Šta je novo?

2 stvari kod Nokie 6630 koje niko nije pitao

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
1. kad imam propusten poziv i poruku (ili vise poziva i poruka) prikaze se ono X calls missed, x messages received. E, ako tad kliknem na calls missed, on uopste ne prikaze koji su to propusteni pozivi, nego samo to "X calls missed" nestane! I ostane X messages received. Ali ako prvo kliknem na poruke i onda se vratim nazad na idel screen sa X calls missed, pri kliku na to, tel regularno prikaze propustene pozive.
Znaci, ovo se desava samo kad imam propustene i pozive i poruke. Da napomenem, da se propusteni pozivi ne brisu iz Log-a, tu ih vidim bez obzira na ovaj problem. imate li ovaj problem i kako ga rjesavate?

2.
a)Imam dosta slika koje sam razvrstao hijerarhijski po direktorijumima. Kako originalni Gallery naterati da gleda slike po direktorijumima, a ne da ih sve stavlja u isti kos? Ovo ne samo da nervira nego je i uzasno neprakticno kad imate mnogo slika koje ste vec rasporedili, a on ih sve prikazuje zajedno-nikad ih prikazati! (presporo)
b) Da li mozda znate koji je fazon sa kreiranjem foldera iz Gallery? To nisu pravi folderi, jer pomjeranjem slike iz jedan u drugi, stvarna lokacija slike na MMC se ne mijenja - mijenja se jedino lokacija u Gallery.
c) Da li se mogu na racunaru kreirati ti folderi, pa da tako to sve sredim i kopiram na MMC pa da ih iz Gallery vidim fino podijeljene kako hocu da budu?
d) da li je ovako i na Nokiji 6680?

E ako znate na ovo odgovoriti, stvarno svaka cast :)
Hvala, i pozdrav!
 
1.Ne vidim po cemu je to problem,mada si jako konfuzno opisao da jedva razumem! :) Nemam taj problem ali bas i nije neki problem pa se nebih brinuo!
2.I na 6680 je tako,sve se slike pojavljuju po njegovom redosledu,a za ovaj tvoj predlog oko pravljenja foldera na kompjuteru nebih znao sta da ti kazem sem probaj pa vidi,ni to mi ne smeta tako da... ,)
Pozdrav
 
1. to jednostavno nije tacno, evo sad sam probao na sestrinom telefonu i nema veze sta prvo kliknem sta drugo, uvek me ono drugo saceka da se pogleda.
To je mozda samo na tvom telefonu tako.
 
1. Kod mene isto bez problema. Nisi naveo kioji firmware imas.

2. Ovo bas i nisam najbolje razumeo jel to mislis prilikom gledanja na kompjuteru ili sta? Meni na mobilnom pokazuje slike sve samo iz onog direktorijuma u kome se nalazim, a na kompjuter ih uvek kopiram tako da mi nije problem da ih nabrzinu i sortiram!!!
 
I ja imam 6630 i nemam takav problem vrlo moguce da je u firmware-u problem
 
saznao sam odgovore na drugim forumima. Ovako:
1. ovaj bug je prisutan sa novim firmwareom dok ga na starom nema. Sad ne znam da li je to ima veze i sa onim Vodafone, Tim i sl. firmware-ima ali jedan lik ima fw 2... (zaboravih tacno, al pocinje sa 2) i nema taj problem dok drugi lik ima istu verziju fw-a kao ja (4.03.38.) i ima taj problem.
2. Izgleda da je nemoguce ovo sto sam ja htio. Nokia Gallery je napravljena tako da cita sve slike odjednom, i prikazuje ih zajedno, bez obzira na kojoj se lokaciji, tj putanji, fizicki nalazili.

Tako da su mi oba problema ostala nerijesena :) Al' sta da se radi... Hvala svima na pokusajima da pomognu!

Pozdrav!
 
Koristi PhotoRite za gledanje slika, mislim da je to napredniji nacin od Nokia Gallery.
 
Nazad
Vrh Dno