Šta je novo?

Kućna multimedija 55 inca TV - Fox 55WOS640E ili Vox 55WOS315B ili Vox 55VAQ750B ili ...

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

lab310

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
1,053
Poena
360
Znaci sta od jeftinih 55-ca preporucujete, prva dva su (valjda) IPS i WEBOS, treci je QuantumDot android. Malo me brinu ovi IPS, iako je pozeljan siroki ugao gledanja, soba je solidno osvetljena pa brinem da im ne ubije kontrast. Garancija mora da bude 3+ godine.
 
Imam 55WOS640E. Okej za te novce (placen 35k na Ananasu), mada dosao s mrtvim pikselima (imas vise o tome u Fox temi).
Slabo koristim TV tako da su mi zahtevi bili na minimumu, gledala se sto veca dijagonala za sto manje para.
Ali sada bih isao na 55VAQ750B, slicna cena ali QLED + Android. WebOS mi se ne svidja.
Nisam nailazio na iskustva sa Vox QLED modelima tako da bih ti preporucio da probijes led, narucis i javis nam utiske.
Ja mozda i vratim ovaj moj Fox i trazim pare nazad (u prvih 6 meseci) i onda narucim Vox QLED (ako budes zadovoljan).
 
Koja je cena tih 55" ? ja gledam hisense 58a6k i tcl 58p635 za 50k , sada ima i neki samsung za 45k u 55"
 
Koja je cena tih 55" ? ja gledam hisense 58a6k i tcl 58p635 za 50k , sada ima i neki samsung za 45k u 55"
Ispod 40 hiljada. Samsung UE55AU7092 ima na Ananasu za 48.000(10-12 hiljada vise od voxova i foxova), ali nekako me iskustvo naucilo da kod Samsunga, LG i ostalih proizvodjaca iz prve lige ne treba uzimati najjeftinije modele.
 
Poslednja izmena:
Svakako je i jedino samsung 2bgosine garancija i to je model za 2021. U tehnomediji ili tehnomaniji je jos niza cena ali svakako ni meni taj nije favorit za tashtu. Nece ona to nishta razlikovati a 5 godina garancije je 5 godina garancije.
 
Imam ja 50vaq750b, trazio iskustva po forumu niko ziv ga nije imao izgleda sam ja probio led hahah
imam ga 3 meseca mozda za sada ekstra
Prvo sam imao 50wos630 takodje s mrtvim pikselom pa sam vratio i zamenio za ovaj vox.
Slika je bolja na voxu, android ume malo da zabode ali desavalo se i s foxovim webos-om tako da tu nije neka razlika
Jedino je fox imao memc dok vox nema
Ja mozda i vratim ovaj moj Fox i trazim pare nazad (u prvih 6 meseci) i onda narucim Vox QLED (ako budes zadovoljan).
Tako sam ja uradio, za sad zadovoljniji nego sa foxom
 
jel koristite te qled vox mozda za gejming? ako jeste kako vam se cini? ne bih da pucam nesto mnogo para na tv pa jurim neki 50 inca ali da bar budu korektne boje i odziv a ne da se na fifi razlaze igrac dok trci kao da je t-1000 iz terminatora :D
Imam ja 50vaq750b, trazio iskustva po forumu niko ziv ga nije imao izgleda sam ja probio led hahah
imam ga 3 meseca mozda za sada ekstra
Prvo sam imao 50wos630 takodje s mrtvim pikselom pa sam vratio i zamenio za ovaj vox.
Slika je bolja na voxu, android ume malo da zabode ali desavalo se i s foxovim webos-om tako da tu nije neka razlika
Jedino je fox imao memc dok vox nema

Tako sam ja uradio, za sad zadovoljniji nego sa foxom
jel koristite te qled vox mozda za gejming? ako jeste kako vam se cini? ne bih da pucam nesto mnogo para na tv pa jurim neki 50 inca ali da bar budu korektne boje i odziv a ne da se na fifi razlaze igrac dok trci kao da je t-1000 iz terminatora :D
 
jel koristite te qled vox mozda za gejming? ako jeste kako vam se cini? ne bih da pucam nesto mnogo para na tv pa jurim neki 50 inca ali da bar budu korektne boje i odziv a ne da se na fifi razlaze igrac dok trci kao da je t-1000 iz terminatora :D
Ne znam stvarno, nisam probao
 
55WOS su generalno bez premca iz FOX-a (a verujem i Voxa) ako vam se zapadne neki TV koji nema felera i morate da ga reklamirate/vracate, za te pare za koje se prodaju. Pisao sam na temama takodje, 55WOS stariji sam imao i jedva reklamirao jer su ovi sto rade u servisu budale, ali recimo 55WOS620 ili 520D (ne secam se) iz Ananasa, mi je iz prve radio super, i evo ga i dalje radi kao doksa vec godinu dana a ne gasi se. Po svim kriterijuma zadovoljava, ponajvise igre.
 
Imam ja 50vaq750b, trazio iskustva po forumu niko ziv ga nije imao izgleda sam ja probio led hahah
imam ga 3 meseca mozda za sada ekstra
Prvo sam imao 50wos630 takodje s mrtvim pikselom pa sam vratio i zamenio za ovaj vox.
Slika je bolja na voxu, android ume malo da zabode ali desavalo se i s foxovim webos-om tako da tu nije neka razlika
Jedino je fox imao memc dok vox nema

Tako sam ja uradio, za sad zadovoljniji nego sa foxom
Pozdrav može li info iz prve ruke. Koliko vidim na vox sajtu u specifikacijama piše da je osvežavanje slike na 50vaq750b 50 Hz, da li je to istina da nema 4k 60Hz kao opciju kad se ubaci izvor koji je pušta.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav može li info iz prve ruke. Koliko vidim na vox sajtu u specifikacijama piše da je osvežavanje slike na 50vaq750b 50 Hz, da li je to istina da nema 4k 60Hz kao opciju kad se ubaci izvor koji je pušta.
Aida64 kaze da je 60hz
 
Verovatno kad bi nakacio neki box pisalo bi, znam da mi u dnevnoj gde mi je box kad se ukljuci pise rezolucija i refresh rate, a moze i u podesavanjima boxa da se izabere, ali nemam jos jedan box da nakacim da proverim. Probacu laptop da nakacim na hdmi pa ti javljam sta kaze windows
 
EDIT: Evo nakacio laptop, prvo je za 4K bilo max 30Hz, ali to je na hdmi 3 bilo nisam ni provalio, na hdmi1 daje 4k60hz
 
Za filmove i serije je top, bolji mi je od prethodnog fox-a sa webos-om koji je isti cenovni rang, boje su bolje posto je qled a i kontrast je cini mi se bolji. Sto se sporta tice ne pratim toliko, samo tenis i to mi je bilo okej
 
Nazad
Vrh Dno