Šta je novo?

2.1 aktivni komp. zvucnici

To jesu vrlo fini zvucnici, al' ne treba ti nista jace od Audigy-ja... ;)
 
Moja najtoplija preporuka za NEO SW-g25 (vidi ispod crte). BTW soba mi je 16m2, slusham sve od akustichne muzike do detroita, filmovi DVD i Div-X, igrice razne... Extra za male pare :,,:
 
ja imam neo sw-g25 jesu super ali ako neko ima vise para .....cs21
 
ne znam zasto ali imam neke (mozda neopravdane) predrasude prema tim istocnjackim markama,tipa Neo,jer sam jos davno posedovao neke "vrh" zvucnike Typhoon s kojima sve sto je moglo da krene naopako krenulo je (pukli su visokotonci,mutan i 'razliven' bas,kratki kablovi,losh potenciometar i da ne nabrajam vise..)sad ne znam koliko se to promenilo...
 
@WhiteMan
evo sinoc sam prikopcao FX6021 na Audigy2 i sve to jako lepo svira, tako da je Delija mozda u pravu da ti ne treba nista jace od Audigy familije. Da ne pominjem da ce te neka polovna A/A2 izaci jeftinije od X-Fi varijante.
 
e covece reci,jel je STVARNO primetna razlika u odnosu na ovo integrisano cudo koje sada imam posto volim da slusam glasno muziku pa mi je najbitnije da visoki tonovi ne pocnu da shushte i da se zvuk,kako da kazem,nekako 'razvodnjava' mislim da se gubi fokus(ako me neko razumeo bicu srecan):)? i koji tacno audigy model predlazes?sta mislis o OEM pakovanjima?
 
Razlika je primetna, definitivno (naravno, na iole boljim zvucnicima)! I u zvuku i u novcaniku... pa sad vidi sta te vise od toga pogadja :).

Naravno, prvo uzajmi od nekog Audigy il` sta vec hoces da pazaris, pa da znas sta da ocekujes... Mozda se i razocaras?
 
pa ne znam cini mi se da sada fali malo snage,kada pustim neku zescu mjuzu sve to zvuci lepo ali bi trebalo da ima vise energije i groova,da zvuci malo prodornije,nadam se da ce audigy da resi taj problem...
a za pare mi nije zao ako to bude ono pravo,moracu malo da rizikujem... :)
 
pa sad, morao bih da istekam A2 i da ukljucim integrisanu na ploci (posle 2 godine) da bi ti odgovorio, ali kako sam u fazi sredjivanja sistema od nule, teeesko...
ono sto sam odmah cuo, je svetlosni pomak u odnosu na Altec 251 koji je bio pre FX-a, a pritom je 251 svo vreme radio u 3.1 modu (svi sateliti na stolu ispod monitora, a bas dole) tako da ih poredim bas tako 2.1<>2.1
Prvo sto sam pustio je bio neki Bah/violina/Vanessa i to je komotno islo do cetvrte lampice... zadovoljan onim sto sam cuo, ne menjajuci glasnocu, mahinalno pustih onaj nesrecni NFS: Get low... e, kada je to dunulo
slazem se sa Ostojom, ako znas drugara, uzajmi kartu - probaj pa vidi. ako ti se svidi, moze i OEM, ne trebaju ti front paneli i sva ta cuda
 
da,da kad pustim neki dzezic to zvuci savrseno ali kad odvrnem neki tehnicki death metal do cetvrte lampice zvuk se malo gubi,kao da izgubi snagu...uzecu ja taj A2 ali
sam cuo da ima vise verzija:value,ZS i jos neke...jel ima tu neke znacajne razlike il' je to samo marketing fora,kao za gejmere,za "profesionalce" itd. :)
 
Ako uspes da nadjes AL 621, to ti je best of za nekih 100-tinak evra.
Imam taj model vec godinu dana i radi besprekorno, koliko znam ne proizvodi se vise ali ako procesljas berzu mozes da naletis na njih, u svakom slucaju najtoplije preporuke.
 
Puno vi bre hocete... :)

Metal na tim sra*cima od zvucnika? :trust: Pa nece da moze... :d
 
"Ako uspes da nadjes AL 621, to ti je best of za nekih 100-tinak evra.
Imam taj model vec godinu dana i radi besprekorno, koliko znam ne proizvodi se vise ali ako procesljas berzu mozes da naletis na njih, u svakom slucaju najtoplije preporuke."

ja vec imam AltecLansing FX6021 ali se dvoumim oko kartice posto sada imam neku integrisanu AC97...poslusacu savet ljudi za Audigy 2 (samo me zanimaju te verzije ZS,value itd ima li tu kakve razlike?)
 
Poslednja izmena:
Iskreno...ako ti je josh stalo do para,mislim(t.j. znam) da ti je sasvim dovoljan LIve 5.1,ili chak 4.1 koji je dosta kvalitetnije uradjena kartica.Polovnu mozesh da nadjesh za skoro DZ, 10-15 euritja.
 
Poslednja izmena:
Jooj ljudi sve te altec microlab neo....pa to su Vam zvucnici za potapanje kupusa...kakva bre crna ozvucenja...kvalitet se nemoze dobiti od bilo kog komp. sistema zvucnika...
btw sta ce ti za ime sveta kvalitet zvuka za gledanje filmova?
osim ako negledas neki film tipa iz 50 god,gde uglavnom glumci 'pevaju na kisi'
 
OK nisam mislio bas na onaj HiFi kvalitet naravno ali dok ne budem imao neki B&W,Arcam i NAD sistem (jednog lepog dana :)) nesto mora da posluzi do tada...
 
WhiteMan je napisao(la):
OK nisam mislio bas na onaj HiFi kvalitet naravno ali dok ne budem imao neki B&W,Arcam i NAD sistem (jednog lepog dana :)) nesto mora da posluzi do tada...

e da to je vec nesto :,,: :cigar:
 
*CRO|ssfire* je napisao(la):
Jooj ljudi sve te altec microlab neo....pa to su Vam zvucnici za potapanje kupusa...kakva bre crna ozvucenja...kvalitet se nemoze dobiti od bilo kog komp. sistema zvucnika...
btw sta ce ti za ime sveta kvalitet zvuka za gledanje filmova?
osim ako negledas neki film tipa iz 50 god,gde uglavnom glumci 'pevaju na kisi'

Ti si izgleda neki saljivdzija? :smoke:
 
*CRO|ssfire* je napisao(la):
e da to je vec nesto :,,: :cigar:

Pre nego se da bilo kakav komentar, pozeljno je, odnisno stvar je lepog vaspitanja da se prvo procita pocetak teme. Znaci, zvuk za gledanje filmova od 150e...
 
Filmaker je napisao(la):
Pre nego se da bilo kakav komentar, pozeljno je, odnisno stvar je lepog vaspitanja da se prvo procita pocetak teme. Znaci, zvuk za gledanje filmova od 150e...

hehehe chill covece :) ...znas kako,sve moze da radi posao,cak i oni stoni zvucnici na cijim kutijama pise 440wats Rms :-devil-: ..i to ti je moja preporuka..jer sam si rekao 'zvuk za gledanje filmova'...sa divixa/domacih dvdea:)ovo ti govorim dobro-namerno,da nebi bacao kes....a ako bas 'oces..baci oko na creative magaworks 250 :,,:
 
Filmaker je napisao(la):
izbor dvd-a po takvoj ceni je verovatno krsh i lom, odnosno za ljude koji samo skupljaju a ne gledaju filmove...

Netacno, izbor je veliki,kvalitet dvd samo treba malo potraziti.
 
Malopre sam na pcberzi-oglasi nasao da covek prodaje " harman Kardon zvucni sistem, iz Dellove konfiguracije, model HK 395, subwoofer + 2 satelita" kao nove za 35eur.
Nece da drma kucu al bio zvuk trebao da je kvalitetan. Ja bih prvo pogledao-poslusao ove.
 
matan je napisao(la):
Netacno, izbor je veliki,kvalitet dvd samo treba malo potraziti.

Da, verovatno sve sami holivudski "hitovi", od kojih 99% kao da je radjeno za poluretardirane osobe... :d
 
e Filmaker aj javi sta si uradio,i daj neke utiske:)...jer i ja sam u nekim trilemama:)
 
btw..koju sb karticu koristis?
 
Filmaker je napisao(la):
Da, verovatno sve sami holivudski "hitovi", od kojih 99% kao da je radjeno za poluretardirane osobe... :d

Pa da ne navodim ostali nacine nabavljanja kvalitetnih filmova, kao sto rece
Delija iznajmis u DVD klubu pa rezi ako ti se svidi film. Nisam siguran da sam shvatio u cemu ti je problem u pronalazenju kvalitetnih DVD filmova kod nas?
 
matan je napisao(la):
Pa da ne navodim ostali nacine nabavljanja kvalitetnih filmova, kao sto rece
Delija iznajmis u DVD klubu pa rezi ako ti se svidi film. Nisam siguran da sam shvatio u cemu ti je problem u pronalazenju kvalitetnih DVD filmova kod nas?




Ali onda ne dobijas omot


:d
 
A to nam treba ko konju sandale... :d

+ ima toga krsha na netu ;)
 
Vrh Dno