Šta je novo?

Kućna multimedija Препорука за солидан микрофон (за Viber, Teams, Zoom)

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

malipirat

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2009
Poruke
118
Poena
330
Може ли препорука за солидан микрофон који би служио за Viber, Teams, Zoom?
Пробао сам са пар слушалица са микрофоном, али се већина саговорника жалила да слабо чује када причам (осим када вичем :cool: ). Користило би се на рачунара (Пенџер 10) на интегрисаној звучној.
Не интересују ме професионални микрофони (не вежбам за Гранд), већ само да могу да водим нормалне конференцијске разговоре.
 
Yeti - Blue


ja sam ga platio na nekoj akciji u DE 50€. Valjda može da se nađe kod Mađara za 80€
 
Може ли препорука за солидан микрофон који би служио за Viber, Teams, Zoom?
Пробао сам са пар слушалица са микрофоном, али се већина саговорника жалила да слабо чује када причам (осим када вичем :cool: ). Користило би се на рачунара (Пенџер 10) на интегрисаној звучној.
Не интересују ме професионални микрофони (не вежбам за Гранд), већ само да могу да водим нормалне конференцијске разговоре.
HyperX, Sennheiser gsp serije i sl sluske imaju odlicne mikrofone a ne kostaju pola bubrega...
 
Ja imam HyperX Cloud II i bas imam problema sa mikrofonom sto se tice kvaliteta i svega, jednom mi je i crkao medjutim zamenili su mi u garantnom roku i dalje zvuk nije bio bas toliko zadovoljavajuc. Trenutno koristim Razer Seiren Mini i prezadovoljan sam.
 
Na logitech kamerama je generalno solidan mikrofon. Ja imam c930e i super su i kamera i mikrofon.
 
Jesi siguran da nije problem u tome sto ti je ukljucena opcija nesto tipa "auto adjust microphone volume"? Desi se da se automatski ukljuci s vremena na vreme

Inace koristim bez problema bubice od telefona i Redragon Zeus 2 vec godinu ipo dana svakodnevno

Edit: Ovako mi je podesen Zoom sa bubicama 1628165717822.png a ovo je u Windows-u 1628165772352.png
 
Jesi siguran da nije problem u tome sto ti je ukljucena opcija nesto tipa "auto adjust microphone volume"? Desi se da se automatski ukljuci s vremena na vreme
Није проблем у подешавањима. Иначе сам стављао и агресивнија подешавања за Microphone Boost, али то није то. Примети се при конференцијском разговору (са више учесника), када се сви знатно јаче и јасније чују него ја. Иначе тренутно имам AltecLansing Inspire.
Razer Seiren Mini ми за сада делују као најозбиљнији предлози, EPOS Sennheiser GSP 302 ми делује прегломазан. Али ако неко има бољу идеју, само напред.
 
Jos jednom da se ukljucim, ali sa malo drugacijim savetom.
Iako definitivno postoji razlika u kvalitetu izmedju razlicitih mikrofona, za vecinu ljudi nije obavezan skup mikrofon, a cak i skup nece dati nikakve rezultate uz neodgovarajuca podesavanja.
U OBS je moguce koristiti razlicite filtere, ali ne treba svima za stream i onda je komplikacija takav sredjen zvuk prebaciti na zoom. Pronasao sam app koja radi isto to, samo globalno. Equilizer APO. Dodatno je potrebno koristiti VST plugin koji ima filtere tipa expander, gate... Ima par klipova na YT sa detaljnim podesavanjima bas za ovu kombinaciju.
Licno, sada sam na onom kineskom BM800 jer logi kamera nije kod mene. Otklonjen je sum, background noise i sve zvuci sasvim pristojno, a mic je preko pola metra od mene. Sa stalkom bih smanjio gain i sredio podesvanja tako da se cuje jos bolje.
 
  • Like
Reagovanja: NAS

Misliš na ovaj?
Da, mada je pitanje odakle potiče original bm800. Mislim da ga proizvodi više proizvođača sa istim nazivom i oblikom. Da li ima razlike to je takođe upitno.
U svakom slučaju, svakako nije dobar mikrofon, ali može zvučati pristojno za potrebe komunikacije
 
Nazad
Vrh Dno