Šta je novo?

Mobilni telefon Šta posle P40 Pro

Koji mobilni telefon kupiti

bulldozerNS

Cenjen
Učlanjen(a)
19.12.2013
Poruke
207
Poena
170
Imam Huawei p40 Pro već skoro 3 godine. Fenomenalan je telefon, ali je definitivno veliki hendikep Google servisi. Iako se skoro sve može zbudžiti da radi, neke stvari ipak nedostaju. Naročito me oduševljava kamera, nevjerovatna je, pogotovo po noći (pretvara noć u dan 😆).
E sad, šta kupiti? Čitam da je Galaxy s23 ultra dobar telefon, možda baš taj? Ne bih želio da bude inferiorniji od ovog Huawei - a na bilo kom polju, a naročito na polju kamere. Možda neki Iphone? Nešto treće?
 
Da uzmes 12/512 verziju treba ti minimum 1100. Glupo je istresti soma evrica na 8gb ram-a. Plus sto su bedne skrtice, pa ti treba jos 50 da kupis punjac i da ga obuces.
Vredi li 300 evra razlike u odnosu na magic 5 pro? Realno ne vredi. Jedina stvar gde je bolji je UI koji je daleko ispred honorovog. I olovka, kome to nesto znaci.
Pilula ako ne bode oci je korisna jer ima prepoznavanje lica. Kamere su rekao bi bolje na honoru, imas brzo punjenje.
 
Neces se pokajati, i ja sam skok sa P40Pro+ na njega, izrada, ekran (tj svetlina istog na jakom suncu, fluidnost na 120hz), zoom, sve je korak iznad, baterija takodje.
 
Da uzmes 12/512 verziju treba ti minimum 1100. Glupo je istresti soma evrica na 8gb ram-a. Plus sto su bedne skrtice, pa ti treba jos 50 da kupis punjac i da ga obuces.
Vredi li 300 evra razlike u odnosu na magic 5 pro? Realno ne vredi. Jedina stvar gde je bolji je UI koji je daleko ispred honorovog. I olovka, kome to nesto znaci.
Pilula ako ne bode oci je korisna jer ima prepoznavanje lica. Kamere su rekao bi bolje na honoru, imas brzo punjenje.
Zaboravio si da dobijaš i Samsung Dex.
 
Zaboravio si da dobijaš i Samsung Dex.
Ne znam dal neko to koristi, ja prvi ne bih kacio tastaturu i misa na andorid.
Neces se pokajati, i ja sam skok sa P40Pro+ na njega, izrada, ekran (tj svetlina istog na jakom suncu, fluidnost na 120hz), zoom, sve je korak iznad, baterija takodje.
Na magic 5 je svetlina odlicna napolju, bas me odusevaljava ekran.
Kupih s23 ultra na kraju,12/256 verziju, 850€. Top je telefon,nema price. U svakom pogledu mnogo ispred p40 pro
Dobra cena, slicno sam razmisljao, 8gb sam eliminisao. Jedino problem sto su te 12/256 bez garancije, a nisu male pare...
Nadam se da ti nece ni trebati garancija. Ne secam se kada sam zadnji put nosio telefon na servis.
 
Ne znam dal neko to koristi, ja prvi ne bih kacio tastaturu i misa na andorid.

Na magic 5 je svetlina odlicna napolju, bas me odusevaljava ekran.

Dobra cena, slicno sam razmisljao, 8gb sam eliminisao. Jedino problem sto su te 12/256 bez garancije, a nisu male pare...
Nadam se da ti nece ni trebati garancija. Ne secam se kada sam zadnji put nosio telefon na servis.
To što ne znaš ti, ne znači da se ne koristi. Itekako sposobna stvar je Dex, treba probati pa da vidiš. Sasvim dovoljno da zameni jedan PC nekome kome treba basic multimedija i pomalo čak i naprednije stvari mogu da se rade.
 
Ja i dalje ne razumem upotrebnu vrednost toga. Imam komp ili laptop i zakacim telefon da mi simulira komp?
Dex možeš koristiti sa bežičnim monitorom ili preko usb c ili nekih vrsta adaptera. Takođe možeš nakaciti miš i tastaturu a i ne moraš jer telefon možeš koristiti za to. I imas android laptop, desktop. Nakacis ga na TV, igras preko simulatora neke igre... ima puno mogućnosti ali daleko od neupotrebljivog.
 
U dnevnoj imam lg oled c2, nema usb c. Monitor dell nema usb c. Da daju dock mozda bi imalo nekog smisla. Ovako da neko dokupljuje adaptere da pravi od tv-a android tablet - teško. I ovako ne daju u pakovanju punjač, da bi koristio telefon moram prvo njega da uzmem, za dex cemo lako.
 
@danijell Evo jedna situacija koja se meni desila: Na poslu sam i tamo je zabranjena bilo kakava komunikacija mailovima sem zvanične firmine. Stiže mi od DHL da treba hitno da pošaljem dokumenta za carinjenje. Dokumenta na ženinom gmail nalogu. Uzimam telefon i kao po Marfiju ne mogu da u gmail aplikaciju dodam ženin nalog jer ona mora da potvrdi na svom telefonu a na sastanku je i ko zna kad završava ( ne mogu da je zovem), otvaram sajt unosim kredencijale i na samom sajtu (mobilnom - važna informacija) ne mogu da attach-ujem dokumenta. Kačim telefon na usb-c to hdmi adapter i na neki monitor u kancelariji. Aktiviram dex, kačim od kolege na adapter bezični kombo miš tastatura, otvaram sajt u full-u, prijava na gmail sajt, odradim slanje na DHL sa ženinog naloga i kraj. Kad smo bili tu pokazao mu slike i filmić što sam snimio, poslao koju Viber sliku (dok kolega imao strpljennja da čeka tastauru da mu vratim). Isto tako u Parizu nakačio na tv pustio DEX i nešto žena i ja Google-ali a nismo se bečili u ekrančić. Ali EON ne radi preko DEX-a.
 
Ne znam dal neko to koristi, ja prvi ne bih kacio tastaturu i misa na andorid.

Na magic 5 je svetlina odlicna napolju, bas me odusevaljava ekran.

Dobra cena, slicno sam razmisljao, 8gb sam eliminisao. Jedino problem sto su te 12/256 bez garancije, a nisu male pare...
Nadam se da ti nece ni trebati garancija. Ne secam se kada sam zadnji put nosio telefon na servis.
Dobio sam 1god garanciju, u Abu Dabiju sam kupio. Dobio sam i nekakvih satova, power bankova i kojekakvih gluposti. Magic5 nije bio u prodavnici gdje sam kupio, a razmotrio bih ga ozbiljno da je bio.
Uzgred, da li smeta Amoled ekranu da uključim Always On da bude non stop uključen?
 
Nazad
Vrh Dno