Šta je novo?

43w755c ili 48w705c

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,381
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Prosto...lomim se...veca dijagonala ili android...u sustini mi je nebitno da je smart...ima li neke razlike u panelima i sl...tj cisto u kvalitetu ova 2 tva...vidim da 755 ima 800hz vs 200hz ovaj veci...mada je to sve softverski...

Dakle prosto...ako nema neke razlike REalne opipljive uzeo bih veci...ali zato i PITAM ko je upuceniji...
 
Ukratko Nemanja:
1. Postoji kasnjenje prilikom prebacivanja kanala, mada nije toliko izrazeno
2.Najbolje je da TV povezes sa PC putem hdmi kabla. Onda ces moci komotno da gledas video sadrzaj i da menjas velicinu, boju titlova. Ako ides putem usb, onda se mogu javiti problemi sa pojedinim fajlovima mp4, Mkv i nemas mogucnosti promene velicine i boje titlova (tu je bolja alternativa LG ili Samsung)
3. Uglovi gledanja su zadovoljavajuci....mada pri vecim uglovima slika je nesto bledja, ali ne drasticno...po vertikali cak i ne primecujem...(LG koristi drugi panel tako da ima odlican pregled iz svih uglova, ali slabiji kontrast i slabiji prikaz crne boje)
4. Tv ima instaliran Netflix u okviru opcije sa aplikacijama
5. Gledanje youtube funkcionise odlicno, Streaming sa telefona odlicno.....
To su neka moja zapazanja :)
 
1. Prebacivanje kanala na kablovskoj je skroz ok, na d3/iptv kao i na svakom tvu sporije.

2. Ja strimujem i transkodujem preko flexa i zadovoljan sam, za neke glomaznije filmove idem na direkt dlna...kao sto rece kolega gore, ako si picajzla i hoces da manipulises titlovima uzmi Samsung.

3. Ne znam o cemu pricaju ljudi. Horizontalni uglovi su odlicni, po vertikali takodje. Mnogo ce ti veci problem biti odsjaj od prozora ako mene pitas.. Verovatno imas neki prastari TN monitor. VA panel na ovom TV-u je svetlosnu god ispred. Ne sekiraj se ;)

4. Ne znam za ovo. Ako si vican s mrezama verovatno moze nesto da se napravi.

5. Po meni jedina i najveca mana ovog TV-a je brzina iliti nedostatak iste. "Glupi" samsung 32ld550 iz 2012.god ga sije po ovom pitanju ihahaj, kao i vecina novijih smart samsunga s kojima sam se ja igrao. Da se razumemo, verovatno bih opet uzeo sony da uzimam (kvalitet prikaza, izrade, osvezavanje, mali lag), ali ono, da je savrsen nije. Samsung valjda stavlja quadcore proc u svoje TV-ove, a ko zna sta je u ovom sondzi.

P.s. Da se ogradim odmah sa tacku 5 dok me nisu kamenovali. Ovo sa brzinom je moj subjektivni utisak. Moja keva koja je na atom procesoru i 2gb rama bi verovatno rekla da je tv brz ko munja :)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno