Šta je novo?

23'' ili 24''

BojanNS87

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruke
16
Poena
154
Da li uzeti 23'' monitor sa malo većim kvalitetom ili 24'' monitor sa malo manjim kvalitetom?
Trenutno sam pikiran na Philips 24'' u Novelu za 16000 din i BenQ 24'' za 17000 din. A video sam i Samsung 23'' za slične pare, jedini problem što nema HDMI ili DVI priključak!
 
I koji ti je tu sad sa "malo vecim" tj "malo manjim" kvalitetom???
I ti ocekujes neki "kvalitetet" za 200EUR??? Uzmi sta ti se vise svidja, garancija, uslovi placanja, dizajn, ergonomija...sve ti to isto i da BTW 1920 na 23" je mnooooooooooooooogo malo!
 
Pa znam da izgleda malo, ali gledanje Full HD filmova i igranje igrica u Full HD-u je sigurno lepše na većem monitoru. Za 200 eura se može naći dosta dobar monitor od 23'' ili 24'', to sam video i osetio. Dvoumim se između kvaliteta i veličine, mada nije velika razlika u ovome, ali opet je ima.
 
Tek sad sam procitao celu temu
Zasto mislis da je samsung kvalitetniji od philipsa i benq? Nije samsung sto je nekad bio, sad su svi tu negde po kvalitetu, uzmi sta ti najvise odgovara
 
Meni bi najviše odgovaralo nešto za igranje igrica i najviše za gledanje Full HD filmova, pošto je današnjim internetom potrebno oko jedan dan za skidanje filma u tom kvalitetu. Pa se zato pitam veličina ili kvalitet. Ovi monitori koje sam ja video nisu loši, svi oni od po 24'', mada mi je sumnjiv odnos cena za takve monitore.
 
Meni bi najviše odgovaralo nešto za igranje igrica i najviše za gledanje Full HD filmova, pošto je današnjim internetom potrebno oko jedan dan za skidanje filma u tom kvalitetu. Pa se zato pitam veličina ili kvalitet. Ovi monitori koje sam ja video nisu loši, svi oni od po 24'', mada mi je sumnjiv odnos cena za takve monitore.

Skoro da sam siguran da ako uzmeš 23'' da ćeš se kajati što nisi uzeo 24''. Pogotovo ako već nemaš neki LCD TV pa da na njemu gledaš filmove, i samim tim ti monitor bude jedini za tako nešto. Imam i 24'' monitor i 32'' TV tako da znam šta pričam. Vidim da su ti filmovi prioritet pa bih ja išao na veću dijagonalu. Veruj mi da će ti i 24'' biti malo posle nekog vremena, utoliko pre ukoliko kod nekoga vidiš kako to izgleda na TV-u. Kao što si i sam primetio, diskutabilno je šta dobijaš za te pare. Možda da se još malo strpiš dok ne skupiš za nešto proverenije...
 
taj 2420HDB nema HDMI
 
Imas Benq G2420HD (16:9 , dvi,hdmi,d-sub) za 16000din. Ja ga uzeo u subotu , odlican monitor a pre njega sam imao Viewsonic vg2230wm koji je graficka serija iz njihove ponude. Plasio sam se da ce biti korak unazad po pitanju kvaliteta slike al na svu srecu slika cak i bolja od bivseg monitora (mozda mi se zapalo los primerak viewsonic-a??). Citao sam utiske u temi za G2420HD , te je dobar ,te nije , na kraju prelomio i sad uzivkam.
 
Kupio sam ga u megastores elektroniki i probao na licu mesta. Nisu prvo hteli da mi daju da ga otvaram pre kupovine ali uz malo nabedjivanja momci su ispali ok , rekao sam im da ne mogu da se vracam na -15 stepeni ako se recimo desi da monitor uopste ne radi.
 
Ja imam philips, i prezadovoljan sam svi ljudi koji su bili i radili na mom kompu a rade grafiku profesionalno kazu da je ekstra... doduse bio je malo skuplji kada sam kupovao, ali meni je bilo najvaznije da nema mrtvih pixela i da ja super slika i nisam se pokajao. Philips mi je prirastao uz srce i na moju inicijativu drug je kupio 24" ima hdm dvi.. prezadovoljan je uz cenu od 16000din. Samsung je kao ne znam ni ja sta sreca... ako te ubode dobar model i dobra serija super ako ne.... moze da ode... a sa time i zivci:))))
pozzz
 
Da ne otvaram novu temu, kupio bih dobar 23-24" LCD monitor za klasican rad, fotografiju i naravno gledanje filmova (full hd). Gledao sam neke Samsunge, kao sto su: T240, 2493HM i novi LED XL2370, medjutim nisam bas siguran da li LED tehnologija donosi zaista znacajno bolji kvalitet prikaza?

Trenutno imam 740bf, i ono sto mi kod njega najvise smeta jeste mali ugao gledanja 160/160, gde se prikaz boja menja cak i pri najmanjem pomeranju.
 
Погледај и ViewSonic код Pakom-a VP2365 (чини ми се). Око 28 хиљада, E-IPS панел (исто као Dell), 23 инча. Не знам како се показао, али ти је то још једна non-TN алтернатива.

Поздрав
 
Погледај и ViewSonic код Pakom-a VP2365 (чини ми се). Око 28 хиљада, E-IPS панел (исто као Dell), 23 инча. Не знам како се показао, али ти је то још једна non-TN алтернатива.

Поздрав

Koliko vidim taj ViewSonic je tek los, ima odziv od cak 14ms!
 
Ma uzmi neki Samsung P serije vrhunski su. T240 ti je stara serija, nju je nasledila P serija, i kod P serije su TN paneli odlicni.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno