Šta je novo?

6 x asus 6600gt , 6 x problem!

rmb

Čuven
Učlanjen(a)
30.12.2003
Poruke
115
Poena
619
Kupljeno 6 novih Asus 6600GT AGP kartica, na svim mashinama na kojima su instalirane "puca" grafika.
Znachi udje se u 3D igru, posle odredjenog perioda (5 sec. - 5h) slika odjednom postane jako zamucena, treperi i javlja se crveni ton po celom ekranu.

Konfiguracija je: AMD Athlon 2000+, matichna ECS VIA Socket A, 512MB RAM(Elixir i Kingstone), Maxtor HDD, "zuto" kucishte i napajanje, Samsung 753s...

Grafichke su isprobavane na drugim konfiguracijama, u jednom sluchaju su se ispoljili isti problemi sa grafikom, u drugom je test sa igrama proshao bez problema, dok je u firmi koja je prodala grafichke grafichka proshla test.
Najveci problem je u tome shto u firmi insistiraju na tome da je do nashih konfiguracija; da su prodali 200 komada, i da ni jedan model nije vracen sa tim simptomima.

Isprobano je vishe vrsta NVidia-inih drajvera, DirectX-a, fleshovan bios, isprobana na Cheefteck kucishtu, na WinXP i Win2K...

Ni reklamacije, ni igranja.
 
Verovatno su napajanja u tim "zutim kucistima" preslaba da teraju te 6600GT karte(cim su isti simptomi na svim racunarima).
 
Zaboravio sam da kazem da su kartice probavane i na chieftec-u i isti Q***
 
Rekao bi da je problem ta via maticna, probaj sve te komponente samo promeni maticnu i videces otprilike gde je problem.
 
bios maticne hoce da pravi problem.... probaj da ga fleshnes to bi trebalo da sredi problem...

i da ...za 6600 gt ti treba min. 350 w (pravih - non- zutaca)
 
brate jedna nasa firma je mojim ortacima prodala pet komada 6800gs gigabyte
dve su crkle posle pet meseci a jednoj je otisao tv out
http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
stoske ala se razbacujes sa w
6600gt , athlon 64 3200 ,2 puta dvd rw,floopy,2 harda , 2 modula ddr ,1 cooler 8mm,1 usb.
trose 240w
 
Poslednja izmena:
Conan_n je napisao(la):
brate jedna nasa firma je mojim ortacima prodala pet komada 6800gs gigabyte
dve su crkle posle pet meseci a jednoj je otisao tv out
http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
stoske ala se razbacujes sa w
6600gt , athlon 64 3200 ,2 puta dvd rw,floopy,2 harda , 2 modula ddr ,1 cooler 8mm,1 usb.
trose 240w

to je samo citat proizvodjacke specifikacije, da je za tu graficku kartu potrebno napajanje od min. 350 w.

http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_detail.php?UID=636

• NVIDIA® CineFX™ 3.0 engine
• 64-bit texture filtering support delivers full-speed, high dynamic-range (HDR) lighting effects
• Unmatched image quality delivered through new 16x anisotropic filtering and rotated grid
antialiasing
• 4x shadow processing power with NVIDIA® UltraShadow™ II for next generation games
• Infinite program length allows for a new class of special effects
• Hardware-accelerated MPEG and WMV9 decode delivers smooth, artifact-free video
• Dedicated video hardware reduces CPU utilization and improves overall system performance
• On-chip video encoder and motion estimation engine provides fast, high-quality encoding
from TV tuner
• Programmable video engine ensures compatibility with future video codecs
• High-quality video scaling and filtering improves playback quality at any window size
• Integrated HDTV-output brings content from your desktop to your high-definition TV
• NVIDIA® ForceWare™ software delivers unmatched features and rock-solid stability
• High dynamic-range (HDR) rendering
• NVIDIA® UltraShadow™ II technology
• NVIDIA® Intellisample™ 3.0 technology
• NVIDIA® ForceWare™ Unified Driver Architecture (UDA)
• NVIDIA® nView™ multi-display technology
• NVIDIA® Digital Vibrance Control™ 3.0
• On-chip video processor
• 64-bit floating point texture filtering and blending
• Microsoft® DirectX™ 9.0 Shader Model 3.0 support
• OpenGL® 1.5 support
• Superscalar GPU architecture
• 128-bit memory interface with advanced memory control
• Innovative 0.11 micron process technology
• Operating Systems Support Windows® XP / 2000
Power supply of 350 (and up) watt is highly recommended for system stability
• Memory Interface: 128-bit
• Fill Rate (billion texels/sec.): 4.0
• Vertices/sec. (Million): 375
• Pixels per clock (peak): 8
• RAMDACs (MHz): 400

nisam to ja izmislio...

meni je radilo i na kinezu od 300w
 
To su oni naveli da bi se ogradili od potencijalnih problema, pa su dali prostor od 50W...
 
pa nisam ja rekao da nece da radi.... kod mene je sve furalo na kinezu od 300 w.

ali to je specifikacija.... :)
 
Meni bre 300W DTK guralo guralo Bartona, 3 memare, hard, 6600GT, 5 ventilatora, neonku i ko zna sta sam jos zaboravio... Sve clockovano do iznemoglosti i stabilno ko zemlja. Kad kazem do iznemoglosti mislim do iznemoglosti! Specifikacija ne mora nista da znaci
 
E hvala na odgovorima .. ovo me je inace ortak zamolio da pitam posto nema net u igraoni! Rekao mi je da su kartice jedino test prosle na abitovoj ploci ?!?! Ne kapiram ni ja.
Inace DTK 300W rula! Meni tera xp2000 ,2 rama ,2 harda , dvd rezac , 5900xt , 4 venta ..
 
Ma DTK je super napajanje, ja sam ga dao nekome za probu i vise ga nema. Izgleda da je bio jako zadovoljan ;)
 
Nazad
Vrh Dno