Šta je novo?

Ускоро SSD дискови упола цене?

moto tomo

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2005
Poruke
758
Poena
320
Ово би било стварно лепо ако се реализује :D ЛИНК
JMicron will be showing engineering samples of its latest controller at Computex 2009 at the beginning of June. Mass production of the new chip is expected to start in July. The company is also working on a flash controller that will work at SATA 6Gbps speeds, but it is not expected to be ready for mass production until the middle of 2010.
 
Za jedno 5 godina moci ce da se kupe po pristupacnoj cijeni.
 
sto za 5... intel x25-m od 80GB je sada ~350$
 
I ti misliš da je to povoljno ili su malo kriterijumi otišli u mušmule?
 
ne mislim da je povoljno, ali ce sigurno sledece godine biti povoljno... za 5 godine eeej :)
 
Ma... "ovajdacemo" se mi od JMicrona |D
Iskreno, OCZ je ja mislim najvise doprineo smanjenju cena... jesu sjebali svaki svoj SSD na ovaj ili onaj nacin, ali barem jesu obarali cene drugih :)

Mislim da ce Intel biti jeftiniji do kraja godine upola, jer su valjda do sada isplatili R&D, pa ce nvoa cena uzeti to u obzir, kao i jeftiniji flash (prelazak u 34nm ako se ne varam). (oko isplate R&D-a ne mislim da su obicni korisnici doprineli tome nego ugovori sa IBM-om, SUN-om etc.)
 
Znači, sredinom sledeće godine će moći da se kupi nešto pristojno za sistem :)
 
kakvi su oni OCZ-ovi od 60GB (ne 64) što imaju kod nas za ~150e?
deluje mi zanimljivo za neki sistemski disk.
 
Ako je OCZ Vertex nije los, samo procesljaj da vidis koji firmware da mu stavis pre nego pocnes da ga koristis za podatke.
Ako nije Vertex - zaobidji u sirokom luku.
 
ma i na 32GB mozes skrpiti sistem... igre koje malo igras instaliras na drugu particiju i to je to :)
mada bi ~60GB bio bas taman
 
Pa tesko ce na 32GB da se stavi Vista ili 7ica.

Mada i realno sta ce nekom SSD.
 
Ah ovo za velicinu, juce sam dizao sedmicu ultimate i preko 30GB mi je instalirao :)
Zato sam omanuo verovatno.
 
tek kad 1 GB SSD-a = 1$... ili 'ajd da budem malo popustljiviji 1€, mozemo da pricamo o prelasku na SSD kada je u pitanju sistemski disk!
 
Koliko sam ja saznao gubeći vreme po netu i čitajući razne rivjuove i gledajući cene, ne vredi uzimati mali SSD disk, osim možda najskuplje serije, a i to se opet ne isplati. Sačekati da ovi od 250GB pojeftine, jer ako gledate performanse, jedino njih ima smisla kupovati. I pojedine od 160GB, ali opet, oni su iz tih skupljih serija. A model od 250GB, može da se pazari iz mainstream serije...
 
Pored VRaptora po ceni kakva je sada SSD se nece isplatiti za obicnog korisnika do kraja godine.
 
evo novih intel X25 SSD diskova upola cene!!!

Intel's new 34nm SSDs cut prices by 60 percent, boost speed

"Intel has announced two new solid state disk drives made on its leading-edge 34nm process. The two new SSDs are X25M SATA parts weighing in at 80GB and 160GB, and they're meant to replace Intel's existing X25M drives in those capacities, but at 60 percent less cost and with better performance. The 80GB X25-M is $225 in lots of 1,000 (down from $595), and the 160GB is $440 (from $945). That's some serious discounting, and it may well drive even more SSD uptake in the coming quarters despite the ongoing IT spending crunch."

link
 
ja znam sta cu sebi da poklonim za novu godinu :)
 
Onda ce i ostali proizvodjaci sa cenama na dole, i reklo bi se da eto 2011 mozemo ocekivati pristojan SSD za oko 100e. :)
 
evo novih intel X25 SSD diskova upola cene!!!

Intel's new 34nm SSDs cut prices by 60 percent, boost speed

"Intel has announced two new solid state disk drives made on its leading-edge 34nm process. The two new SSDs are X25M SATA parts weighing in at 80GB and 160GB, and they're meant to replace Intel's existing X25M drives in those capacities, but at 60 percent less cost and with better performance. The 80GB X25-M is $225 in lots of 1,000 (down from $595), and the 160GB is $440 (from $945). That's some serious discounting, and it may well drive even more SSD uptake in the coming quarters despite the ongoing IT spending crunch."

link
..лепо лепо....
 
Nazad
Vrh Dno