Šta je novo?

2 simcity pitanja

Blabo

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
55
Poena
609
1. Zasto mi se broj stanovnika stalno smanjuje. Sta trebam da uradim pa da imam dosta satnovnika
2.Kuce mi nakon nekog vremena pocrne.Izgledaju kao da su izgorile a ja ne znam kako da primjetim da vatra gori.
 
1) Imas malo stanovnika jel su ti porezi preveliki pa narod odlazi.
2) Te kuce su napustene pa tako izgledaju...

Ima onaj graf na interfejsu... Moraju ti sva 3 biti pozitivna da bi se povecavao broj stanovnika... Nemos odma lupit porez od 20% :D
Narod ne trpi socijalizam :D
 
Ali moram previse mi oduzima novca mjesecno. Mozel se to kako popravit? ako smanjim financiranje skole i policije onda se bune.
 
I jos nesto za susjede jel trebam da pravim grad do grada ili nekako drugacije tj. kako se susjedi dobivaju
 
Blabo je napisao(la):
I jos nesto za susjede jel trebam da pravim grad do grada ili nekako drugacije tj. kako se susjedi dobivaju

Moras grad do grada... Nek ti jedan grad bude za siromasne a drugi za srednje, treci za bogate... to sve sredis igrom poreza... u gradu za siromahe otvoris low density zone i nabijes poreze bogatasima da ne bi dolazili u taj grad... i tako dalje... nemoj misliti da ce biti lako...
 
Uradio sam sve to i kako da povezem gradove. Napravim cestu do svoje granice i sta onda
 
Blabo je napisao(la):
Uradio sam sve to i kako da povezem gradove. Napravim cestu do svoje granice i sta onda
...onda prodajes vodu, ili uzimas smece, ili prodajes struju... iliiiii ...

Moze nesto licno? Koliko ti imas godina? :D
 
Blabo je napisao(la):
Nemoj slucajno pogresno da me shvatis, ali se meni cini po ovim opisima da je Simcity dosta ozbiljna i realna simulacija (...nisam je nikad ni video ni igrao ) i da zahteva dosta poznavanja ekonomije, funkcionisanja infrastruktura, tokova finansiranja, fiskalne politike, nekih delova organizacionih nauka itd itd - sve u svemu mozda je namenjenja nesto starijem uzrastu...ili samo zahteva dobar manual, koji se verovatno dobija uz originalno izdanje :) !

Ali samo ti nastavi to dobro da proucavas - mozda otkrijes neki neocekivani talenat u sebi i jednog dana doteras do nekog gradonocalnika "in real life". :)

Pitanje za one koji su je igrali ( posto sam se sad ja, matori konj, zainteresovao :p ) : da li igra ima neki konkretan kraj, krajnji cilj koji kad se postigne predstavlja i kraj igre, ili moze da se nastavlja i razvija u nedogled ???
 
drapin je napisao(la):
Nemoj slucajno pogresno da me shvatis, ali se meni cini po ovim o...................
........
igra ima neki konkretan kraj, krajnji cilj koji kad se postigne predstavlja i kraj igre, ili moze da se nastavlja i razvija u nedogled ???

Nema kraj, razvijas dok ne popunis ceo region gradovima, a za tako nesto ti trebaju ili sifre, ili jedno 500 sati igranja... :D

Ko voli menadzment ova igra je za svaku preporuku...
 
Nazad
Vrh Dno