Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

Hvala Vam isprobaću :), malo me kolega preplašio za menjanje ploče pa pomeram to majstorisanje za neki drugi put. Svejedno bijem bitku sa instaliranjem klippera, tačnije podešavanje printer. cfg fajla za moj stampač :)
 
Nešto od ovoga, šta najmanje smeta.
Mislio. sam.... to znaci da ti svaki put kada skidas i stavljas nazad plocu, pomeras svoj bed iz ravni jer je na oprugama/silikonu.
Magnetna varijanta je mnogo laksa za rad. Otkad sam stavio magnetnu foliju + magnetni PEI, progledao sam.
 
Što bih skidao svaki put? Skinem print i purge line i cepam dalje. :) Čak i dizne menjam često bez levelovanja, samo ako perem podlogu vratim je na istu orijentaciju. Nije baš to tako svileno sve da se razmesti na par pipanja...

Imao sam i imam nov PEI viška, odličan je za skoro sve, osim najlona a ni ABS/ASA baš nisam bio oduševljen. Ne bih se mlatio sa ovim da je drugačije, veruj mi...
 
Ma Corvus rece ubacis u friz (znaci skines plocu) pa se diskusija tu izmesala :)
Gledao pre mesec na amazonu G ploce, cene su nenormalne u Ger za njih.
 
Ma kakvi, 'skoči' print sâm čim padne ispod 40c. :) G10 sam ja kopao i pod tim imenom nema ništa kod nas, ali onda sam prešao na alternative i sastav, tako nađoh FR4. U principu i tu sam fulao prvu kupovinu, jer je bio neki lošeg kvaliteta, za elekro ormare. Ali onda sam našao ovaj 'zemunski' i cimao ih da mi iseku na water-jetu precizno. Baš se lepo uklopilo, dođe mi da poručim još koji komad, ali se kontrolišem. :D
 
Zna li neko, ili da li moze da pretpostavi, kada bi moglo da se ocekuje da na sajtu BambuLab-a bude opet popust za P1S (ili P1P) model, kao sto je bio za Black Friday?
 
Jel može mala pomoć... Predlog za kupovinu štampača apsolutni sam početnik ne bi neke velike pare ulagao interesuje me neka hobi varijanta ali da je ipak upotrebljiv...
Šta mislite Prusa i3 MK1
 
Zna li neko, ili da li moze da pretpostavi, kada bi moglo da se ocekuje da na sajtu BambuLab-a bude opet popust za P1S (ili P1P) model, kao sto je bio za Black Friday?
U februaru se ocekuje neki novitet od njih, mozda tada...
 
Hvala. Pokusacu da ispratim i da mi eventualni popust ne promakne.
 
Poslednja izmena:
Zvanicno nema, samo najave da ce biti nesto u februaru i glasine
 
Da li neko radi printing sa masOS-a i koji software koristi ?
 
Takoreći svi slajseri koji su dostupni za Windows, dostupni su i za MacOS. Cura, PrusaSlicer, Bambu Studio, OrcaSlicer,... ima ih i za MacOS.
 
Da li ima neko preporuku za kvalitetan kaiš vidim različite na aliju. Veličina 6mm 2gt?
Vredi li ovaj?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€3.09 10%OFF | 5M 2GT open timing Belt 6mm PU with Steel Core Rubber fiberglass timing belt GT2 6mm Belt Black Color for Ender 3 SP-3
 
Da li neko od vas ima fabricku plocu za ender 5 plus da je ostalo od upgrade-a? Trenutno imam silent 2.2.1 ali imam problem sa hotbedom konstantno pokazuje temperaturu od 80 stepeni. Proverio sam instalacije, probao drugi firmver sumnjam da je ploca ostecena.
EDIT: Silent ploce su crne, fabricke su zelene ako se ne varam.
 
Jesi li proverio termistor za podlogu? Rekao bih da je pre problem u njemu, a ne u ploči.
 
Imam ja plocu, stoji mi u kutiji (4.2.2). Ali kao sto rece koleza ^^ - ja bih prvo proverio termistor i setting u frimware-u, sta je definisano.
 
@Corvus Corax @Gedora Ma jesam ista temperatura stoji i kad otkacim kablove. Grejac inace radi, hotend isto. Probao sam i rezervni termistor. Na ploci je trenutno insanity marlin.
 

Prilozi

  • IMG_4459.jpg
    IMG_4459.jpg
    126.2 KB · Pregleda: 30
Kada otkačiš termistor trebalo bi da spusti na nulu... tj. kao da nema očitavanje. Možda da proveriš još termistor za bed na zakačen za hotend konektor, da ga eliminišeš 100%.
 
Drugari, da li je moguće odštampati 3 dugmeta potencijometra za Yamaha pojačalo ?

nešto kao ovo


ili ovo

 
Naravno, jos ako imas uzorke i na SLA printeru... mogu biti prakticno 1/1.
 
Nisam našao onaj drugi
 
Nisam našao onaj drugi

Ja nemam 3D štampač, pa sam hteo da pitam da li neko može da mi odštampa 4 dugmeta. Naravno za novac, ili drugarski. Mogu da mi pošaljem uzorak, kako to treba da bude, a može i proizvoljno da ga doradi. Bitno mi je samo da su crni. Neka me kontaktira na PM
 
Nakon ovoga odmor. 😂

1000012268.png
 
hvala članu @lordajvar na pomoći (y)

MegaSkot


koliko ti je potrebno vremena za farbanje ?
 
Ovaj mesec dana sa pauzama, ne da mi se bas uvek.
 
Idi bre u ludnicu, tamo ces imati vremena dosta.
Uvek mi je bilo fascinantno sta neki ljudi umeju da urade.
 
Interesuje me šta onda bude sa figuricama? Kontam ne skupljaju prašinu, valjda... :)
 
Nazad
Vrh Dno