Šta je novo?

3d filmska animacija domaćih autora - pogledajte i ocenite projekat

metatron

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2005
Poruke
26
Poena
304
U pitanju je 3d animirani film Pomračenje (Eclipse).
Editing, compositing, animation, layout, radio je Aleksandar Rodić koji je skoro diplomirao na Višoj Elektrotehničkoj Školi na odseku za audio i tv produkciju. Muziku za simfonijski orkestar komponovao je apsolvent kompozicije i orkestracije na Fakultetu Muzičke Umetnosti u Beogradu Milan Sv.Ðurđević.
Dizajn zvuka radili su Miloš Drndarević i Nenad Mitić.
Miloš Drndarević je na četvrtoj godini dizajna i obrade zvuka na Fakultetu Dramskih Umetnosti.
Spoj više talentovanih ljudi sa nekoliko umetničkih fakulteta. Takođe film učestvuje na 53 Festivalu Kratkog Metra u Beogradu. Film je rađen u 5.1, što je veoma retko za naše prostore...

Film pogledajte na:

http://video.google.com/videoplay?docid=6807382070746311002
 
Poslednja izmena:
Nešto ne funkcioniše link... :smash:
 
Bez uvrede, ovo je sranje. Animacija je srednje zalosna, a radnja (ako uopste postoji) nema smisao niti je razumljiva. Ljudi bre, jeste li toliko depresivni i nemastoviti da ne mozete da smislite nesto bolje...
 
Koja je poenta ovoga? Mislim, dosao decak, stavio cvet, dosao robot, uzeo cvet i sta sad? :)
 
Prica je malo prazna. Irena se bas nije proslavila po tom pitanju. Animacije su u redu. Cini mi se da je trud bio veliki, a opet... Na kraju su bas preterali sa cvetom. U redu da se otvori, ali on se odmah i zatvara. :trust:
Nije lose, sve u svemu. Treba ceniti trud.
 
kUdtiHaEX je napisao(la):
Koja je poenta ovoga? Mislim, dosao decak, stavio cvet, dosao robot, uzeo cvet i sta sad? :)

bash to,koja je poenta? :smoke:
 
Poenta je u sledećem...

Pa u principu film ima dve poruke … prva je dominacija tehnike (robota) nad ljudima, druga je poruka zelenih. Zemlju očekuju teški dani bez vegetacije na površini planete, već samo vegetacije kontrolisanog razvoja, koju upravo kontrolišu roboti, jer mi nismo u stanju… E sad slažem se da nije baš sve najbolje pretočeno na film…
Hvala svima na komentarima, oni omogućavaju ekipi da bolje formuliše i osmisli sledeće projekte…
 
nemam pojma - meni izgleda super i ima ok ideju. koliko je potroseno vremena za ovaj projekat?
 
Hm lichi na neshto shto sam radio pre 10-ak godina ;)
Ima tu josh mnooogo da se radi da bi se doshlo do nechega na svetskom nivou...
 
metatron je napisao(la):
Pa u principu film ima dve poruke … prva je dominacija tehnike (robota) nad ljudima, druga je poruka zelenih. Zemlju očekuju teški dani bez vegetacije na površini planete, već samo vegetacije kontrolisanog razvoja, koju upravo kontrolišu roboti, jer mi nismo u stanju… E sad slažem se da nije baš sve najbolje pretočeno na film…
Hvala svima na komentarima, oni omogućavaju ekipi da bolje formuliše i osmisli sledeće projekte…

hvala na objashnjenju ali je iz prilozenog fajla ja stvarno nisam zakljucio ni pola toga sto si mi reko :d , tipa : klinac,pobego,ukro biljku,podseca se tamo_nekog_sveta preko pda,dolazi zli robot,uzima biljku,klinac tuzhan,neka nedefinisana prostorija,itd...
 
Poslednja izmena:
@zebrah ne bih da ispadne da te prozivam ali da li moze da se vidi nesto od tvog minulog rada?
 
Pa...

kovacm je napisao(la):
nemam pojma - meni izgleda super i ima ok ideju. koliko je potroseno vremena za ovaj projekat?
Oko 3 meseca na pripremu, animaciju i rendanje, dizajn zvuka u 5.1 oko 10-tak dana, komponovanje muzike i programiranje u Vienni 5 do 6 dana + 5 dana za usklađivanje muzike sa atmosferama i miksanje u 5.1. Dnevni rad je trajao u proseku po 5-6 sati...
 
Ako zanemarimo pricu, ovaj kratki film je tehnicki veoma lose uradjen. Kao sto je zerbah rekao, izgleda kao nesto radjeno pre 10 godina. Osnovne mane su lose svetlo i senke, losa kamera i nedoradjeni objekti (hm, zar ima jos nesto? :().

To je pogotovo vidljivo u drugom delu (dolazak robota) gde izgleda kao da je nekom dosadilo da se igra, pa je udario kretanje kamere preko cele prostorije sa saksijama od minut i ofrlje izanimirao robota da sve sto pre bude gotovo.

U svakom slucaju, ovo je (nazalost) daleko od bilo kakve 3D filmske animacije.
 
Sasvim solidno odradjen filmic! Lepa ideja i odlicna realizacija....

Nastavite dobar posao...
 
:d
 
Nista spektakularno al' ipak cenim ulozeni trud momaka koji su ovo uradili.Dok sam downlodovao fajl pomislio sam da se opet radi o nekim andjelima ili manastirima :)
Kad god treba da se predstavimo svetu mi im uvaljujemo manastire , freske ,etno...
Kao da je nekom stalo do toga. 13. vek je davna proslost u kome mi jos uvek zivimo.
 
milanbb je napisao(la):
Ako zanemarimo pricu, ovaj kratki film je tehnicki veoma lose uradjen.
U svakom slucaju, ovo je (nazalost) daleko od bilo kakve 3D filmske animacije.
slazem se. lose kadriranje, grafika koju bi, cini mi se, mog'o neki gts da pljucne u real time-u, animacija kao da gledam nesto s kraja 20. veka...

kad neko utrosi vise od minut na ovakvu pricu (ili "pricu") nesto tu nije u redu...

i onaj cvet na kraju je ruzan, zesce je antiklimakticno sa onom muzikom u pozadini. :D
 
Cvet je mozda zaista ruznjikav, ono drvce, biljcica ili sta li je, je na kraju previse istaknuto i banalizovano, ona pozadina na Ipodu je deo Hawaian desktopa ali ti Bahati - ostao si bahat. Prica je zaista dobra. Inace, cini mi se da je i Voodoo 2 dovoljan za real time, kako po bojama (16bit) tako i po animaciji :)

Svaka cast autorima za trud, svaki pocetak je tezak; samo napred! :)

PS Zvuk je manje vise ok; ukupna ocena (skala od 1 do 10) 7!
 
Poslednja izmena:
Svakako da je pohvalno to sto se kod nas uopste radi nesto na ovom planu, ali mislim da bi novi timovi morali prvenstveno da se koncentrisu na sto bolje sredjivanje tehnickih detalja u filmu, a zatim i sredjivanje price. 3D je veoma pogodan za rad jer se skoro svi elementi mogu ponovo iskoristiti i lako prilagoditi novim scenama, zato mi je malo nejasno zasto se u ovom filmu insistiralo na relativno dugackoj prici sto je uzrokovalo da drugi deo filma izgleda malo 'nedoradjen'.

Mozda bi vreme potroseno na modeling objekata iz drugog dela filma (robot, prostorija sa cvecem), bilo bolje iskorisceno u izradi detalja da je film prepolovljen: "decak dodje, saceka sunce gledajuci slike prirode, decak ode".

p.s. mozda (ako vec nisi) zelis da se okusas na www.dizajnzona.com i dobijes koji savet vise.
 
Poslednja izmena:
kovacm je napisao(la):
@zebrah ne bih da ispadne da te prozivam ali da li moze da se vidi nesto od tvog minulog rada?

Videcu da okachim neshto ovih dana.
 
Darko je napisao(la):
ali ti Bahati - ostao si bahat. Prica je zaista dobra. Svaka cast autorima za trud, svaki pocetak je tezak; samo napred! :)
prvo, prica... to ekolosko/tehnolosko palamudjenje, pa jos banalizovano do nivoa osnovackog pismenog rada je nedostojno same teme. da ne pricamo sto je prilicno cinicno takvu temu obradjivati cgi-jem.

drugo, malo je dosadan vise taj fazon "domaci talenti", "svaka cast za trud", ovo, ono... ako nesto zavisi iskljucivo od talenta autora mislim da nema potrebe da ga kurazimo i kritiku oblikujemo sa "made in serbia" etiketom na pameti. ako sam dobro razumeo, ovo su radili obrazovani i obuceni ljudi, a ne verujem da su oskudevali u tehnickom smislu.

da je pravio neki klinac na kompu od 300€ pa i da kazes "svaka cast za trud", al' ovako...
 
Nemojte se ljutiti ali i ja sam od onih kojima se film uopste nije dopao. Da mi covek nije objasnio poentu filma jos uvek bih mislio da je gluplji od matrixa I. Bolje da su razvili tematiku o posumljavanju meseca :d
 
Prica je ocaj.
Modeli prostorija i objekata su fini (ukljucujuci i robota), ljudski lik je jadan al i zahtevan tako da za ovako mali tim moze da prodje. Svidja mi se kako je odradjena odeca (jel to neki plugin i ako jeste, koji?) Kosa je bedna (sto ne koristite hair&fur). Pokreti i izrazi lica su neprirodni, al ko sto rekoh zahtevni.
Navezbajte prirodniju upotrebu svetla ili koristite neki napredniji renderer. Kretnje humanoida ne animirajte vec snimajte pa track-ujte (i ako to uspete recite mi kako).
Komentari vezani za tehnicki deo su zasnovani na LoRes verziji (mrzelo me da skidam vece fajlove) tako da mozda gresim
Svaka cast za trud.
 
Мени се баш допада, добра је и идеја!
Текстура на цвету би могла бити мало детаљнија, овако свака латица изгледа исто. Физика код спуштања и подизања саксије је могла бити боља.
 
Prica.. Dno

ANIMACIJA.. OCAJ...

:trust:
 
Mislim da ljudi preteruj sa kritikama.

Film je dobar i sigurno nije 10 godina iza sadasnje produkcije. Uzmite za primer Transformers Beastwars koji je imao produkciju 1996 , ovo je ipak za klasu ispred . A sigurno dve iznad ReBoot-a iz 1994.

Opet uporedite broj ljudi resurse i sredstva koja su bila iza ove dve serije i videcete da je ovo poduhvat vredan pohvale u svakom pogledu.
 
Vrh Dno