Šta je novo?

Kućna multimedija 5.1 ili soundbar + sub do 700-800e

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

loshme10

Cenjen
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
87
Poena
159
Ljudi, da li biste pomogli potpunom amateru i pocetniku sto se tice HiFi zvuka. Napokon smo se preselili u nov stan i imamo priliku da odvrnemo i muziku i filmove jace. Iznad nas je firma, ispod podrum, sa strane nema nikoga, tako da sad moze da gruva :D Napomenuo bih samo da je dnevna soba oko 45m2, a TV(ako je to bitno) je LG OLED65CX3LA.

Elem, molim za preporuku sta da radim za budzet od nekih 700-800e? Da li za te pare moze da se uzme nesto pristojno od 5.1 zvucnika sa risiverom, a da pritom sateliti budu bezicni, jer necemo da razvlacimo kablove po stanu, i da ima Dolby Atmos funkciju. Kao sto rekoh, ne razumem se u ovu granu tehnike skoro uopste i nisam pratio jer nikada do sada nisam imao prilike da uzmem neke dobre i jake zvucnike, ali skeptican sam da za 800e moze da se uzme nesto dobro sa risiverom, pa jos bezicno i da podrzava Dolby Atmos :/

Zato sam guglao i poceo da razmatram soundbarove sa wooferom. Sta mislite o toj opciji? Da li je mnogo losiji zvuk i dozivljaj nego sa 5.1? Za sada mi se najvise svidja Samsung Q800a, pogotovo sto postoji opcija da se kasnije dokupe 2 bezicna satelita i sve zajedno bi kostalo oko 100k dinara, kada sateliti budu u ponudi(bar + sub mogu da se uzmu odmah za ~60k). Medjutim, citam da neka kalibracija ne radi kako treba sa drugim markama TV-a. Da li je to samo patka da bi se uzelo sve od njih, ne znam, ali deluje mi tako. Gledao sam i Sony G700 koji ima dosta dobre ocene i jeftiniji je(~50k), ali on nema opciju nadogradnje sa jos 2 satelita, a i sam zvuk je nesto losiji. Ako mislite da je soundbar bolja opcija za te novce, da li mozete da mi preporucite sta je bolje od ova dva, ili naravno nesto trece, ako ima bolje za te pare?

Hvala puno unapred!
 
Pa eto odmah ispod naslova u opisu glavnih specifikacija pise Dolby Atmos. Ne verujem da bas na njihovom sajtu mogu da pogrese ili slazu.

Evo:
 

Prilozi

  • LG-65-165-cm-4K-HDR-Smart-OLED-TV-LG-Srbija.png
    LG-65-165-cm-4K-HDR-Smart-OLED-TV-LG-Srbija.png
    687.1 KB · Pregleda: 27
Mislim, tj. nadam se da je ipak tu greska, jer ne bi smeli da reklamiraju Dolby Atmos kao jednu od glavnih karakteristika na oficijelnom sajtu ako nema tu opciju...

Edit: sad sam zvao Ignis servis, kazu greska je na sajtu, podrzava Dolby Atmos sigurno. Bas si me iscimao iskreno. Dadoh 280k za televizor, samo bi mi falilo da ne podrzava neku opciju :D

Mozemo da se vratimo na preporuke...
 
Poslednja izmena:
Mislim, tj. nadam se da je ipak tu greska, jer ne bi smeli da reklamiraju Dolby Atmos kao jednu od glavnih karakteristika na oficijelnom sajtu ako nema tu opciju...

Edit: sad sam zvao Ignis servis, kazu greska je na sajtu, podrzava Dolby Atmos sigurno. Bas si me iscimao iskreno. Dadoh 280k za televizor, samo bi mi falilo da ne podrzava neku opciju :D

Mozemo da se vratimo na preporuke...
I ja sam tako kupio Atmos soundbar da bih saznao da moras da imas 2.1 HDMI eARC da bi radilo. Zato ti kazem da budes siguran. ;)
 
Atmos moze i preko ARC da ide, ali se dekoduje kako dolby digital +

There are two types of Atmos implementations. Lossy and Lossless.
Lossy is Dolby Digital+ with Atmos on top, the things you get over Netflix for example, and this type can be sent over ARC.
Lossless is Dolby TrueHD with Atmos on top, the things most 4K Blu-Rays (and probably your files on your HDD), and this type cannot be sent over ARC because of limitations of ARC protocol itself.
 
Posedujem LG 55CX i Samsung soundbar 950T i radi dolby atmos bez problema, ali ako hoćeš da gledaš filmove sa externog diska, preporučujem ti neki android player. Interni pleyer ima dosta ograničenja i teško će poterati dolby vision i DTS zvuk neće raditi. Ja sam povezao NVidia shield pro 2019 sa soundbarom pa na tv i sve radi kao podmazano.
 
Posedujem LG 55CX i Samsung soundbar 950T i radi dolby atmos bez problema, ali ako hoćeš da gledaš filmove sa externog diska, preporučujem ti neki android player. Interni pleyer ima dosta ograničenja i teško će poterati dolby vision i DTS zvuk neće raditi. Ja sam povezao NVidia shield pro 2019 sa soundbarom pa na tv i sve radi kao podmazano.
Mozes li da mi preporucis jos nesto, jer ova Nvidia nema nigde da se kupi kod nas koliko vidim, niti imam predstavu koja je cena...
 
Mozes li da mi preporucis jos nesto, jer ova Nvidia nema nigde da se kupi kod nas koliko vidim, niti imam predstavu koja je cena...
Cena je oko 250€. Ja sam ga dobio iz US za 200$. Kada sam gledao šta da kupim, jedino je NVidia zadovoljavala moje zahteve, tako da zaista ne znam šta da ti preporučim. Sigurno ima tema na forumu gde možeš da nađeš još neku varijantu.
 
Evo sad gledam, Samsungov HW-Q950A je na popustu i mozda bih i dao 1000e za soundbar sa subom i 2 satelita iza, ali ne bih da posle imam dodatne troskove i da moram da dajem za dekoder 200-250e da bi mi radilo kako treba. Inace, filmove i serije bih gledao ili sa USB-a ili sa Netflixa, sa bluray cd-a gotovo nikad, ali bih iskoristio xbox one x ako je moguce za to dekodiranje. Voleo bih da mi neko odgovori da li ce sve to da radi kako treba, a ne da kupim pa da posle saznam da imam jos 300e troskova...
 
A cekaj, da li Xbox one X moze da mi odradi taj posao? Izvinjavam se na laickim pitanjima, ali bas mi je nepoznata ta materija...
Piše da podržava Xbox S, X Dolby atmos.
E sad nemam još takvo ozvučenje da probam. Teram preko Plex na Xbox 4k HDR filmove to radi sve uredno.
Planiram možda HTPC ako ne uspem podesiti Kodi da radi kako treba za 4k.
 
Nazad
Vrh Dno