Šta je novo?

Како пустити 3D SBS са рачунара на ТВ? Да ли може преко DisplayPort-a?

malipirat

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2009
Poruke
118
Poena
330
Пошто имам поприличан проблем да пустам 3D SBS преко рачунара на ТВ, по могућношћу са преводом,
замолио бих искусније чланове за кратак опис како то одрадити.

графика: Asus HD7770 (DVI + HDMI + DisplayPort) - последњи драјвери са АМД-овог сајта (13.25х)
процесор: AMD Phenom II x4
ТВ: Panasonic ST50
Windows 8.1/2008
Монитор и ТВ су подешени да приказују исту слику (duplicate) - мислим да је био исти проблем и са extend приказом

Проблеми:
1. Да ли се преко DisplayPort-а може пустити, и како, 3Д видео? Пуне 3D BluRay (iso) филмове без проблема пустам преко HDMI-ија, али када закачим кабл на DisplayPort пријави ми да немам HDMI 1.4 излаз и нема шансе да прикаже 3Д слику. За DisplayPort питам јер пустањем преко њега на ТВ-у добијам опцију пребацивања на пуну палету (чиме слика за нијансу постаје боља - нарочито тамније сцене).
2. Како пустати 3D SBS MKV фајлове са рачунара на ТВ?
Пробао сам преко:
- WinDVD (iso пуста без проблема - чак и превод ако постоји у самом BluRay-у), али 3D SBS MKV пусти првих пар секунди и одмах се заблокира. Само је пар 3D SBS MKV видеа пустио, и то када из MKV фајла обришем и превод и поглавља (chapters)...
- TotalMediaTheatre 6 - не препознаје 3D садржај (ни iso). Омогућава ми да дефинишем да користи HDMI 1.4 излаз, али на ТВ-у неће да прикаже 3D слику.
- PowerDVD - као 3D излаз не види HDMI 1.4, тачније пријављује да нема одговарајући хардвер који подржава:
HDMI 1.4 enabled 3D TV (1080p 24Hz)
HDMI 1.4 enabled 3D TV (720p 60Hz)
HDMI 1.4 enabled 3D TV (720p 50Hz)
3. Да ли постоји неки други програм за пустање 3D SBS MKV са рачунара на ТВ?
4. Који програм користити, а да може приказивати и превода, приликом пустања 3D SBS MKV?

На ТВ-у без проблем приказује 3D SBS MKV (пустањем са USB-a), али се јавља проблем превода.
Тачније мора се користити 3D subtitler + Handbrake... што се своди на додатно кодира видеа - губитак на квалитету
А и не бих да губим сат-два, само да бих пребацио филм у формат који је гледљив на ТВ-у


Унапред хвала на одговору
 
Instaliras Plex na komp i isto tako na tv instaliras plex ( sve ovo pod uslovom da ti tv ima wifi i da je smart )
 
dobro moze i Lan,ne mora samo wifi....
Plex na komp....a tv smart...ali ako je neki model koji ne podrzava Plex app,ne menja stvar,jer je Plax server na kompu,ujedno i DNLA server...pa ce videti svaki tv na mrezi....moj tv je Philips i nema Plex app..ali vidi Plex server,jedino nije onako fensi,sa onim posterima i podacima o filmu...:)...e sad kod mene ne idu titlovi preko Plex-a...pa zato koristim UMS(Universal Media Server)i radi savrseno....
 
Meni plex pusta titlove, mozda je do tv- a. Tv je Samsung. Juce sam bas gledo SBS 3D Avatar.
 
Хвала на одговору.
Могу ли само замолити за мало појашњење.
Са "Плекс-ом" (plex.tv) ћу добити да ТВ види рачунар (тачније фајлове које су у Плекс-у дефинисани)?
Те нећу морати да копирам на USB и боцкам га у ТВ?
Али ако ТВ не пуста превод (када се боцне USB са SBS филмом у који је убачен предовом),
да ли ће пустати када иде преко "Плекс-а" (DNLA сервера)?


п.с. Hanbrake завршава посао, само то је још једно кодирање,
при чему се зашвајсује превод :)

Поздрав
 
u Plex server na kompu...podesis koje foldere zelis da vidi,filmovi,muzika,slike....na tv vidis sve te foldere....e sad ako ne idu titlovi,krastavac...moj philips ne vidi titlove preko plex-a...ali vidi preko Universal media servera....
 
Tako ide kako ti je napisao @6pack s tim sto kazem da meni na samsung tv pusta i titlove. Posto na TVu imam instaliranu plex aplikaciju, onda kad pustim tv u plejeru ima opcija da se ukljuci titl, i tako pusta titlove.
 
LG 42LA660s sa Plex serverom radi bez greške, titlovi idu bez problema, ali samo u srt. varijanti, ne mogu da se vide u 3D varijanti kad se konvertuju.
 
kod mene titlovi za 3D filmove najbolje rade kad zabodem usb u tv i na njemu 3D film,sve radi dobro...preko mreze ih vidi,ali su razdeljeni,a slika normalna...
 
Kad ide varijanta PC-HDMI kabel-TV tada se uredno prikazuju konvertovani 3D titlovi koristeći MPC-HC player na kompjuteru.
 
Nazad
Vrh Dno