Šta je novo?

27-29" monitori - kakva su iskustva?

Da li je neko imao iskustva sa Samsung S27D590PSX PLS?

Razmišljam se da ga uzmem, p'da da čujem vaša mišljenja. Meni treba najviše za rad sa photoshopom i programiranjem.
 
Zar nije bolje uzeti neki IPS panel zbog photoshopa?? Hvale Dell U2414H kako ima fenomenalnu kalibraciju, a HP Z24i 16:10 ima skoro najbolji opseg kad su boje u pitanju . HP i taj samsung su skoro iste cene, a 24" 16:10 je samo po širini kraća za oko 8cm a po visini skoro ista sa 27com. Plus može da se rotira i kači na zid, ima usb hub, itd itd.
 
PLS je veoma sličan IPS-u, samo Samsung-ov naziv...
 
Prvo sam mislio da uzmem Dell, ali iskreno rotiranje i kacenje tj vasa sistem mi nisu potrebni. Ovaj Samsungov model mi se najvise dopao zbog dizajna kako je odradjen. A na youtube-u nisam mogao da probadjem recenzije, pa sma zato pitao ovde.
 
Na kraju uzeh U2713HM. Morao sam da promenim raspored na stolu zbog njega...

U odnosu na U2311 se primeti manja antireflektivna zastita. Recimo, stedljiva sijalica u pozadini na 2311 je bila u formi neprepoznatljive sfere. Na 2713 se tacno vidi sijalica.
 
Svaka čast na kupovini! Zver...
 
Nisi nikako pogrešio, koristim U2713HM godinu ipo dana i za njega imam samo reči hvale.
 
Hvala. Kalibrator mi je gecrkt (vuce na zeleno), a i stara je garda (Huey). Cekam da nahvatam nekog od Evropljana da mi donese i1 display pro.
Gledajuci onaj izvestaj od kalibracije monitora, samo dve nijanse su D>5, ove ostale su D<1. Stavio sam za 'preset modes ' sRGB. On je kalibrisan u ovom modu?
Brightness sam spustio na 26. Na koliko je tebi spustio kalibrator Gizmo?
 
47 kod mene przi... 25 mi je sad.

Izgleda da sam se prerano obradovao. Imam image retention. Javi se posle 10 minuta jednolicnog prikaza. To mi je katastrofa s obzirom da pripremam za stampu i da ilustrator, indizajn i fotosop imaju palete na istom mestu.
Pustio sam conditioning par puta ne bi li malo zivnuo plavu matricu koja pravi problem.

Jako je tesko uslikati, ali evo nekako...
Link
 
Uh gadna ta zelena linija, ja tako nešto kod mene nemam. Nedozvoljivo kod tog cenovnog ranga...
 
Ostavio sam pola sata otvoren FF i sve se bas jasno vidi ukljucujuci i reklame.
1s ekspozicija, pa je malo mutno, ali vise nego dovoljno da se vidi problem. LINK

Kupio sam ga u Jakovsistem. Garancija je PIN.
Da li je imao neko iskustva sa reklamacijom kod njih?
 
Prestace da se javlja retention posle nekog vremena, nema potrebe da reklamiras... Mora matrica malo da se "razradi"

Edit: Imao sam 3 dell ips monitora i svaki je imao istu pojavu nekih par prvih dana koriscenja...
 
Poslednja izmena:
U pravu si, prestalo je (za sada ;) )

Dve stvari koje sam uradio su: vratio color preset na Standard i okrenuo utikac za 180 stepeni. CP sam vratio misleci da je Gain na plavom kanalu mozda prevelik u sRGB CP. Sad sam vratio na sRGB, pa cemo da vidimo. Utikac jer sam kod IR primetio kao da treperi slika ispod samog IR. Pomislim da neki VF prolazi iako je monitor iza UPSa. Secam se da mi je i napajanje i UPS 'pevalo' kad sam ih kupio i hajde - nista ne skodi.
Moguce je i da su matrica i elektronika bili 'roviti' kao sto Tajfun kaze. 22h je vreme koriscenja monitora.
 
Edit: Imao sam 3 dell ips monitora i svaki je imao istu pojavu nekih par prvih dana koriscenja...

Ako mozes da potvrdis da si i ti imao ovakvo treperenje (ovo sto izgleda kao riza) LINK

Ostao Thunderbird otvoren. 15 min maksimalno jer posle toga ide u standby.
Povezao sa HDMI kablom, efekat ostao.
Premerio kuciste masa sa nulom i uzemljenjem, bez napona.

Vratio sam sad Standard color preset...
 
Iskreno nemam pojma, nisam se nikad toliko udubljivao u problematiku. Ali mogu probati na mom 2713HM da vidim oce da se desi nesto slicno...
 
Primetio bi efekat definitivno. Bas je iritantno.

Drzao sam na Standard do 18h i nije bilo problema.
Sad sam opet stavio sRGB za color preset i sRGB od monitora kao color profile da vidim da li ce se ponoviti.

Malo sam iscitao i dell forum. Javljali su se ljudi sa istim problemom i menjani su im monitori. Ima i onih koji posle par komada i dalje imaju problem.
 
Definitivno je sRGB color preset problem.

Pun dan sam bio na Standard - bez problema sa IR.
Potom sam napravio Custom color preset i doveo sivu da bude siva i bez bendinga i to je to za sada dok ne nabavim kalibrator. Takodje bez IR, skoro pun dan.
Jedino cega se pribojavam je problem sa IR po kalibraciji. Valjda nece... :(
 
Mnogo je FullHD krzav u toj dijagonali, meni je krzav i na 23 inča, a kamoli na 27 :)
 
Krzav ako gledaš sa manje od 40tak cm, ako ga gledaš sa 80tak onda je ok. Ja sam se ipak odlučio za 24" 16:10, jer je skoro iste veličine kao 27" samo malo uži, oko 8cm. Visina skoro ista. A tu su negde sa cenama sem ako nije Benq gw2760hm u pitanju, on je 50tak e jeftiniji od 24ki, ali je sasvim dobar ako nekom treba (probao sam ga).
 
Ja mislim da ljudima koji nisu zaposleni monitore treba poklanjati...
 
Ljudi kojima smeta preveliki piksel uglavnom u napred znaju da bi im tako nesto smetalo jer im je vec i broj manje na granici. Ja imam jedan 27 full HD na stolu, i nikada se jos niko od random ljudi koji navracaju nije zalio da je krzavo ili bilo sta slicno.

Imam pored njega i Dell IPS 24", ali za surf i standardne stvari, za koje je ukljucen samo jedan monitor, koristim 27" FHD. Eto, naviknut sam na njega, i vise mi odgovara za citanje nego taj Dell 24. Ne nosim naocare, ali imam neku dioptriju oko 0.5 ili 0.75, samo za daljinu. Izbliza vidim ok.


Uostalom, dosta ljudi koristi i 32+ full HD televizore kao primarne monitore.


Zavisi od coveka do coveka, ali vecini obicnih ljudi ne smeta 27 FHD, po mom iskustvu. A moguce da neki ljudi sede preblizu ekrana. Ja npr. sedim tako da ako sam naslonjen u stolici, nikako ne mogu da dohvatim monitor rukom. Ostane par cm prostora.
 
Imaš dobar test za njega (koristi google translate):
http://www.overclockers.ru/lab/5737...i_testirovanie_monitora_HP_Pavilion_27xi.html . Samo da znaš da je GLOSSY kao apple monitori.
SAMSUNG LS27D590PSX mislim da takođe nije loš izbor, slična cena, a BENQ GW2760HM koji mi je bio na stolu je kao dobar iako nije ips, a jako je jeftin, 70tak e manje od HP(!). Ima sve ulaze sem dp, i može da se kači sa vesa mount-om za razliku od HP.
Ja ću, kako stoje stvari, da sačekam prodaju DELL xx15 serije https://pcmonitors.info/category/dell/ , čak će E2715 biti jako zanimljiv sa PLS panelom. Imaju i novi 24" 16:10, U2415. Videćemo kakve će biti cene kod nas, napolju su dosta povoljne.
 
Pretpostavljam LG 27MP75HM, i DELL S2740 :).
 
Da li neko ima iskustva sa - HP Z Display Z27i IPS D7P92A4 ili HP Pavilion 27xi. Razlika u ceni je skoro 2:1, ali koliko moramo da cekamo da se pojavi neka 27" vredna cene koju kupac placa.;)
 
Razlika izmedju ta dva monitora je da prvi ima QHD (2560x1440) rezoluciju (za razliku od drugog koji ima FullHD (1920x1080)), bolji (jaci) backlight, full podesivi stalak (height, tilt, swivel, pivot), USB 3.0 HUB i antiglare coating (ovaj jeftiniji je gloss).

U prevodu prvi je semi-pro monitor, dok je drugi konfekcijski model...

Edit : Sta je vredno cene koju kupac placa je subjektivna procena iz ugla gledanja samog kupca ;)
 
Poslednja izmena:
A kakav je Samsung S27D850T u poređenju sa Dell U2713HM, U2713H i HP Z27i? Da li ima neki bolji monitor do 600 evra ili je bolje čekati do nove godine, kada bi trebalo da stignu novi monitori U2715? Da li negde mogu da se nađu kod nas ili u komšiluku NEC i iiyama monitori ili samo u inostranstvu? Znate li neki dobar sajt za poređenje monitora? Nigde ne mogu da nađem neki pregled/poređenje monitora koje ima informaciju o premazu ekrana, da li je glossy, semi glossy, light matt ili matt.
 
Da se ne bi ponavljao, trebao da mi stigne HS a stigao HM, čitajte sa linka...
Samo kratko, ne smeta veći pixel, idealna veličina za filmove, flicker free, ostalo je u tekstu dole...

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?335547-Koji-od-ovih-27-quot/page2

Imam pitanje oko HM modela, da li ste probali neku igru na njemu ? ( da li ima problema sa odzivom pri brzim scenama )
I ova oznaka koja oznacava novu flicker free seriju ( P/N: 9H.L9LLA.DBE ), da li se ta oznaka nalazi negde na ambalazi,
ili se monitor mora otpakovati ( tj da je oznaka na samom monitoru ) ?

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno