Šta je novo?

Mladi Amerikanci koriste isključivo iPhone, samo 12% njih je spremno da kupi Android

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
60,732
Poena
1,385
mladi-u-Americi-koriste-skoro-iskljucivo-iPhone.webp


Mladi Amerikanci koriste isključivo iPhone, samo 12% njih je spremno da kupi Android​


Istraživanje pokazuje da 88% američkih tinejdžera planira da kupi iPhone, dok je samo 12% spremno da se odluči za Android

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/m...hone-samo-12-njih-je-spremno-da-kupi-android/
 
Mladi Ameri podrzavaju svoju ekonomiju i svoj proizvod. Veoma pametno od njih!
 
Isti ti mladi koji podržavaju svoju ekonomiju i svoj proizvod kupujući iPhone, voze isključivo BMW ili Mercedes. Dobro , malo sam preterao, nemaju svi kintu za ova vozila, ali poenta je jasna.
 
Polako, mozak se tek razvija u tim godinama, progledace tokom vremena! :)
 
Ja ne znam dal iz nemastine, ili iz ne znam kog razloga se korisnici apple uredjaja karakterisu kao neki kompleksasi, sponzori, sponzoruse itd... Zasto uopste bilo koga etiketirati nije mi najjasnije. Da li je S serija, P serija, Magic serija jeftinija? Koji to premium telefon moze da se kupi za upola cene Iphone-a u radnji? Izbacite negativu iz sebe, ne gledajte tudje dzepove, stolove po kaficima itd, uzivajte malo..
 
U USA je na iOS-u sve prilagođeno lokalnim potrebama. Možeš jednim klikom poručiti picu ili karte za Operu. Platiš na kasi ili sve račune Da vidiš kolika je gužva na putu, šta je u trendu itd itd ...
Kompletan socijalni život.
U ostatku sveta ništa od toga ne funkcioniše a cena je ista.

Istina, i Kinezi su razvili svoje ekosisteme, U Rusiji takođe imaju svoje servise.
Ništa inostrano nema tu uporebnu vrendost niti mže imati.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam dal iz nemastine, ili iz ne znam kog razloga se korisnici apple uredjaja karakterisu kao neki kompleksasi, sponzori, sponzoruse itd... Zasto uopste bilo koga etiketirati nije mi najjasnije. Da li je S serija, P serija, Magic serija jeftinija? Koji to premium telefon moze da se kupi za upola cene Iphone-a u radnji? Izbacite negativu iz sebe, ne gledajte tudje dzepove, stolove po kaficima itd, uzivajte malo..
To je kod nas. U USA je "green bubble vs blue bubble" bukvalno najvažnija stvar. Ako nemaš iPhone, ti si tamo luzer. Prosto neverovatno ali istinito i to je uspelo samo u USA.
 
Njihovo "znanje" je toliko da bi pre koristili iPhone 11 nego S23 Ultra recimo.
Bukvalno je lepo rekao dečko iznad mene.
Ako nemaš iPhone ti si luzer tamo.
Prokleto tužno ali istinito.
 
Čim su ovakvi komentari znači da ni ovde nije bolje.
 
Mene vise brine monopol koji Apple ima u ovom slucaju. Ne bi imao nista protiv da postoje iOS uredjaji i drugih proizvodjaca. A ovako jedna kompanija drzi sve u saci, zabrinjavajuce u najmanju ruku.
 
Šta te briga za njihov monopol tamo u americi.

Čim su ovakvi komentari znači da ni ovde nije bolje.
Pa nije baš. Bar ne za telefone. Ali je mnogo gore za neke druge elemente
Ako ne nosiš modenu frizuru, Nike patike isl ... deca su bez ikakve empatije u neverovatnoj meri.
 
Najsmesnije je sto se oni x puta manje opterecuju telefonima od nas ovde, vecina koristi telefon za drustvene mreze i fotke i to je to.

Pljunu 1000-1500$ na svake 2-3 godine i ne osete, znaju da kad uzmu nesto da ce to da radi i to je to.

Cela poenta je u tome, sto bi menjali nesto sto, objektivno receno, radi bez problema.
 
Upravo tako. Gledam Irce, svaki drugi ima neko ostecenje na ekranu mobilnog i boli ih doope, zato voze nove aute i hrane se po restoranima.
 
Не пљуну ни толико, узимају на уговор и мењају чим изиђе нов, амери верују свом систему који их добро храни.

И још један куриозитет - и до сто процената Американаца пише латиницом.
 
To da, ugovori, trade-in i slicno, zaboravih da pomenem.

Ukratko - imaju precih stvari od telefona.
 
Što je napisao neko iznad, iPhone je USA proizvod potpuno prilagođen uslovima u USA i radi sve perfektno. Plus, kupiš ga na ugovor. Plus, plus, standard im pruža mogućnost da sve to mogu.
I zašto bi uzimali nešto drugo?
 
Najsmesnije je sto se oni x puta manje opterecuju telefonima od nas ovde, vecina koristi telefon za drustvene mreze i fotke i to je to.

Pljunu 1000-1500$ na svake 2-3 godine i ne osete, znaju da kad uzmu nesto da ce to da radi i to je to.

Cela poenta je u tome, sto bi menjali nesto sto, objektivno receno, radi bez problema.
Djavola, oni tamo rade trade-in (za koje imaju odlične uslove) svake godine. Meni se više dopada što, iako imaju 5x bolji standard, ipak kupuju pametno, osećaju cenu.. Kod nas se ladno preporučuju telefoni od 200k dinara..
 
U USA je na iOS-u sve prilagođeno lokalnim potrebama. Možeš jednim klikom poručiti picu ili karte za Operu. Platiš na kasi ili sve račune Da vidiš kolika je gužva na putu, šta je u trendu itd itd ...
Kompletan socijalni život.
U ostatku sveta ništa od toga ne funkcioniše a cena je ista.
Reci mi da ne koristis Apple uredjaje bez da mi kazes da ne koristis Apple uredjaje :ROFLMAO:

Naravno da sve to funkcionise i u ostatku sveta pa cak i kod nas... ono sto ne funkcionise na svim jezicima je Siri i naravno Apple Intelligence, ali i to ce doci vremenom (dakle nije teritorijalna nego jezicka barijera)... ali svakako to nije razlog sto mladi u Americi uzimaju Apple jer sve to imas i na Androidu...

Vezano za clanak, 10% ucesca Apple TV+ je ogroman uspeh s obzirom koliko im je slab katalog u odnosu na konkurenciju i po kvalitetu a da ne pricam po kvantitetu... I svakako da ne postoji bilo koji drugi servis koji bi tako nesto ostvario da nije jakog Apple brenda i ekosistema...
 
Nazad
Vrh Dno