Šta je novo?

4870 1gb ili čekati DX11?

dr1pac

Slavan
Učlanjen(a)
31.01.2006
Poruke
2,318
Poena
380
Dakle, šta je pametnije, da uzmem sada MSI 4870 1GB ili da sačekam neki 5850, a da se trenutno zadovoljim nekom 3850-icom kao prelaznim rešenjem?
 
Ako pogledaš trend ranijih godina da je prva serija DirectX(n) kartica realno slaba da izgura ono što DX(n) zahteva i da se uglavnom meri sa DX(n-1) kartama koje su pristojno dugo podržane, a pritom se na prave DX(n) igre čeka i čeka, odgovor bi bio uzeti 4870, mada ako već uzimaš sa 1GB, onda bolje uzmi 4890.
 
Nove karte su najavljene za pred kraj godine, a ti vidi da li mozes da iscekas. Mada bolje ti je da sacekas ako si strpljiv. A ako ne kupuj :type:
 
Ma znam, ali i za 4870 natežem lovu pošto me još čeka i kupovina nekog sokoćala za hlađenje cpu-a.
 
4870 i uzivaj :)
 
Ne znam, vidim da će opet biti onih Gainwarda po ~7200 pa možda to uzmem.
 
MSI 4870 MD1G = pun pogodak
1GB RAM, 3 God. garancija, hladna, moze a se lepo utisha, kvalitetniji delovi.
samo 13500din.
Naravno da moze i drugacije ali smatram da ako nisi ovisnik o Crysy onda ti je 4890 bacanje novca a 4850 sa 1gb je OK samo je pitanje sta sad prodaju jer imas starije dobre verzije koje drze cenu.
I ja sam bio u dilemi pa da se ne bih mnogo nervirao i rizikovao sa slabijim verzijama ,
uzeh je i EXTRA Deluxe ostalo 40eur u dzepu od 4890. :d

Sretno
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nema leba od cekanja, nego ti lepo pare u ruke pa u prodavnicu po 4890 :D.

Ni DX10 graficke nisu iskoriscene do kraja kada na prste mogu da izbrojim DX10 igre, a o DX11 necu ni da govorim.
 
ako bas nisi jako "zagrizeni" igrac koji zeli da igra crysis onda uzmi slobodno neku jeftinu 4850 i dosta para ce ti ostati da npr umes neki bolji hardware(veci hard,bolju maticnu,bolji cooler,vise rama)
 
Ja imam msi r4870 t2d 512 oc i mogu ti reci da je karta ok ali ima bucan kuler, bar za mene pre sam imao pasivu.Ne znam da li je to tako kod svih karti al ona okrece taj kuler mnogo.Svakih 30 sec u idle kuler pojacava sa 25 posto na kome je necujan na 32 posto gde se cuje zujanje.Kad se igraju igre naravno na max detalja u 16x10 rez i sa aa i af, posebno u novom Juarezu kuler non stop okrece pa mislim jedno 60 posto, amax temp dostignuta je 80c.Ova karta je fabfrcki klokovana na 780 i 4ghz za gpu i memoriju respektivno.Treba dodati da mi kuciste stoji na stolu pa je mozda i zbog toga osecaj buke veci.Ali generalno karta je zverina samo kuler zna da nervira, pa je neophodno odvrnuti zvucnike.
 
E krastavac sutra nisam kuci :D

Eto ne moraš da se trošiš na mene...popi vopi:beer:

Uzeo sam na kraju onog Gainwarda 4850 (danke matrixxsu) kao prelazno rešenje...već imam kupca za nju kad dođe nešto iz nove serije, pa ću biti u vrlo malom minusu :)
 
The Philosopher


Dobar ti nadimak - odgovara temi (filozofiranju pojedinaca).
Idi vec jednom i kupi onaj MSI 4870 md1g jer ce se brzo prodati ili taj Gainward gtx 260 216sp.
Neces pogresiti ni sa jednom .

Pitam se koje lud da proda 4870 za 110-120eur. Mozda u oktobru . Sad za sad nema nigde po toj ceni.

I ne slusaj nikoga ko kupuje repariranu graficku kao prelazno resenje jer njega i ne zanima gaming.
Taj ce i sa 5850 ili ko zna koja bude da uzme stariji model osakacen ili uproscen ili neko drugo prelazno koje ce kostati 70-90eur ....pod izgovorom da je to najbolja kupovina... ha,ha ,ha

Btw. taj MSI je extra odradjen sa naj boljim delovima i ima extra 1gb Qimonda mem kao na 4890. Kvalitetniji je tisi i za 20c hladniji od referentnog modela.


Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Istina dvoumio sam se, al skontao sam da ću manje izgubiti ako sad pazarim nešto za 6-7 hiljada nego nešto za 14-15. Uvek je kasnije lakše prodati polovnu karticu za 50 nego za 100 evra, pogotovo što to kasnije i nije tako daleko.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno