Šta je novo?

Štampanje jestivih slika

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Po internetu ima vrlo malo podataka kako se to radi i koji štampači i boje to mogu da rade. Ako neko zna koji štampač i kako to može da radi bio bih mu zahvalan. Ili ako neko zna gde mogu detaljno da se informišem.

Za sad sam našao da može bilo koji ink jet štampač čiji se kertridži pune iz flašice. Tu sad postoji nedoumica kako da nađem prazne kertridže jer fabrički su svi punjeni običnom bojom, a ako se rade jestive slike nigde u štampaču od prvog dana ne sme da bude nejestive boje.

Našao sam ink jet štampače i ispod 100 evra, ali ne znam da li su kompatibilni sa tim bojama...
 
Imas stampace kojima se pune spremnici za boju. Kad kupis nov stampac ti spremnici budu prazni a boja dolazi u bocicama. Bitno je da ne sipas tu boju nego da nadjes jestivu i nju sipas i odstampaj dva tri lista sa tom jestivom na obicnom papiru da ocistis glavu od mogucih necistoca.
 
Svaki ink jet može da radi te slike. Uglavnom koriste epson (zbog cene) i canon.
Evo malo da čitaš pošto kažeš da nema ništa na netu
https://moyamagazin.com/epson-l3151
Inače imaš i na KP komplete (štampač i boje) za <300e
Čini mi se da se te boje brzo suše i trebalo bi da se rade serije a ne po potrebi (1 sličica pa posle dan dva sledeća)
 
Procitao sam taj link, ali nisu mi odgovorili na ta pitanja na koja ste vi odgovorili. To da rezervoari dolaze prazni. Znam da ima na KP ali zašto bih davao 300 evra kad ima i za stotinak.

E sad to za sušenje boja je vrlo ograničavajući faktor. Ako se osuše, da li onda odlaze i boje i kertridži li kako već. Šta gubim sušenjem i kako da nakon sušenja ponovo štampam?
Imas stampace kojima se pune spremnici za boju. Kad kupis nov stampac ti spremnici budu prazni a boja dolazi u bocicama. Bitno je da ne sipas tu boju nego da nadjes jestivu i nju sipas i odstampaj dva tri lista sa tom jestivom na obicnom papiru da ocistis glavu od mogucih necistoca.
Da, ovo da mora od prvog momenta da bude jestiva boja sam shvatio. Još samo da vidim da rešim ovo za sušenje boja pošto su kratkog veka.
 
Ima neka firma u Pančevu koja štampa te sličice i prodaje canon i neke nemačke boje pa jedino da se raspitaš kako funkcioniše sa čišćenjem glave odnosno održavanjem štampača. Kao i za svaki drugi kertridž ide cleaner a verujem da etil alkohol završi posao jer druge hemije ne smeju za to. Nisam radio sa prehrambenim bojama te ne mogu da ti dam neku informaciju, za canon znam da radi sa kertridžima ali za epson ne znam da li su rezervoari ili kertridži, rezervoari su ti mnogo zgodniji jer nema resetovanja kod svakog refila.
 
Procitao sam taj link, ali nisu mi odgovorili na ta pitanja na koja ste vi odgovorili. To da rezervoari dolaze prazni. Znam da ima na KP ali zašto bih davao 300 evra kad ima i za stotinak.

E sad to za sušenje boja je vrlo ograničavajući faktor. Ako se osuše, da li onda odlaze i boje i kertridži li kako već. Šta gubim sušenjem i kako da nakon sušenja ponovo štampam?

Da, ovo da mora od prvog momenta da bude jestiva boja sam shvatio. Još samo da vidim da rešim ovo za sušenje boja pošto su kratkog veka.
Jel bi mogao da nađeš neki koji ima rezervoare pa samo da dosipam, po mogućstvu što jeftiniji jer je ovo hobi varijanta. Potražio bih ja, al baš se ne razumem u štampače
 
Epson eco tank su svi sa rezervoarom, najjeftiniji je oko 17k ali moraš da eksperimentišeš sa bojama da ubodeš pravu gustinu boje. Na oglasima epson eco tank možeš da nadješ za 250-270e komplet sa bojom i papirom. Sve to sa oglasa su epson sa rezervoarom

 
Sad sam gledao i ima za oko 150 evra da se nađu novi sa 3 god garancije. Samo me još kopka šta ako se boja osuši i kako da potrefim pravu gustinu boje?
 
Imas stampace sa izmenjivom glavom za stampu. U najgorem slucaju, menja se glava i to je to.
canon pixma ima kertridze direktno na glavi za stampu tako da je susenje malo verovatno, a cak i tako, verujem da su te boje vodorastvorive pa da ni ciscenje nije strasno.
Sad sam pogledao svoj stampac, ip7250, i za njeg postoje edible kertridzi. Sam stampac je oko 8000 bio nov.
 
Snadji se malo, nazoveš prodavce kompleta sa epson štampačem i pitaš kako se rešava problem sa čišćenjem glave.
To sa gustinom boje nisam mislio da ti razredjuješ već od kog proizvodjača je boja odgovarajuća za epson. Koliko vidim svi daju garanciju i upareni su. Štampače koje prodaju u kompletu su uglavnom oko 22-23k, boje idu za 4x100ml 3-4k i papir 1-4k u zavisnosti od kvaliteta (zavisi da li je za fotografije ili tekst odnosno kakav je kvalitet štampe). Pojedini epson štampači su predvidjeni i za jestive boje ali čini mi se da korišćenjem istih gubiš pravo na garanciju. Ako si našao za 150e eco tank iz serije 31 lepo je.
 
Kako će oni da znaju dal je jestiva boja ili ne? Ja sipam kući boju i takav im nosim na servis ako zatreba. A ne verujem da će boja da ga uništi.

Evo i sad ima Pixma 7250 za oko 9000 din. Ali on nije na dosipanje koliko sam video.

Ne znam iz koje sam serije našao i da li je 31, ali svejedno je valjda. Ako je eco tank i dosipaju se boje kao da je bitno koja je serija. Jesam li u pravu?

Ne bih od preprodavaca koji prodaju komplete jer cene oko 30 000 sve, a ja ako platim štampač 150 evra i boje i papir još 50 onda izađe prilično jeftinije i plus imam pravu garanciju.
Konkretno sam našao Epson EcoTank L1250 i čini mi se da je ok za to što ja hoću. A i tražim jeftin štampač jer je ovo eksperiment pa toliko para bih mogao da prežalim ako ne uspe. U najgorem slučaju ako ne uspem sa jestivim bojama onda ću da ga operem i koristim za normalnu štampu :D
 
Ako ces “redovno” da stampas bar jednom mjesecno nema brige da ce glava da se zacepi. Imas u softveru za stampac alatke koje pomazu kod ciscenja glave a i ako se zacepi uglavnom moze da se rijesi sa toplom vodom. Za stampanje jestivih slika ti treba jestivi (rizin) papir.
 
Pa štampaće se i češće od jednom mesečno. Dakle, da li biste me posavetovali da kupim ovaj EPSON Eco Tank L1250 i da se upustim u igrariju? To je to, sve ključne stvari samo apsolvirali. Da štampač bude prazan kad se kupi, da ima rezervoare za boju, da ide jestiva boja i rizin papir... Jel ima još nešto gde bih mogao da slomim zube?
 
Pa štampaće se i češće od jednom mesečno. Dakle, da li biste me posavetovali da kupim ovaj EPSON Eco Tank L1250 i da se upustim u igrariju? To je to, sve ključne stvari samo apsolvirali. Da štampač bude prazan kad se kupi, da ima rezervoare za boju, da ide jestiva boja i rizin papir... Jel ima još nešto gde bih mogao da slomim zube?
Dosta vremena proslo, zanima me da li si nesto uradio povodom ovoga? Devojka moja je krenula sa nekim kolacima i tortama, pa nam se vise isplati da uzmemo neki stampac i sami stampamo. Imam kuci vec L3050 epson, ali koratim ga za “normalno” stampanje, uzeo bi slican tome za ovo jestivo stampanje :D
 
Ništa još nisam uradio. Nikako da dobijem neku konkretnu i sigurnu informaciju. Ne bih baš da bacim 200 i nešto evra :)
 
Neki update?

Sta je best buy, na šta je potrebno obratiti pažnju?
Da li je neko kupio i da li aktivno koristi štampač za štampanje jestivih slika.
Koji štampač, boje, papir?
Okvirna cena štampe?
 
Ima neka firma u Pančevu koja štampa te sličice i prodaje canon i neke nemačke boje pa jedino da se raspitaš kako funkcioniše sa čišćenjem glave odnosno održavanjem štampača. Kao i za svaki drugi kertridž ide cleaner a verujem da etil alkohol završi posao jer druge hemije ne smeju za to. Nisam radio sa prehrambenim bojama te ne mogu da ti dam neku informaciju, za canon znam da radi sa kertridžima ali za epson ne znam da li su rezervoari ili kertridži, rezervoari su ti mnogo zgodniji jer nema resetovanja kod svakog refila.
Koja je cena slike A4 formata?
 
Od 300 RSD pa na više, u zavisnosti od papira (šećerni, pirinčani...), broja slika koje se rade, itd.
 
Nazad
Vrh Dno