vvtt 1.5V BIOS



screenshot015gu5.jpg


Team Serbia
 
Poslednja izmena:
Svaka cast :zgran:
samo mi nije jasno ta ploca ima 3 phase naponsku i tako se dobro pokazala :trust:
inace ja imam istu takvu
 
Poslednja izmena:
2V na ovom procesoru :zgran:

Svaka cast.
 
Poslednja izmena:
Cestitka! Mnogo mi se vise dopada 3.6@ 1.28V 24/7 moja masina. Da li je 1.28V u bios-u, XP-u, mereno?
 
Ovako nesto sam i ocekivao od vas momci :wave:
Svaka cast, stvarno ste kupili dobar proc :)
 
Svaka cast :zgran:
samo mi nije jasno ta ploca ima 3 phase naponsku i tako se dobro pokazala :trust:
inace ja imam istu takvu
P5K se bolje pokazao kod hladjenja tecnim azotom. Team Japan ima odlicne rezultate na toj ploci a odaje priznanje boblemagnifique-u na otkrovenju, XS.

Na 1.28v je stabilan na toj frekv. U biosu je cekirana nesto veca voltaza zbog vdropa.
Sad vidim i VID, sta reci odlican je. Napon je apsolutna bombonica. Procesor ima pred sobom vrlo uspesnu takmicarsku karijeru.
 
Poslednja izmena:
P5K se bolje pokazao kod hladjenja tecnim azotom. Team Japan ima odlicne rezultate na toj ploci a odaje priznanje boblemagnifique-u na otkrovenju, XS.
Znam ja to nego me cudi sto tako slaba nikakva i daje dobre rezultate
Sad vidim i VID, sta reci odlican je. Napon je apsolutna bombonica. Procesor ima pred sobom vrlo uspesnu takmicarsku karijeru.
Ako im nezagori :-devil-:
 
hvala cheers

@d0minat0r

i slaba i nikakva i ceo svet je vozi i skoro svi najrezovi su na njoj :D
a jos nije ni vdroop mod odradjen,koji definitivno mora da se odradi...ako smem da spomenem da je drop cak 0.8-0.9 prilikom pokretanja spi16m na 1.97v,sto je prava katastrofa i cudo da je ovakav rez uopste uradjen,a i sve je ostalo citavo :D

:wave:
 
hvala cheers

@d0minat0r

i slaba i nikakva i ceo svet je vozi i skoro svi najrezovi su na njoj :D
a jos nije ni vdroop mod odradjen,koji definitivno mora da se odradi...ako smem da spomenem da je drop cak 0.8-0.9 prilikom pokretanja spi16m na 1.97v,sto je prava katastrofa i cudo da je ovakav rez uopste uradjen,a i sve je ostalo citavo :D

:wave:
znam koliki je vdroop kod mene na sa 1.45 na 1.39-1.40 a ne kod vasa tamo na 2V
 
Bravo momci ! Vidim memorija se vidno utegla od proslog puta :)
 
Svaka vam cast.
Vidim ja da ce u Run#3 da padne 9s u super pi-u.
 
svaka cast, polako ali sigurno napredujete :D
od proslog puta ste napredovali za ~35MHz i 0.109s :D
imate vrhunski primerak procesora, mislim sta da kazem SVAKA CAST!
sad ocekujem ispod 9s :d
 
pa verujemo u vas mora da padne 9s
inace dobra vam grafika:D
 
za ispod 9s im treba jos 100mhz ali nadam se da ce izvaditi i to nekim trikovima (vdrop mod)
 
za ispod 9s im treba jos 100mhz ali nadam se da ce izvaditi i to nekim trikovima (vdrop mod)

Trebalo bi da bude dovoljno i ~60-70MHz dakle ~5600MHz a da li ce moci to da se izgura videcemo :p.

:wave:
 
ma izguratje......

Samo napred momci... svaka chast...
 
pih,
sta je jos 60-70 MHz za vas,
dizite procesor na 2.1 :)
ali stvarno kada sam video 2.0 vilica mi je udarila u sto :D

svaka cast Team Serbia
 
Odlichno!
Divan primerak ;)
staxm je napisao(la):
ako smem da spomenem da je drop cak 0.8-0.9 prilikom pokretanja spi16m na 1.97v,sto je prava katastrofa i cudo da je ovakav rez uopste uradjen
U lebac ti...stvarno ogroman drop, chudi me da niste odradili mod...u svakom sluchaju divan rez! Gde je wall procesoru?
 
Poslednja izmena:
d0minat0r je napisao(la):
samo mi nije jasno ta ploca ima 3 phase naponsku i tako se dobro pokazala
Pazi, 3-4 kvalitetne zavojnice (a asus ih ima) su dosta za postojece dula core procesore, kreni da se chudish kad Quad Core bude klokovan ko lud ;)
 
hvala svima i mi jedva cekamo da padne sub9s :)

U lebac ti...stvarno ogroman drop, chudi me da niste odradili mod...u svakom sluchaju divan rez! Gde je wall procesoru?

pa nismo ni probali plocu na vazduhu,nego prvo modovi,pa oma u minus :D
sto se tice wall-a to ce morati Dekara da kaze ;)
ono sto znam i on je oma isao u minus,nije ni proban na vazduhu :D
posle je Dekara probao na vazduhu i izvrteo 32m na 540,ali mislim da bi trebao jos da ode i ode gore :)

:wave:
 
vccep9.jpg


vcc2pu0.jpg


vcorevovpvdroopol8.jpg


pllvdimmvh8.jpg


hvala svima na cestitkama, ako nekoga zanima proc ima wall na vazduhu oko ~580.
 
Poslednja izmena:
lep rezultat , bravo ! :bottle:

uradili ste vovp mod kao i regularni vcore zar nije samo vovp bio dovoljan ?
koliko znam vovp omogucava napon i preko 2V dok recimo regularni zatvara na 1,92V - 1,96V

P.S. jel Misko ovo letovao ? :D


100_6915.jpg



poz...
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
lep rezultat , bravo ! :bottle:

uradili ste vovp mod kao i regularni vcore zar nije samo vovp bio dovoljan ?
koliko znam vovp omogucava napon i preko 2V dok recimo regularni zatvara na 1,92V - 1,96V

P.S. jel Misko ovo letovao ? :D

Pa gde si ti nema te nesto :) :p, ja sam letovao jel i ti imas nesto protiv lemova :), nisam bio siguran za ovp mod, a vidim da |RickY| koristi oba pa sam i ja stavio oba za svaki slucaj, mi smo prvo regularan doterali npr. do 1.8-1.9, pa posle isli do 2.05 preko ovp-a, mada mislim da mozes samo ovp-om da vozis, nego mene interesuje sta ce tebi ovp kad teras proc na 1.86? :p
 
Nazad
Vrh Dno