Šta je novo?

1 click = 2 click

deximat

Slavan
Učlanjen(a)
02.01.2007
Poruke
3
Poena
301
Imam jedan veoma veik problem!!!! Kada bilo gde kliknem jednim klikom on automatski klikce dupli (nije ono podesavanje sa folderima da se otvaraju na jedan click) uvek znaci i u igricama uvek jedan klik na misu je dupli klik!!!!! Pomozite mi molim vas nemogu raditi ovako!!!!!!! :wall: :wall: :wall:
 
Imam jedan veoma veik problem!!!! Kada bilo gde kliknem jednim klikom on automatski klikce dupli (nije ono podesavanje sa folderima da se otvaraju na jedan click) uvek znaci i u igricama uvek jedan klik na misu je dupli klik!!!!! Pomozite mi molim vas nemogu raditi ovako!!!!!!! :wall: :wall: :wall:


Jesi ti siguran da ti MIS nije pokvaren? Meni se to desava jer je mis na izdisaju :mad: kupljen pre par meseci... Stari je trajao 2,5 godine....:mad:

Vrlo neprijatno kada hocu da zatvorim jedn tab u Operi a on zatvori i onaj na kome sam pisao nesto... Pa sve iz pocetka...:crash:
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije je hardwerski problem ako svuda klikce dva puta.
 
Ok! Probacu da testiram na drugom misu hvala! Da li je to mozda zbog grubosti prema misu?
 
Ok! Probacu da testiram na drugom misu hvala! Da li je to mozda zbog grubosti prema misu?



Probaj. Ja inace bas bas urnisem misa, u Operi stalno otvaram po gomilu prozora sa valjcicem za skrol pa ih istim zatvaram pa onda nestrpljivo skorlujem dok cekam da mi dial up otvori silne prozre sa banerima itd. (mislim mi je skrol opterecenije dugme od levog klika :D )

A od vece upotrebe mis pre crkne (eh da mi je opet da nadjem onakav kao prvi... :( najjftiniji ali je trajao....)

A jel tebi bas UVEK klikce 2x?
 
nista dok ne odktijes sta je s misem tabove u operi zatvaraj ctrl+F4 8)
 
a jel se moze anati koji je mis u pitanju.
mozda je i do drajvera
 
Iako verujem da si problem već odavno rešio, napisaću kako se popravlja. Možda nekome pomogne.

Gotovo je sigurno da je problem u mikroprekidaču.

Otvori miša, lociraj mikroprekidač i dva mala zareza koji ga drže zatvorenim (zarezi se nalaze duž obe šire stranice mikroprekidača). Malim šrafcigerom (0.5-1) otvori prekidač, pažljivo obrati pažnju kakav je položaj bakarnog limčića (kako bi kasnije mogao da ga vratiš na mesto), a zatim ga lagano ukloni, tako da po svaku cenu izbegneš preveliko krivljenje povijenog dela limčića (da bi i kasnije bio upotrebljiv).

Na limčiću, kao i na postolju lociraj dve "punkt" tačke, kojima mikroprekidač ostvaruje spoj. Ove tačke detaljno ostruži finom vodenom šmirglom (ali bez vode), a onda dodatno obriši tankom krpicom (trljanje od 10 sekundi u dva suprotna smera je dovoljno). Malim šrafcigerom očisti i ležište na postolju, koji se oslanja limčić, pošto limčić tu održava kontakt. Sve vrati u prvobitno stanje, lagano kao i kod skidanja. Mali plastični "pipak" koji viri van kućišta mikroprekidača, a koji si ranije sačuvao od gubljenja, pincetom spusti u ležište i onda ceo prekidač (sa ostatkom miša) postavi na poklopac mikroprekidača, jer će u suprotnom biti nemoguće da celu stvar spakuješ.

Ovo gotovo 100% pali, pošto problem sa duplim klikom najčešće potiče od nedovoljno dobrog kontakta među polovima, a usled zaprljanosti. Narodski rečeno, prekidač šmercuje :)

Pozdrav i srećno!
 
Poslednja izmena:
sve tako sam jednom davno odradio i ja dok nisam video pod lupom da limče ima mikro prslinu i nema vise elastičnost, tako da je bilo dovoljno da se samo osloni prst i ostvari se kontakt koji je povremeno bivao i dvoklik i troklik itd..., znači proveriti stanje limčeta pre nastavka popravke.
 
I to se da rešiti! :)

Ja sam jednom, u nedostatku bolje solucije u tom trenutku, zamenio limčić onim iz mikroprekidača srednjeg (scroll) tastera, koji je identičan.

U svakom slučaju, dobro privremeno rešenje, do kupovine novog :D
 
e vidim da je malo zastarela tema ali ja imam zesci problem i mogu pouzdano reci da nije do misa, nije do maticne, procesora jer sve to imam novo ali mis sad vise ne klikce dva puta vec sad je poceo i po 3-4-5...svaki taster, pa cak i scrol....da li neko ima resenje..ja vise ne znam sta da mu radim..3 misa promenila premestala misa na slot, pa na sva 4 USB-a...i uvek je ista prica....obarala sam sistem vise puta i nista....
 
Kako znaš da nije do miša? Probala si drugi?
 
Super, mogu da zamislim kako je interesatno kliktati sa tim problemom :D A, probala si i drugu matičnu? Ako jesi, stvarno nemam pojma šta može tako da zeza... Jesu li miševi PS2 ili USB? Ako su USB da nisu priključeni na front USB na kućištu, ili možda na dodatni USB bracket pozadi? Kakvo ti je uzemljenje u utičnici gde je uključen komp (ovo je long-shot ali stvarno mi ništa drugo ne pada na pamet)?

Edit: Jesi li skenirala komp nekim dobrim antivirusom, možda ima neku gamad koja se ''igra'' sa klikovima...
 
Poslednja izmena:
e vidim da je malo zastarela tema ali ja imam zesci problem i mogu pouzdano reci da nije do misa, nije do maticne, procesora jer sve to imam novo ali mis sad vise ne klikce dva puta vec sad je poceo i po 3-4-5...svaki taster, pa cak i scrol....da li neko ima resenje..ja vise ne znam sta da mu radim..3 misa promenila premestala misa na slot, pa na sva 4 USB-a...i uvek je ista prica....obarala sam sistem vise puta i nista....

Ako si promenila vise miseva i podizala sistem x puta iskljucila si mis i softver kao uzrocnike problema.
Meni cela prica najvise lici na nekakav problem sa plocom. Mada, nije iskljucena ni varijanta napajanja, tj. uzemljenja( negde se vraca neka blesava struja koja se manifestuje kao kliktanje dok ne padnes u nesvest:)).
Rekla si da imas novu plocu i cpu- koji hw je u pitanju i da li je problem poceo da se javlja nakon zamene istih, ili se javljao i ranije?

:wave:
 
Vrh Dno