Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Ne znam na koji post mislis. Daj broj pa da ga nadjem.
Znaci hoces da kazes da bi npr slika ili neki fajl, koji bih ja nakacio a ti skinuo, bili razlicito teski na 3G i LTE?
 
Necu da ponavljam na svakoj strani. Nisu isti file/slika/klip bez obzira na vezu.
 
ako browser kompresuje stranice, slika može biti manjeg kvaliteta na sporijoj vezi a originalnog kvaliteta na bržoj vezi. video klipovi se mogu automatski reprodukovati u visoj rezoluciji, ali to uglavnom može i ručno da se podesi. što se tiče ostalih formata fajlova, ne veruje da može biti neke razlike.
 
Kako u ovom trenutku stoji MTS sa pokrivenošću 4G signalom u Beogradu? Koji delovi Beograda su pokriveni?
 
Jel' VIP daje kartice bez da se donosi 4G uredjaj?
 
Uređaj možeš i lako da pozajmiš za slučaj da ne daju, nego možda bi bilo dobro da isporbaš kako će uSIM kartica raditi u telefonu koji ne radi na 4G. Da ne bude problem da neće da se konektuje na 2G.
 
Znam :) Nego, svejedno proveri. Ne verujem da ih oni sami proizvode, pre će biti da ih kupuju (na istom mestu) :)
Ja zato ne smam za sada da uzimam od Vipa. Službena kartica, peripetija da se zameni, a ako treba ponovo zamena, zamrzeće me svi u firmi :)
 
Mene iskreno i ne brine - ionako su mi sve VIP kartice na WCDMA-only :D
 
Ehh... možeš da se zezaš po Dorćolu :D Ja bih dobio otkaz kada bi tako uradio, nebitno sa čijom karticom :)
 
Jel' VIP daje kartice bez da se donosi 4G uredjaj?
Meni su dali juce u delta city bez problema,samo sto kazu u vecini poslovnica imaju samo nano sim,pa su mi nudili da kupim neki adapter za micro sim što naravno nisam uradio već sam iskoristio neku mts kombo karticu pa sam tu ubacio :)
 
Jel testirao neko Mts Usim na 2g i 3g? Konkretno G2 telefon je u pitanju ako je to uopste bitno. Da znam da li da posaljem po ocu da mi zameni to posto je na njega ugovor..
 
Imam Nexus 4 i postpejd MIX XL kod MTS-a. Ne bih da uzimam USIM, plašim se da mi neće raditi 2G mreža. Mogu da otključam LTE na Nexus-u 4, ali samo BAND 4 (samo za USA), tako da mi USIM ništa ne znači...
 
Nadam se da ce neko odgovoriti sa iskustvom iz prve ruke, a ako nista, u cetvrtak cu zameniti pa javljam kakvo je stanje.
 
Ehh... možeš da se zezaš po Dorćolu :D Ja bih dobio otkaz kada bi tako uradio, nebitno sa čijom karticom :)

Ma kakav Dorcol, juce sam isao Nis-Bg i nije nigde ispao 3g signal. A u Bgu mi tek ne smeta.
 
Od jutros 4G radi i celom duzinom autoputa od Gazele do iskljucenja za Bezaniju (11. April). Juce nije tu bilo signala.
Telenor.
 
Oooodlicno! Još ako bude tako kad se optereti mreža :)
 
Mislim da ce raditi jako dobro... Kod mene u stanu (kod spensa) je signal jako slab jadna crtica i izvlaci u proseku oko 25-32 Mbps u downu a oko 20Mbps u uploadu. a ping nije veci od 35ms
 
Fenomenalna brzina na Vip-u kod Kanadske ambasade :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-04-08-15-00-06.jpg
    Screenshot_2015-04-08-15-00-06.jpg
    244.6 KB · Pregleda: 242
Bez problema rade i 3g i 2g kad izgubi signal sa 4g odmah se prebaci na 3 ili 2g posto vidim da je pokrivena detelinara i jedan deo bulevara dok ostatak grada gde sam bio u prolazu nije ili sa veoma slabim signalom.
 
Do kraja aprila je dzabalesku :) Evo ponovo posle kanadske u povratku, malo losiji rezultat. Mnogo srce bateriju LTE sa downloadom na ovim brzinama...
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-04-08-15-44-55.png
    Screenshot_2015-04-08-15-44-55.png
    909 KB · Pregleda: 211
Vrh Dno