Šta je novo?

2D/3D Platformske igre (predlozi)

BOOGIEMAN

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2005
Poruke
139
Poena
320
postoji samo pet tema sa ovim prefixom, a onaj za "male igrice" je prenatrpan ostalim zanrovima,
tako da gospodo ljubitelji platformskog skakutanja, bolje da krenemo ispocetka :)


[YOUTUBE]sf06P-_1lkU[/YOUTUBE]

- VVVVVV

Nesto najbolje sto sam igrao u zivotu u ovom zanru, a krenuo sam jos pre dvadeset i kusur godina na ZX Spectrumu, pa preko C64 i par Amiga, do PC-ja danas. Trebalo mi je dva ipo sata da ga savladam prvi put, i jos toliko da pokupim svih 20/20 trinketsa. Sad mogu sve to zajedno za manje od sat vremena a i dalje je zanimljivo zbog time trial-ova i Super Gravitrona

[YOUTUBE]xh5zdZ909Rg[/YOUTUBE]

Btw, moj SG rekord je bednih 7.5 sekundi, tako da je ovo gore nesto neverovatno :zgran:

VVVVVVVredi svaki cent, ako bude na praznicnom snizenju na Steam-u ne stedite lovu za original !
Soundtrack je PPPPPPosebna prica :)


- Braid

Naveliko hvaljena igra, kupih ga lane za 2€ ali sam ga tek pre neki dan zavrsio, posto sam se naVVVVVVukao :)
Moze da se predje za jedan sat, ali prvo igranje je najzanimljivije dok ne provalite sami kako da skupite sve delove slagalica !


- Super Meat Boy

ovo ne mogu da verujem koliko je tesko u odnosu na prethodne dve, trebalo mi je vise od pola sata samo da predjem prvog big boss-a (a mislim da ih ima bar 15-20) a posle jos i oni spricevi, ventilatori i nekakve gliste ... idealna za nervni slom :crash: ... mislim da necu da nastavim da igram


- Mirror's Edge

Jedinstvena igra, nije klasicna platforma, ali mi je prijalo ono laganica trcanje/skakanje i malo pucanja.


Dajte jos neki predlog ! I po mogucstvu bez emulatora
 
Rece Igorica, dobar je Toki Tori, sta jos tu ima...

Icy Tower sigurno, kao razonoda.
 
"Give up, Robot" je fantastican, a vidim da je izasao i nastavak!
http://games.adultswim.com/give-up-robot-twitchy-puzzle-online-game.html

Probaj i Continuity ako volis flash, ali ja sam mislio na komercijalne igre

Rece Igorica, dobar je Toki Tori, sta jos tu ima...

Icy Tower sigurno, kao razonoda.

Toki Tori je vise vise logicka kao Lemmings, odnosno The Lost Vikings ... dok je Icy Towers jednosmerna i dosadi posle 5 minuta :(


Btw, ipak postoji tema o platformama, samo nema prefix [platform] pa je search otezan


Sve u svemu koliko vidim, to je to za PC ... thx anyway ... mozda se ipak bacim na emulaciju (dok me ne mine zelja)
 
Probaj sa Turtix, old school arkada, poput Rayman-a.

turtix-screenshot1.jpg

turtix-screenshot5.jpg


http://www.bigfishgames.com/download-games/1369/turtix/index.html
 
Nazad
Vrh Dno