Šta je novo?

4:3 na 22" wide?

_hypnotic_

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2007
Poruke
214
Poena
320
Da li moze da se namesti 4:3 odnos na nekom 22" wide monitoru, a da bude ostro i dobro, posto imam neke igre koje normalno izgledaju samo na 4:3, a presao bih na 22".

hvala
 
Poslednja izmena:
Pa neki monitori (Lg, Asus...) imaju mogucnost da se taj odnos menja u letu pritiskom na dugme koje se nalazi na monitoru.
 
Pa neki monitori (Lg, Asus...) imaju mogucnost da se taj odnos menja u letu pritiskom na dugme koje se nalazi na monitoru.

Konkretno me zanimaju neki Acer od 22", jel mogu unapred da znam da li monitor to moze ili ne, posto se to retko spominje u opisima..
 
E to moras da odes na sajt i vidis sta monitor podrzava. Skini i uputstvo u pdf-u pa prouci. A mozda ti je najlakse da u radnji pitas prodavca da ti to pokaze.
 
Nemoj uzeti ovu informaciju zdravozagotovo, ali ako dobro znam, za tako nesto, monitor mora da ima DVI ulaz... Ostatak posla preuzima softver... npr. ATI CCC, opcija "Digital Panel/Atributes/Image Scaling/Enable GPU scaling.. pa podopcije...komada tri izbora... :wave:
 
Nemoj uzeti ovu informaciju zdravozagotovo, ali ako dobro znam, za tako nesto, monitor mora da ima DVI ulaz... Ostatak posla preuzima softver... npr. ATI CCC, opcija "Digital Panel/Atributes/Image Scaling/Enable GPU scaling.. pa podopcije...komada tri izbora... :wave:
khm... ili nVidia control panel :D

To je jedan način koji je uvek siguran, ali zahteva DVI ulaz.
On spominje nešto drugo, da opciju da slika bude prikazana u nekom aspektu, a to je nešto u samom monitoru i takvo nešto može imati i monitor bez DVI ulaza.
 
Mislim, posle CRT-a sam presao na TFT 19" 5:4, i par igara koje sam igrao na 4:3, sad ne lice ni na sta.
Gledam da predjem na 22" wide, iskljucivo sa 16:10 odnosom, ali nesto imam osecaj da ce po radnjama retko gde znati da mi kazu u vezi ovoga..pa reko bolje da pitam ovde.
 
Poslednja izmena:
Svaki monitor sa DVI ulazom podrzava tu opciju. Sa samo d-sub ulazom imas par monitora koji podrzavaju to. Ja znam za samsung 2233sn koji sam kupio burazeru..
 
A jel mogu na 19" tft 5:4 monitoru sa DVI, da napravim da u igri bude 4:3? Jel ima neki softver ili nesto gde to moze da se uradi, ili kako vec..posto na samom monitoru nema nikakvih podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Opet da se ponovim, svaki monitor sa DVI podrzava tu opciju, samo je potebno u driverima namestiti..
 
Gde se podesavaju drajveri za monitor? Ubacio sam i cd koji je dosao uz njega, i ceo windows sam pretrazio gde su instalirani drajveri, ali nikakvu slicnu opciju nisam nasao...
 
Poslednja izmena:
Ако и постоје, driverи за монитор су потпуно небитни.
Ево шта теби треба ако имаш ATi графичку. Потребан ти је Catalyst Control Center. Код nVidiae Control Panel имаш у сваком случају.
ati.jpg
 
Meni je DVI ulaz ali cim stisnem na "Enable GPU Scaling" i posle apply sama se opcija deselektuje nemogu da je nikako upalim....:smash: ??
 
A,zar nije najlakse da ode na options u igri i lepo namesti na 4:3?
To veliki broj igara podrzava.Na koje igre konkretno mislis da su bolje na 4:3?
 
Kupio bih neki TFT monitor!
Dali Palit NVIDIA GeForce 9500 GT graficka karta moze da dobro radi na nekome 22 incnom TFT monitoru.
Cuo sam da TFT pravi probleme u igrama!?
 
Ako imas Nvidiju samo ovo:

panel1n.jpg


ili ovo, pa sta ti vise odgovara.

panel2l.jpg
 
Jos kad bi znali o kojim igrama se radi...
 
Vrh Dno