Šta je novo?

24pina na 20pinsku plocu?

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle imam rezervno napajanje ,neki chieftek APS 750C koji ima 24-pinski konektor za napajanje ploce,a pod ruke mi je dosla neka maticna sa 20 pinskim konektorom.Na napajanju nije moguce odvojiti 4 pina,opcija koja postoji na gotovo svakom drugom napajanju,pa sam malo na silu udenuo konektor,tako da su ta 4 pina strcala pored konektora na ploci,ali to sam radio i ranije,pa nisam imao problema.U pitanju je soc A ploca i ispravna je ,probao sa drugim napajanjem,ali sta se desava sa ovim chiftekom,koji je takodje ispravan,a sa njim ploca samo zavrti ventilator na cpu kuleru i iskljuci se.Gledao sam konektor na chifteku i nekom LC napajanju i primetio da fali jedna zica na konektoru i to bele boje,koja postoji na LC napajanju,a umesto nje je ostavljeno prazno mesto na konektoru chifteka.Malo sam jos gledao i video da je to zica od -5V na LC-u,a na chifteku nema -5v,vec samo -12V.Predpostavljam da je zbog toga nastajao zez sa ukljucivanjem ploce,pa me zanima kako mogu da upotrebim chifteka na ovoj ploci,mislim ,ne mogu da verujem da necu moci da koristim ovo napajanje na 20-pinskim plocama.Da li mogu nesto i nekako da premostim ili je to to?:wave:
 
Imaš da nađeš u radnjama adapter 24-pinac na 20-pinac... (mada se meni taj adapter iz brojnih priča ne sviđa)
 
izvini...ja sam jednostavno blokirao kod kombinacije 750w i socket a :D

sto bi bio problem exodusbgd kad su dodatna 4 za pcie?
 
Od atx 1.3 standarda je izbacena bela zica(-5v) jer nije bila potrebna za rad maticnih ploca, tj. niko je nije koristio.
Posto je tvoja ploca socket A, znaci dosta stara, mozda joj i treba tih -5v, a tvoje napajenje definitvno toga nema, tako da nikakvo prespajanje nece tu da pomogne.
 
-5V odavno nije u upotrebi pa ga više ne stavljaju na napajanja.

Ništa drugo nego da nabaviš neki 20-pinski krš za neku siću.
 
Imam ja i neko drugo napajanje neki lc 420,ali me zanimalo da li je moguce da neke starije ploce necu moci da probam sa chifom,zgodnije mi je ,duzi kablovi,a svaki cas mi neko donosi po neki PC da ga "pogledam", a neretko su to i soc a platforme,a najcesci kvar -napajanje...
Niksy mi je dao odgovor koji sam hteo da cujem,pozdrav i hvala i ostalima...
 
Ja se izvinjavam ali nisam bas razumeo ovo sa kablicem sa 20 na 24 pina !!!
Da li to moze ili ne ?
Ja konkretno imam napajanja sa 20 pina, 3,4 kom. Pa me zanima da li cu moci da
ih koristim sa tim kablicem sa 20-24 pina ili ne ?
Izvinjavam se jos jednom ali da ne otvaram novu temu !!!
 
Ja sam imao suprotan problem.Imao sam napanje sa 6pinskim izlazom a napajanje za procesor mi je bilo 8-pinsko.Pa sam sa starog napajanja otkinuo 24pinski kontektor i isekao ga u 8pinski.Zatim sam na onih 6 zica nakalemio jos dve i ubacio u taj isecen 8pinski.Dobio sam odgovarajucu voltazu.Znam da ovo nije tema ali mozda nekom zatreba.
 
@maddog74
Možda si dobio odgovor, ali...
Ipak proveri na sajtu proizvođača kolika je minimalna struja kojom moraš opteretiti granu od 12V na napajanju...
 
Ne vidim da je naveden podatak o minimalnoj struji kojom moraš opteretiti granu od 12V na napajanju.
O čemu je zapravo reč možeš pogledati u temi: Popravka TT napajanja , post 44.
 
Nisam nasao taj podatak,pogledacu na kutiji...
 
Nazad
Vrh Dno