Šta je novo?

Јубиларна, 734. тема "Зашто ми се рачунар ресетује"?

Teacher

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2009
Poruke
566
Poena
169
Елем, ради се о друговом рачунару, који има следећу конфигурацију:
Intel C2D E7200
GA-EP43-DS3L
2x1GB Geil Value
Radeon HD3850 (не знам произвођача, ако је битно, питаћу га да погледа)
WD хард од 320GB
Pioneer DVR-215D
LC Power 600W (не знам тачну ознаку).

Ја сам му инсталирао ОС (Vista x86 SP1) и драјвере и све је радило како треба. И онда је купио S-video кабл за повезивање рачунара и ТВ-а. Он није знао како да укључи слику на секундарном екрану, тако да сам ја отишао да то наместим. Кад сам већ отишао, скинуо сам и најновије Catalyst драјвере, мислећи да не може да шкоди, али сам се прешао... Наиме, драјвери се инсталирају, и како инсталација стигне до Catalyst Control Center ставке, рачунер избаци плави екран смрти, систем одради "Dumping physical memory" и онда се ресетује. Пробао сам и мало старије драјвере и исто се дешава. Не знам стварно шта може да буде узрок. Пробао сам да искључим једну плочицу РАМ-а, да флешујем БИОС, да користим други слот, да графичку закачим на другу грану напајања. Рачунар се не прегрева, има CM кућиште са 2х12cm вентилатора, нема никаквих додатних потрошача...

Да није неки вирус или грешка у Visti, да пробам реинсталацију ОС-а? Шта још може да буде?
 
Probaj sa nekim Driver cleaner-om da pobrises ostatke driver-a,ocigledno ti oni prave problem...A moja preporuka ti je da batalis Vistu,skini W 7 i uzivaj :)
 
Poslednja izmena:
Инсталирај SP2 за Висту и онда покушај инсталацију.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno