Šta je novo?

Брзина се преполовила

zokce

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2015
Poruke
1,187
Poena
145
Имам Дел Инспирион са Селерон процесором Б810 Сенди бриџ и одлично ме служи већ 12 година.
Већ око месец дана ради са пола брзине, 800 МХз уместо 1,6 ГХз. Напон ВИД којим се одређује множиоц се обори и множиоц оде на пола.
Не прегрева се нити се скоро прегревао, температура је исто на половини максималне. Пре 2 године сам мењао кулер, овај је добар. У БИОС-у нисам нашао никакве могућности да ту нешто подешавам. Покушавао сам са вишесатним искључивањем са напајања, без ефекта, батерија је већ извађена.
Лаптоп јесте стар, али задовољава моје потребе.
Ако има неко ко се успешно бавио овим проблемом или неки користан савет, бићу захвалан.
 
Tipujem na punjač pošto dell zakuca na 800 mhz frekvenciju procesora ako provali da nije originalni.Ako jeste originalni onda mu nešto fali,pa ako imaš mogućnost probaj drugi.
 
Пробаћу да нађем други адекватан пуњач, хвала на савету.
Кад смо већ код напајања, да ли би могло да буде до конектора у лаптопу? Има баш луфта у њему, можда ту, рецимо, долази до пада напона и реакције на то?
 
Ne bi trebalo da bude to konektora, najcesce to zakucavanje, obaranje takta na neki default jeste zbog punjaca.

Ja sam skoro drugaru trazio originalni punjac za HP Omen. Svaki koji smo probali zamenski totalno isti nije radio.
 
Захваљујем свима на корисним саветима, јесте, појело га је време одавно, али све док ради немам потребе за новим. Ни кад сам га купио није био баба-рога.
Пуњач му је оригиналан, ишао уз њега, проверићу напоне које даје пуњач и који стижу на плочу, толико знања и опреме имам.
 
Узео сам један, кобајаги није се прегревао, издржао је 2 недеље, не узимам више. Вратио сам овај, бар знам на чему сам.
Пуњач даје 19,9 Волти једносмерног напона, без оптерећења, декларисани је 19,5 Волти. Не знам колико је меродавно, кад поставим мерење наизменичног напона показује више од 40 Волти. Успут, установио сам да је кинез цркао (инструмент), мораће и он на ремонт.
Сутра ћу да пробам у сервису у комшилуку, ваљда ће наћи неки адекватан пуњач у кршу од делова.
 
Узео сам један, кобајаги није се прегревао, издржао је 2 недеље, не узимам више. Вратио сам овај, бар знам на чему сам.
Пуњач даје 19,9 Волти једносмерног напона, без оптерећења, декларисани је 19,5 Волти. Не знам колико је меродавно, кад поставим мерење наизменичног напона показује више од 40 Волти. Успут, установио сам да је кинез цркао (инструмент), мораће и он на ремонт.
Сутра ћу да пробам у сервису у комшилуку, ваљда ће наћи неки адекватан пуњач у кршу од делова.
Шта си урадио ?
 
Шта си урадио ?
Изгледа да је меморија правила проблеме. Померила се у једном од слотова. У последње време се лаптоп напрасно искључивао, у 2 наврата је пиштао кад се стартује, па сам редом вадио меморије (имам 2 по 2ГБ), испитивао дијагностиком из БИОС-а и показало се да су обе исправне а да ни једна не ради у слоту Б. Пар дана сам користио обе, по једну меморију, па пошто је лаптоп био стабилан ставио сам обе, али сам мало 'проџарао' контакте и погурао меморију до краја у конектор.
Ради пуном брзином, све је ок већ трећи дан.
Пре тога сам прво испитао кабл, показало се да је у реду, а искључивање је било изненадно и када се лаптоп није померао, па је то отпало као узрок.
 
Nazad
Vrh Dno