Šta je novo?

Е-сандуче

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,593
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Да ли се ово сад наплаћује инфостан и МТС плаћање преко ове апликације?
 
Mislim da sam video negde u vestima da ce se obracunavati provizija 50RSD za karticna online placanja.
 
Ваљда картицама треба да буде бесплатно, то је у поента плаћања картицама преко нета.
 
Poenta je da naplate sve sto moze. Ne bi bili jedini koji naplacuju proviziju za online placanje karticom, kao sto se placa provizija na “ePlati” za placanje taksi i naknada, karticom online, i to nesto bezobrazno reda 150RSD provizija.
 
Poslednja izmena:
@faca što se Infostana tiče, trošak je sa komunalnih preduzeća prešao na korisnike. odluka je doneta na nekoj sednici Skupštine grada Beograda u aprilu. doduše, to bi trebalo da se primenjuje od računa za jun ili jul 🤔
 
Koja je svrha ovog e-servisa osim što dobijete e-račun?
 
Dobijes racun kroz app, udjes i platis sacuvanom karticom u dva klika.
Ideja je bila da se integrisu i ostali racuna(eps npr) ali ta prica je stara 2-3god vec
 
Pa sa dva klika možeš da platiš i MTS, SBB i Yettel preko njihovog sajta. Svaki sajt čuva karticu. Šteta što EPS to nema, al' s obzirom kako vode firmu, dobro je da nema restrikcija.
 
Za infostan nije bilo.
A i ideja ovde je bila da se objedine racuni na jedno mesto, da ne moras na 5 razlicitih platformi da placas racune, nego 5 racuna platis preko jedne platforme
 
Како сам регистрован на е-сандуче више ми не стижу папирни рачуни. До сада сам плаћао инфостан и кевин мобилни јер се води на њу, њен матични.
Добро је да се рачун може скинути и платити скенирањем QR код преко апликације банке.
Нећу да им плаћам 100 динара месечно кад преко банке бесплатно.
 
Hvala na odgovorima.


https://esanduce.rs -> Честа питања и одговори
До сада сам своје рачуне плаћао путем банкарске апликације. Које су ми предности плаћања преко ваше платформе?

Плаћањем путем платформе е.Сандуче поштедећете себе дилеме да ли су уплате реализоване или нису, јер се статус рачуна по извршеном плаћању одмах мења са „плати“ у „плаћен“ што Вам говори да је уплата успешно извршена.
:ROFLMAO:

https://esanduce.rs -> Честа питања и одговори

Плаћањем на шалтеру или путем банкарске апликације имам уплатницу као доказ о извршеном плаћању. Ако платим преко ваше платформе, шта се у наведеном дешава и који доказ тада имам?

Од платне институције WSPay која је посредник у плаћању, на адресу електронске поште коју сте унели приликом креирања налога, стиже Вам потврда о успешности извршене уплате као меродован доказ о уплати.

https://www.wspay.rs/cd/232/cesto-postavljana-pitanja-za-wspay-osnovnu-uslugu
Koja je cena usluge?

Cena osnovne WSPay licence je 318,00 eur + PDV godišnje (u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan fakturisanja). Ako se prihvat kartica ugovori sa Intesa / Komercijalnom / AIK bankom, ne obračunavamo naknade po ostalim transakcijama. Ako se prihvat kartica ugovori sa Worldline SIX kartičarem, obračunavamo i dodatnu naknadu od 0,08 eur + PDV po transakciji. Račun se ispostavlja po izvršenoj aktivaciji i licenca za pristup sistemu važi godinu dana od datuma aktivacije. Ukoliko se ugovore i neke od brojnih dodatnih usluga, šalje se ponuda sa navedenim obračunom.


U suštini, nisu odgovorili na meni bitno pitanje koje je nevažno u R.Srbiji: Šta je sa zaštitom podataka?
To Mora da ima svaki web servis.
 
Ево тек сад видим и вести, да ли је то од овог или следећег месеца?
Случајно сам видео обавештење у апликацији, углавном то никад не читам него само платим.
Од сад плаћам скенирањем кода, још брже него преко е Сандучета.

Нажалост апликацију ћу морати да користим јер у њу стиже рачун. Надам се да и то неће наплаћивати.
 
Da li je jos neko imao problema sa odjavom papirnih racuna?
Mislim da sam upravo treci put otkad postoji e-sanduce selektovao da mi vise ne salju papirni racun ali i dalje su slali.
Mada mi deluje da su sada nesto promenili u formi tog zahteva u odnosu na pre i da ce sada konacno da ispostuju to.
 
Jel vam radi login na e-sanduce?

Čak sam promenio pasword, i sa novim ne radi 😱.
 
Ne radi ni meni od juče (možda i od pre pošto se nisam logovao od drugog kad sam platio)
 
Nije htelo ni kod mene juce, ali sad radi...
 
Da li neko imam problem da mu se ne prikazuje račun? Zaduženje se vidi, ali kad odem na opciju Prikaži račun, izbaci prazan beli prozor.
 
Bilo i meni, probao juce i radilo.
 
Od maja meseca omogućili slanje računa i na mejl za one koji su odjavili slanje računa poštom. Mogli su i da se isprse za koji dinar popusta kao EPS. I sa postojećim velikodušnim popustima račun za Infostan svakim danom ide sve više i više ka nebesima...
 
Da li moze da se ubaci jos jedan racun infostana na isti nalog ?
 
Da li vam radi aplikacija na iphone-u?
Kod mene ne radi poslenjih par dana
 
Nazad
Vrh Dno